Toyota Prius Prime najlepsza w kategorii aut hybrydowych

602

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Toyota Prius Prime

W prestiżowym konkursie Kelley Blue Book Toyota Prius Prime otrzymała nagrodę dla najlepszego samochodu do kupienia na amerykańskim rynku. Kategoria samochodów hybrydowych i elektrycznych.

Eksperci Kelley Blue Book przez rok sprawdzali i oceniali ponad 300 nowych samochodów. Które będą dostępne w USA w 2017 roku. Biorąc pod uwagę także ich ceny i wyposażenie. Po czym wybrali najbardziej korzystne oferty w 12 kategoriach. Toyota Prius Prime.

Toyota Prius Prime
Toyota Prius Plug-in Hybrid

Toyota Prius Prime Plug-in Hybrid najlepszym autem z silnikiem elektrycznym w prestiżowym konkursie Kelley Blue Book

Toyota Prius Prime osiągnęła w  2017 coś, czego nie udało się nikomu do tej pory. Zasięg auta z pełnym bakiem i w pełni naładowanym akumulatorem to 1030 km. W trybie elektrycznym zużycie energii odpowiada przejechaniu 133 mil na jednym galonie paliwa przez samochód spalinowy (wg EPA). W przyszłym roku Prius Prime 2017 będzie najbardziej wydajnym samochodem na świecie. Detronizując tegorocznego zwycięzcę, elektrycznego BMW i3. Prius Plug-in Hybrid korzysta z tego samego napędu hybrydowego co standardowy Prius 4. generacji. Który jest z kolei najbardziej wydajnym samochodem hybrydowym na świecie, który godnie kontynuuje tradycję poprzednich 3 generacji.

Czas ładowania Priusa Plug-in Hybrid trwa do 2h20min. W pełni naładowany akumulator trakcyjny o pojemności 8,8 kWh pozwoli poruszać się w trybie elektrycznym. Z maksymalną prędkością 135 km/h na dystansie do 50 km. W trybie hybrydowym nowa Toyota może nadal wielokrotnie korzystać z samego silnika elektrycznego. Zawdzięcza to wydajnemu systemowi odzyskiwania energii z hamowania. Średnie zużycie paliwa Priusa Plug-in Hybrid wynosi według specyfikacji producenta 1 l/100 km. Dla porównania, Prius nieładowany z zewnętrznej sieci zużywa średnio 3,3 l/100 km.

 

Toyota Prius Prime
Toyota Prius Plug-in Hybrid

Toyota Prius Prime – Jak to było

„Kiedy rozpoczynaliśmy prace nad Toyota Prius Prime, chcieliśmy stworzyć samochód adekwatny do znaczenia słowa prime – wyborny. Teraz prezentujemy naszym klientom samochód hybrydowy plug-in. Który nie idzie na żadne kompromisy. Wraz z Priusem Prime amerykański rynek zyskał najbardziej wydajny samochód w historii. Jesteśmy dumni z nagrody Best Buy Award przyznanej przez Kelley Blue Book. Dla najlepszego auta w kategorii hybryd i samochodów elektrycznych”. – powiedział Nathan Kokes, przedstawiciel Toyota Motor Sales USA.

„Kelley Blue Book współpracuje z producentami samochodów już od 90 lat. Od kilku dekad dostarczamy kierowcom cenne dane na temat dostępnych na rynku samochodów. W tym roku ogłosiliśmy kolejną edycję konkursu. W której nasi eksperci wskazali samochody, które w 2017 roku będą stanowiły najlepszy zakup. Nowy Prius Prime bezdyskusyjnie zajmuje pierwsze miejsce. W kategorii aut elektrycznych i hybrydowych dzięki ogromnej innowacyjności i bezkonkurencyjnej wydajności”. – skomentował Jack R. Nerad, dyrektor wydawniczy i główny analityk rynku Kelley Blue Book.

Toyota Prius Prime
Toyota Prius Plug-in Hybrid

Toyota Prius Prime – Innowacyjność hybrydowa

Nowoczesne technologie w Priusie Plug-in Hybrid nie ograniczają się tylko do napędu. Auto powstało na nowej platformie TNGA. Podobnie jak Prius 4. generacji i crossover C-HR. Dzięki niej nowa hybryda ma niżej położony środek ciężkości oraz znacznie sztywniejsze nadwozie. Kluczowe dla zapewnienia pewniejszego prowadzenia. Na dachu zamontowano panel słoneczny. Który zasila elementy wyposażenia auta. Wydłuża również jego zasięg w trybie elektrycznym do 5 km dziennie. Dwustrefowa klimatyzacja, której działanie oparte jest na pompie ciepła z wtryskiem gazu. Jest wyposażona w mechanizm sterowania przepływem S-FLOW. Odpowiednio ustawiający nawiew w zależności od tego, które fotele pasażerów są zajęte. Dzięki zastosowaniu do konstrukcji klap bagażnika. Po raz pierwszy w masowo produkowanym samochodzie – tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem węglowym (CFRP) udało się zmniejszyć wagę pojazdu.

Nowy Prius Plug-in Hybrid został wyposażony także w światła LED. Platformę bezprzewodowego ładowania telefonu, duży, kolorowy wyświetlacz HUD oraz nowy system automatycznego parkowania SIPA. W trakcie jazdy kierowca otrzyma wsparcie rozbudowanego pakietu systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense. W którym pojawiły się nowe funkcje: układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia z systemem wykrywania pieszych (PCS + PD). Aktywny tempomat (ACC) działający w pełnym zakresie prędkości. Są one w stanie automatycznie zatrzymać samochód, jeśli zajdzie taka konieczność.

Przeczytaj również o jakości Nissana: Nissan e-NV200 WORKSPACE jako w pełni elektryczne mobilne biuro

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia