CPK Centralny Port Komunikacyjny na przykładzie ATL Atlanta

351

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Centralny Port Komunikacyjny Solidarność
Centralny Port Komunikacyjny Solidarność, koncepcja Chapman Taylor. Fot. CPK

CPK to port podobny do ATL Atlanta, amerykańska inwestycja powinna być wzorem przemyśleń, doświadczeń i technologii nowoczesnej logistyki. To oni mają najskuteczniejsze rozwiązania tego typu więc czemu nie skorzystać z ich doświadczeń?

CPK Centralny Port Komunikacyjny ATL Atlanta cz2
cpk centralny port komunikacyjny ATL Atlanta gigantyczne parkingi

CPK Centralny Port Komunikacyjny na przykładzie ATL Atlanta

Centralny Port Komunikacyjny w Polsce wzbudza wiele emocji politycznych a ja chciałbym by o jego istnieniu nie decydowali politycy ale ekonomiści a tych wśród polityków brak. Największym orędownikiem użytkowania lotniska w Berlinie zamiast naszego CPK jest prezydent Warszawy Rafał T. który jest twórcom sukcesu rozwoju infrastruktury Stolicy. Jak wypowiadał się w mediach „po co nam CPK skoro w Berlinie mamy wielkie lotnisko…” nie chcę oceniać tego w kategoriach patriotycznych ale merytorycznych. Ile razy latając na daleki wschód musieliście lecieć najpierw do Berlina, Frankfurtu czy Amsterdamu? by dopiero tam wsiąść we właściwy samolot. Normalne? W kategoriach bez polityki to absurd. To jest jak z przekopem Mierzei, nie ważne że rozwój turystyki polskiej bo przecież politykom nie zależy na ludziach tylko na uwaleniu konkurenta politycznego w tym przypadku PISu. Teraz okazuje się że transportem przez przekop i eksploatacją portu w Elblągu jest zainteresowanie biznesu z UE.

CPK Centralny Port Komunikacyjny ATL Atlanta

CPK Centralny Port Komunikacyjny na przykładzie ATL Atlanta – wzorzec

Jak to zostało rozwiązane u pionierów multikomunikacji czyli w USA przeczytasz u nas w artylule ATL Atlanta cz 1 z 2018 roku czyli sprzed 4 lat zanim zrobiła się awantura na dobre. Jeśli przyjrzymy się ATL Atlanta to zobaczymy że daje on zatrudnienie bezpośrednio i pośrednio prawie prawie 3.5% mieszkańców a czynnych zawodowo to prawie 7%. I nie to jest najważniejsze, najważniejsze jest to że korzyści wynikające z jego istnienia przekładają się na wyższe zarobki tychże zatrudnionych bo są wyższe od średniej stanowej o ponad 50%. Najciekawsze jest jednak to że ATL i firmy je obsługujące dają prawie 15% PKB stanu Georgia. Zdaję sobie sprawę z tego że Niemcy zrobią wszystko by sprowadzić nas do roli wiernego klienta LIDLa, Kaufland’u czy innych, że nie pozwolą by niemiecki klient był obsługiwany w Polsce przez polską firmę ale cóż… Czemu niemieccy agenci wpływu torpedują CPK? no właśnie

CPK Centralny Port Komunikacyjny na przykładzie ATL Atlanta – dobre bo Polskie

W CPK znajdzie zatrudnienie docelowo bezpośrednio i pośrednio między 100 a 200 tys osób z zarobkami powyżej średniej krajowej, już widzę jak obecni przeciwnicy w przypadku powstania CPK i możliwości zatrudnienia dla siebie lub rodzin będą unikać pracy tam!? ATL samo w sobie jest gigantem z ogromną infrastrukturą wewnętrzną. Jak mądre rozwiązania tam zastosowano z których potem czerpali inni zobaczycie w artykule ATL Atlanta cz 2 …Polska staje się liderem Europy Środkowej i to bardzo stresuje Niemców. Przyzwyczaili się od naszej transformacji że u nas tylko zboże i kartofle i przemysł i technologie oraz logistyka to ONI. Mądry rozwój CPK spowoduje że to MY będziemy zarabiali pieniądze i robili biznes ze Światem więc czas by politycy zaczęli myśleć o Polsce i Polakach bo w innym razie maszą ich spotkać konsekwencje. Czy wyobrażacie sobie słowa burmistrza Berlina w stylu …po co nam Port Komunikacyjny skoro pod Warszawą zaraz będzie wielkie lotnisko!!! Czy wiecie co by go w Niemczech za te słowa spotkało? Reszta w podsumowaniu ekonomicznym ATL Atlanta przeczytasz tu

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia