Ochrona Jarosława Kaczyńskiego kosztowała miliony! Płacili podatnicy.

Według danych "SE", działania policji na terenie Warszawy i Krakowa w okresie od 2016 do 2023 roku pochłonęły ponad 35 milionów złotych. Ta kwota uwzględnia różnorodne wydatki, w tym przede wszystkim koszty zatrudnienia oraz roboczogodziny ponad 112 tysięcy policjantów, którzy byli zaangażowani w akcje związane z zabezpieczeniem m.in. siedziby partii, miesięcznice smoleńskie i dom prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

161

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ochrona policyjna Kaczyńskiego i PiS. Padły konkretne kwoty

Media wielokrotnie poruszały temat kosztownej ochrony Jarosława Kaczyńskiego, a tym razem gazeta „Super Express” podjęła się zadania podsumowania wszystkich wydatków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa liderowi Prawa i Sprawiedliwości. Analiza tych wydatków z pewnością wzbudza zdziwienie ze względu na ich znaczną skalę. Dochodząc do szczegółów, można zauważyć, że kwoty wydane na ochronę prezesa partii rządzącej sięgają poziomu milionów złotych.

W drugiej połowie grudnia 2023 roku zauważalnie zmalała obecność policyjnych patroli przed rezydencją Jarosława Kaczyńskiego. Zapowiedzią tego ruchu było stanowcze oświadczenie nowego ministra spraw wewnętrznych i administracji. Macieja Kierwińskiego, który zdecydowanie podkreślał konieczność powrotu funkcjonariuszy do ich pierwotnych obowiązków. Minister mówił jasno, że policjanci powinni wrócić do tego, co zawsze robili. Czyli zajmować się prawdziwą pracą, a nie pełnić rolę ochroniarzy dla polityków. Jednakże wcześniej, przez pewien czas, prezes Prawa i Sprawiedliwości mógł polegać na ochronie zapewnianej przez funkcjonariuszy policji.

Analiza danych dostarczonych przez Komendę Stołeczną Policji wykazuje. Po raz pierwszy Jarosław Kaczyński skorzystał z ochrony domu przez funkcjonariuszy policji w roku 2019. To oznacza, że przez określony czas istniała szczególna forma nadzoru i ochrony zapewniana przez siły policyjne.

Zawrotne sumy- rekordowy rok 2020


W trakcie walki Polaków z pandemią koronawirusa, koszty związane z ochroną prezesa PiS osiągnęły olbrzymie sumy. W raporcie dziennika „SE” przedstawiono znaczące różnice w wydatkach na ochronę domu prezesa PiS między rokiem 2021 a 2022. W 2021 roku kwota ta sięgnęła astronomicznej sumy 1 592 163,43 złotych, natomiast w roku następnym spadła znacznie, osiągając jedynie 442 787,74 złotych. Istotne jest zaznaczenie, że te wydatki obejmują nie tylko pensje policjantów, ale także koszty związane z eksploatacją pojazdów służbowych używanych podczas akcji ochrony Jarosława Kaczyńskiego. Policjanci nie ograniczali się jednak tylko do ochrony rezydencji prezesa PiS czy biura partii. Ich działania obejmowały także zapewnienie bezpieczeństwa podczas miesięcznic upamiętniających katastrofę smoleńską w Warszawie i Krakowie. Przez ostatnie siedem lat, koszty związane z tymi operacjami zawsze przekraczały milion złotych. Szczególnie wymowne są dane za lata 2017 i 2023, gdy wydatki na ochronę w Warszawie przekroczyły 5 milionów złotych.

„Super Express” ujawnia, że łączny koszt działań policji na terenie Warszawy i Krakowa w latach 2016-2023 wyniósł imponującą kwotę 35 236 714,90 złotych. Te liczby pokazują skalę i znaczenie działań policyjnych w zapewnianiu bezpieczeństwa liderowi partii oraz podczas ważnych wydarzeń, jak miesięcznice smoleńskie. Wyliczenia, które opierają się na dokumentach MSWiA, wskazują, że we wszystkie wymienione działania zaangażowanych było łącznie 12 tys. 254 funkcjonariuszy.

Prywatna ochrona prezesa PiS

Przypomnijmy, że prezes PiS korzysta również z prywatnej ochrony komercyjnej firmy Grom Group, a jej działania osobiście nadzorował Zbigniew Lasek Jak ustalił TVN24, Lasek był jednym z założycieli tej firmy, ale formalnie nie miał z nią związków. Pracował na etacie szefa pionu bezpieczeństwa w koncernie Orlen. Według ustaleń z 2019 roku partia wydała na prywatną ochronę ponad 2 mln zł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia