Snowboard alpejski w Jaworzynie Krynickiej

Kibicujmy wszyscy razem na Jaworzynie Krynickiej podczas Pucharu Świata FIS w snowboardzie alpejskim i oczywiście za pomocą telewizji i internetu. Na trasie nr 2A na Jaworzynie Krynickiej rywalizować będą najlepsi zawodnicy w snowboardzie alpejskim kobiet i mężczyzn.

100

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Snowboard alpejski w Jaworzynie Krynickiej
Snowboard alpejski w Jaworzynie Krynickiej - Jaworzna Krynicka Snowboard Alpejski w Pucharze Świata. Źródło: (tarnow.naszemiasto.pl, www.pzn.pl)

Snowboard alpejski w Jaworzynie Krynickiej – oczywiście na te dni z pewnością czeka każdy kibic i miłośnik sportów zimowych! W ośrodku zimowym Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej wystartuje Puchar Świata FIS w snowboardzie alpejskim. 24 i 25 lutego najlepsi snowboardziści na świecie zmierzą się w slalomie gigancie równoległym na trasie nr 2A. To będzie niepowtarzalne widowisko i bez wątpienia to będą historyczne zawody, podczas których nie zabraknie niesamowitych emocji na najwyższym poziomie. Ponieważ Puchar Świata w snowboardzie alpejskim po raz pierwszy zawita do Polski, a tym samym Jaworzyna Krynicka stanie się areną dla najbardziej ekscytujących międzynarodowych zmagań snowboardowych! Takie wydarzenie, z pewnością zapisze się na kartach naszych sportów zimowych, a być może na stałe zagości w pucharowym kalendarzu.

Snowboard alpejski w Jaworzynie Krynickiej – sukces polskiej kadry

Oczywiście bez wątpienia taka impreza nie byłaby możliwa bez fantastycznych sukcesów polskiej kadry na arenie międzynarodowej. Ponieważ w ostatnim czasie Oskar Kwiatkowski wdarł się przebojem do światowej czołówki snowboardu alpejskiego. A najlepszym dowodem jest zdobycie przez niego tytułu mistrza świata w 2023 roku. Również dobrze radziły sobie nasze zawodniczki. Aleksandra Król to brązowa medalistka ostatnich mistrzostw świata, a Weronika Dawidek, Olimpia Kwiatkowska i także Maria Bukowska-Chyc zajmowały miejsca na podium w zawodach Pucharu Europy.

Snowboard alpejski w Jaworzynie Krynickiej – zgłoszenia

Oczywiście na ten weekend zmagań zgłoszono blisko 100 zawodników z 16 krajów, w tym z Austrii, Australii, Chin, Bułgarii, Kanady, Czech, Niemiec, Włoch, Japonii, Korei Południowej, Holandii, Polski, Słowenii, Szwajcarii, Ukrainy i USA. Lista zgłoszeń jest imponująca i pojawi się cała światowa czołówka zawodników.

A wśród startujących jest 13 reprezentantów Polski, na czele z aktualnym mistrzem świata, Oskarem Kwiatkowskim. Trener reprezentacji Polski wraz ze sztabem powołali również Olimpię Kwiatkowską, Marię Bukowską-Chyc, Oskara Kwiatkowskiego, Andrzeja Gąsienicę-Daniela, Michała Nowaczyka, Mikołaja Rutkowskiego, Weronikę Dawidek, Sonię Zapałę, Olgę Kaciczak, Natalię Stokłosę, Karolinę Półtorak i także Nataszę Piwowarczyk. Warto wspomnieć, że dla piątki naszych juniorek będzie to pierwszy w karierze start w Pucharze Świata. Mam ogromne nadzieję, że nasi wszyscy polscy zawodnicy, startując w Pucharze Świata na Jaworzynie Krynickiej. Przyniosą nam dużo fantastycznych sportowych emocji i będą grać główne role. Dodajmy, że mamy najlepszych kibiców na świecie to z pewnością doda skrzydeł naszej reprezentacji. I dlatego mocno trzymajmy kciuki za biało-czerwonych.

Snowboard alpejski w Jaworzynie Krynickiej – program zawodów

Oczywiście dwudniowe zmagania pucharowe w sercu Beskidu Sądeckiego poprzedzą treningi zawodników. I także publiczne losowanie numerów, które odbędzie się w piątek, 23 lutego od 18:30 w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju.

Program Pucharu Świata FIS w snowboardzie alpejskim na Jaworzynie Krynickiej

24.02.2024, sobota.

9:00 – 11:00 Kwalifikacje: slalom gigant równoległy.
13:00 – 14:20 Finały: slalom gigant równoległy.
Ceremonia rozdania nagród.

25.02.2024, niedziela.

9:00 – 11:00 Kwalifikacje: slalom gigant równoległy.
13:00 – 14:20 Finały: slalom gigant równoległy.
Ceremonia rozdania nagród.

Zawody będą transmitowane na żywo na kanale Eurosport 1 oraz w serwisie Eurosport Extra Player.

Warto dodać to, że organizatorzy zdecydowali się na niespodziankę dla kibiców. Ponieważ, że w związku z tym, iż zawody Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim po raz pierwszy odbędą się w naszym kraju. Wstęp na zawody będzie całkowicie darmowy. Jest to bez wątpienia wyjątkową okazją dla miłośników sportów zimowych, by na żywo śledzić rywalizację najlepszych snowboardzistów świata. Bezpłatne bilety można odebrać w kasach stacji narciarskiej Jaworzyna Krynicka, podczas publicznego losowania numerów startowych oraz przy wejściu na teren zawodów w strefie mety.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Loty narciarskie Oberstdorf Puchar Świata

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia