Hołownia kontra Żaryn: Słowa o Putinie wywołały burzę

Szymon Hołownia, marszałek Sejmu, wywołał kontrowersje swoją wypowiedzią na temat Władimira Putina, Stanisław Żaryn komentuje.

144

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Hołownia kontra Żaryn: Słowa o Putinie wywołały burzę
Hołownia kontra Żaryn: Słowa o Putinie wywołały burzę

Szymon Hołownia, marszałek Sejmu, wywołał kontrowersje swoją wypowiedzią na temat Władimira Putina, prezydenta Rosji. Podczas konwencji TD w Kielcach Hołownia powiedział, że „Putina wgnieciemy w ziemię” i trafi on albo „za kraty”, albo „na cmentarz”.

Słowa o Putinie wywołały burzę

Stanisław Żaryn, doradca prezydenta RP, ostro skrytykował słowa Hołowni, nazywając je „skrajnie nieodpowiedzialnymi”. Stwierdził, że są one „dwoma prezentami dla Rosji”. Żaryn zarzucił Hołowni, że jego słowa sugerują, że Polska prowadzi ofensywę przeciwko Rosji i Putinowi, co jest zgodne z rosyjską narracją.

Słowa Hołowni spotkały się z mieszanymi reakcjami. Niektórzy komentatorzy zgodzili się ze Stanisławem Żarynem, twierdząc, że słowa marszałka Hołowni były nieodpowiedzialne i mogą być szkodliwe dla Polski. Inni natomiast bronili słów marszałka, twierdząc, że jego słowa były jedynie wyrazem determinacji i woli walki z rosyjską agresją.

Sam Szymon Hołownia bronił swoich słów, twierdząc, że nie były one groźbą, ale jedynie stwierdzeniem faktu, że Putin musi zostać pokonany. Hołownia podkreślił, że jego słowa nie były skierowane do Rosji, ale do Polaków. Miały zapewnić ich, że Polska jest w stanie obronić się przed rosyjską agresją.

Słowa Hołowni mogą być interpretowane na różne sposoby, a ich wpływ na relacje Polski z Rosją jest trudny do przewidzenia. Rosja może interpretować je jako akt wrogości i wykorzystać je do szerzenia propagandy.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów na różne tematy, od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Dostępność i inkluzywność w Starbucks – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Kraft wygrywa w Sapporo – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia