Jednoślady na polskich drogach – rowery i motocykle

Jak radzić sobie z trudnymi do wychwycenia jednośladami na polskich drogach? Wyprzedzają, pchają, imponują - kieruj się rozumem w sytuacji jednośladów. Jednoślady na polskich drogach - bezpieczny zmysł!

274

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jednoślady na polskich drogach

Jednoślady na polskich drogach czyli sezon rozpoczęty w pełni – mowa o kierujących motocyklami oraz rowerami. Jest ich teraz pełno i to właśnie my musimy prowadząc samochód zachowywać szczególną ostrożność

Motocykle – pojazdy szybkie i bardzo trudne do wychwycenia, dość często ze statystyk wychodzi, że to motocykliści są sprawcami wypadków. Wyprzedzają, pchają się na „trzeciego” lub po prostu chcą się popisać by zaimponować kolegom… Sprawcami takich wypadków są też zwykli kierowcy, bo często nie patrzą w lusterka lub po prostu też chcą pokazać kto potrafi więcej na drodze.
Większy nie zawsze znaczy bezpieczniejszy…
Im większa pojemność motocykla tym więcej koni mechanicznych, a przy tym większa prędkość. Pamiętajmy by zawsze kierować się rozumem nie sugestiami innych. Jednoślady na polskich drogach, zadbaj o bezpieczeństwo.

Jednoślady na polskich drogach

Rowerzyści także należą do kategorii jednośladów. Z ich udziałem też dość często dochodzi do wypadków. Często są winni na równi kierowcy i rowerzyści. Dość częstą winą rowerzystów jest wsiadanie na rower pod wpływem alkoholu, przejeżdżanie przez pasy przeznaczone tylko dla pieszych oraz nieoświetlone rowery lub częsty brak jakichkolwiek odblasków i zły stan hamulców. Kierowcy często też zapominają, że rowerzyści są także uczestnikami ruchu drogowego. Nie zwracają uwagi na znaki i zdarzają się potrącenia na przejazdach dla rowerzystów, ale też źle oceniają odległość samochodu od roweru i potrącają rowerzystów.

Pamiętajmy, więc że na drogach nie jesteśmy sami. Ustępujmy czasem innym, niż później mamy mieć z tego tytułu jakieś nie przyjemności i niech jeżdżą jednoślady na polskich drogach jak i motorynki.

wygodne siodełko to komfort i bezpieczeństwo rowerzysty, jak wybrać?

Sprawdź też, jak dostać dofinansowanie do roweru elektrycznego.

Poczytaj o: SYGNALIZATORY ŚWIETLNE W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia