Impreza na plebanii z orgią i ksiądz z nałożoną przez biskupa POKUTĄ – wstrząsające konsekwencje

Impreza na plebanii z orgią i ksiądz z POKUTĄ od biskupa, będzie klęczał jak nic - to dopiero dolegliwa kara

386

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Impreza na plebanii ksiądz i zakonnica - jest wyrok
Impreza na plebanii czyli pokuta mu to było, półtora roku paki i 15 kawałków za zadyszkę

Historia księdza Tomasza Z. jest dramatycznym przykładem, jak daleko można odbiec od przyjętych norm i oczekiwań społecznych. Zwłaszcza w kontekście roli, jaką pełnią duchowni w społeczeństwie. Po kuta mu to było.

Jeśli zagrożone jest życie ludzkie dzięki postępowaniu księdza to biskup chyba zaszalał z tą pokutą jako karą

Chodzi o zdarzenie, które miało miejsce we wrześniu 2023 roku na plebanii, gdzie zorganizowano skandaliczną imprezę z udziałem męskiej prostytutki. Rzuca ono cień na wizerunek kościoła i stanowi wyzwanie dla jego wewnętrznych mechanizmów dyscyplinarnych.

Duchowny, który powinien być wzorem do naśladowania, popadł w skrajności, korzystając z substancji zabronionych i organizując wydarzenie, które szybko wymknęło się spod kontroli. Fakt, że podczas imprezy doszło do przedawkowania leków na potencję przez jednego z uczestników, który następnie doznał ataku serca, pokazuje nie tylko lekkomyślność, ale i brak odpowiedzialności.

Proces, przed którym stanął ksiądz Tomasz Z., nie dotyczy jedynie naruszenia prawa, ale również przekroczenia granic moralności i etyki, co dla duchownego ma szczególnie poważne konsekwencje. Postawione zarzuty są poważne i obejmują przestępstwa związane z narkotykami, przekroczenie wolności seksualnej oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. To, że ksiądz nie wpuścił ratowników do mieszkania, gdzie znajdował się nieprzytomny mężczyzna, dodatkowo obciąża jego postępowanie.

Nie wpuścił ratowników medycznych bo była impreza

Reakcja kościoła, polegająca na pozbawieniu (rozbawieniu)księdza wszelkich urzędów i funkcji kościelnych, a także nałożeniu na niego pokuty, jest krokiem w kierunku rozliczenia z wydarzeń? Link do Wikipedii bo pokuta to… przeczytajcie sami. Decyzja ta pokazuje, że kościół nie pozostaje obojętny na działania swoich duchownych, które szkodzą zarówno poszkodowanym, jak i samej instytucji.

Ksiądz Tomasz Z. pozostanie w areszcie do momentu procesu, co jest odzwierciedleniem powagi zarzutów i potencjalnego zagrożenia, jakie może stanowić dla innych. Cała sytuacja jest przestrogą, że nikt nie stoi ponad prawem i że każde działanie ma swoje konsekwencje, niezależnie od zajmowanej pozycji społecznej czy zawodowej.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowaliśmy go przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe a jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia