Znalezienie ciała Antonina Hajka

Rocznica śmierci Antonina Hajka

254

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Znalezienie ciała Antonina Hajka
Znalezienie ciała Antonina Hajka

Znalezienie ciała Antonina Hajka. Antonin Hajek zaginął w 2022 roku. Początkowo nie było wiadomo, gdzie się podział, a jego rodzina i przyjaciele nie mogli się z nim skontaktować. Wzmożone poszukiwania rozpoczęto pod koniec października, angażując czeskie służby oraz Interpol. 10 marca 2023 roku Czeski Związek Narciarski poinformował o odnalezieniu ciała Hajka w morzu w okolicach wyspy Langkawi w Malezji 20 kilometrów od lądu. Dokładne okoliczności śmierci nie są znane. Świat skoków narciarskich pogrążył się w żałobie. W mediach społecznościowych liczne osobistości ze świata sportu i kibice składali kondolencje rodzinie i przyjaciołom Hajka.

Znalezienie ciała Antonina Hajka – Antonin Hajek

Antonín Hajek był czeskim skoczkiem narciarskim, startującym zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i w lotach narciarskich. Największe osiągnięcie w karierze Hajka to rekord Czech w najdalszym skoku (236 metrów) ustanowiony podczas Mistrzostw Świata w Planicy. Innym życiowym wyczynem skoczka było czwarte miejsce w Bad Mittendorf w sezonie 2009/2010. Został trenerem po zakończeniu kariery w skokach narciarskich w 2015 roku ze względu na problemy zdrowotne i serię rozczarowujących wyników. Hajek zaginął w Langkawi w Malezji w 2022 r. Jego ciało znaleziono w morzu w pobliżu wyspy w marcu 2023 roku. Przyczyna śmierci nie jest ustalona i pewnie nigdy jej już nie poznamy. Zapamiętamy go jako utalentowanego skoczka narciarskiego z obiecującą przyszłością, którą przerwały niefortunne okoliczności. Jego śmierć była szokiem dla całej społeczności skoczków narciarskich i czeskiego świata sportu.

Znalezienie Antonina Hajka – podsumowanie

Śmierć Antonina Hajka to z pewnością ogromna strata dla czeskiego sportu i całej społeczności skoków narciarskich. Był on utalentowanym zawodnikiem, który jednak przedwcześnie zakończył karierę w 2015 roku i oddał się trenerce co zawsze było jego marzeniem. Pozostanie w pamięci jako osoba o wielkim potencjale i tragicznym losie. Śmierć Antonina Hajka to była niewątpliwie tragiczna wiadomość, która wstrząsnęła światem skoków narciarskich

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o orędziu Prezydenta Joe Bidena

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia