CPK może być polską Atlantą? Za duże zagrożenie dla Niemiec? to może zróbmy to RAZEM?

Centralny Port Komunikacyjny (CPK) dla rozwoju gospodarczego – możliwości dwóch krajów - Polski i Niemiec. ATL Atlanta jako wzór do naśladowania. Czy CPK to siła napędowa gospodarczej Europy Środkowo-Wschodniej?

181

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

CPK Centralny Port Komunikacyjny ATL Atlanta
CPK może być polską Atlantą, tam jest największy węzeł komunikacyjny Świata!!!

Centralny Port Komunikacyjny (CPK) to strategiczny projekt infrastrukturalny w Polsce, mający na celu stworzenie nowego węzła komunikacyjnego o międzynarodowym znaczeniu. Projekt ten zakłada budowę kompleksu lotniskowego, kolejowego oraz drogowego, który ma stać się jednym z największych hubów transportowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Znaczenie CPK można rozważać z różnych perspektyw.

CPK Centralny Port Komunikacyjny ATL Atlanta cz2
takie pasy startowe umożliwiają start i lądowanie 3 samolotów jednocześnie

ATL Atlanta stał się siłą napędową amerykańskiego frachtu lotniczego a CPK?

Premier Tusk czeka na wyniki audytu CPK jaki zlecił. Jest szansa na pragmatyczne podejście do tego projektu. Czy możemy czerpać wzorce od najlepszych? ATL Atlanta to największy węzeł komunikacyjny USA. Jest siłą napędową regionu i daje zatrudnienie dla ćwierć miliona osób, bezpośrednio i pośrednio. Nasz CPK może być hubem Europy. Tak, MY a nie Niemcy, pytanie czy rozsądek zwycięży czy uległość wobec Niemiec. Jak powiedział Trzaskowski”po co CPK jak jest lotnisko w Berlinie?” czyli dbamy o Polskę!!!

  1. Rozwój gospodarczy: CPK jest planowany jako centrum przyciągające inwestycje, co może skutkować wzrostem gospodarczym. Tworzenie nowych miejsc pracy, rozwój biznesu i usług wokół portu mają generować korzyści ekonomiczne.
  2. Infrastruktura transportowa: Projekt zakłada budowę nowego lotniska, dworca kolejowego oraz rozbudowę sieci dróg, co ma zmodernizować i usprawnić infrastrukturę transportową w Polsce. CPK ma łączyć Polskę z kluczowymi ośrodkami w Europie, co może zwiększyć mobilność i efektywność transportu.
  3. Prestiż i wizerunek kraju: Centralny Port Komunikacyjny może stać się symbolem nowoczesności i rozwoju Polski. Jego obecność może wpływać na postrzeganie kraju zarówno wśród obywateli, jak i inwestorów zagranicznych. Poznaj port w Atlancie łatwiej będzie ci zrozumieć.

Jednakże, istnieją również kontrowersje związane z projektem:

  1. Wysokie koszty: Budowa CPK wymaga znacznych nakładów finansowych, co budzi obawy o zdolność Polski do pokrycia tych kosztów bez nadmiernego zadłużenia.
  2. Wpływ na środowisko: Planowana infrastruktura może negatywnie wpływać na środowisko naturalne, co budzi obawy ekologów i społeczeństwa.
  3. Niepewność dotycząca opłacalności: Brak szczegółowych planów oraz analiz dotyczących opłacalności i długoterminowych efektów projektu budzi obawy o jego sukces.

Ostateczne znaczenie CPK będzie zależało od skutków jego realizacji dla gospodarki, środowiska, oraz społeczeństwa, a także od skuteczności zarządzania projektem i przejrzystości procesu decyzyjnego. Jeśli premier zdecyduje się na ten projekt bez patrzenia na to że PiS go zainicjował Polska wygra. Będziemy bramą Europy!!!

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia