Leasing bez wykupu czy z wysokim wykupem – co wybrać?

Leasing bez wykupu czy z wysokim wykupem, jaką opcję wybrać by była korzystniejsza dla nas? poradnik internetowy online

41

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Leasing bez wykupu czy z wysokim wykupem, jaką opcję wybrać by była korzystniejsza dla nas? poradnik internetowy online
Leasing bez wykupu czy z wysokim wykupem, jaką opcję wybrać

Decyzja o wyborze odpowiedniej formy leasingu może być kluczowa dla wielu przedsiębiorców i osób prywatnych. Leasing bez wykupu i leasing z wysokim wykupem to dwa popularne podejścia, między którymi warto się zastanowić przed podjęciem decyzji. Każda z tych opcji ma swoje zalety i wady. Wady i zalety które należy uwzględnić, aby wybrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb i sytuacji finansowej.

Na czym polega leasing auta bez wykupu?

Leasing samochodowy bez wykupu to forma finansowania. Taka w której użytkownik korzysta z samochodu przez określony czas, płacąc miesięczne raty leasingowe. Po zakończeniu umowy zwraca pojazd leasingodawcy. W tej opcji nie ma możliwości wykupu samochodu lub jest ona dostępna na niekorzystnych warunkach finansowych. Oto najważniejsze zalety leasingu bez wykupu:

 • niskie koszty początkowe — leasing bez wykupu często nie wymaga dużego wkładu własnego, co czyni go bardziej dostępnym dla wielu użytkowników;
 • możliwość regularnej wymiany pojazdu — użytkownik ma możliwość zmiany samochodu na nowszy model po zakończeniu umowy leasingowej;
 • stałe miesięczne raty — koszty użytkowania są przewidywalne i łatwe do zaplanowania;
 • brak ryzyka utraty wartości — użytkownik nie musi martwić się o spadek wartości pojazdu, co jest szczególnie korzystne w przypadku samochodów, które szybko tracą na wartości.

Leasing samochodu z wysokim wykupem

Leasing samochodowy z wysokim wykupem to forma leasingu, która opiera się na spłacie rat leasingowych wynikających ze spadku wartości pojazdu. Po zakończeniu umowy klient ma możliwość wykupić auto za ustaloną wcześniej kwotę, która jest wyższa niż w standardowym leasingu. Co jeszcze wyróżnia leasing z wysokim wykupem? Oto jego główne cechy:

 • opcja wykupu — możliwość nabycia samochodu po zakończeniu umowy leasingowej może być atrakcyjna dla tych, którzy chcą dłużej użytkować pojazd;
 • ochrona przed utratą wartości — odpowiedzialność za zmiany wartości rynkowej pojazdu na koniec umowy spoczywa na firmie leasingowej, co redukuje ryzyko straty dla leasingobiorcy;
 • elastyczność — leasingobiorca może zdecydować o wykupie pojazdu po zakończonej umowie leasingowej, co znacznie ułatwia decyzję w zależności od aktualnej sytuacji rynkowej i indywidualnych potrzeb;
 • niższe miesięczne raty — wysoka cena wykupu pojazdu wpływa na niższe raty leasingowe, co znacznie odciąża budżet leasingobiorcy.

Kiedy wybrać leasing bez wykupu, a kiedy leasing z wysokim wykupem?

Wybór między leasingiem bez wykupu a leasingiem z wysokim wykupem zależy od kilku czynników. Takich czynników jak potrzeby finansowe firmy, przewidywany czas użytkowania przedmiotu leasingu oraz strategia zarządzania aktywami.

Leasing bez wykupu warto wybrać, gdy leasingobiorca nie potrzebuje samochodu na własność i nie planuje korzystać z niego długoterminowo. To dobra opcja, gdy potrzebujemy regularnie wymieniać pojazd na nowsze modele i chcemy zminimalizować miesięczne raty leasingowe.

Z kolei leasing z wysokim wykupem jest korzystny, jeśli leasingobiorca chce wykupić pojazd po zakończeniu umowy leasingowej i planuje korzystać z niego przez dłuższy czas. Ta forma umożliwia korzystanie z niskich miesięcznych rat. To może być pomocne, jeśli klient ma możliwość zapłaty wyższej kwoty na koniec umowy.

Leasing na samochód od Mobilize Financial Services

Jeśli szukasz atrakcyjnej oferty leasingowej, koniecznie sprawdź propozycję od Mobilize Financial Services (https://www.mobilize-fs.pl/). Znajdziesz tam profesjonalne wsparcie w wyborze najlepszego leasingu, dostosowanego do Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Szeroka gama produktów i usług finansowych marek takich jak Alpine, Renault, Dacia i Nissan, a także kompleksowa obsługa i elastyczne warunki to tylko niektóre z korzyści.

Sprawdź więcej informacji na oficjalnej stronie Mobilize Financial Services lub odwiedź najbliższego dealera wybranej marki!

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia