Wynagrodzenie prezydenta Rafała Trzaskowskiego

173

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wynagrodzenie prezydenta Rafała Trzaskowskiego
Wynagrodzenie prezydenta Rafała Trzaskowskiego

Wynagrodzenie prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Wczoraj (23 kwietnia) na sesji rady miasta stołecznego Warszawy zadecydowała ona o wysokości pensji obecnego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Wedle przyjętej uchwały jeden z liderów Platformy obywatelskiej pensja prezydenta stolicy będzie taka sama co w pierwszej kadencji czyli 18,293 złotych brutto plus dodatki. Przyjętą uchwałę przegłosowano niemal jednogłośnie ponieważ 41 głosujących opowiedziało się za przyjęciem, jeden radny był przeciw, a 12 się wstrzymało. Wynika z tego, że Trzaskowski zarabia minimum jaki może otrzymywać prezydent stolicy, na to składają się dodatki funkcyjne oraz specjalne. Ustawa budżetowa ustala wysokość wynagrodzenia dla wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast, a także inne rozporządzenia i ustawy. Jej górne limity nie mogą przekraczać 11-krotności kwoty bazowej znajdującej się w ustawie.

Wynagrodzenie prezydenta Rafała Trzaskowskiego

W czwartek 23 maja na sesji rady miasta stołecznego Warszawy zadecydowano, że wysokość pensji prezydenta tego miasta Rafała Trzaskowskiego będzie wynosić tyle samo co podczas pierwszej kadencji czyli 18,293 złotych brutto plus dodatki. Za przyjęciem uchwały zagłosowało 41 radnych, a jeden był przeciw oraz 12 wstrzymało się od głosu. Na wynagrodzenie dla Rafała Trzaskowskiego składają się dodatki funkcyjne, a także specjalne. Przede wszystkim ustawa budżetowa ustala wysokość wynagrodzenia prezydenta stolicy oraz innych miast, ale nie może ona przekraczać 11-krotności kwoty bazowej.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o rocznicy tragedii w Peru

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia