Anuluj Mandat Monitoring wjazdu na czerwonym, bezprawne wezwania mandatowe

640

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Anuluj Mandat Monitoring wjazdu na czerwonym świetle

Często poruszamy tematy urządzeń, które nas ścigają: fotoradary, maszyny wykonujące odcinkowe pomiary prędkości, monitoring wjazdu na czerwonym świetle; które mają podobno pomóc w polepszeniu bezpieczeństwa na drodze. Mieliśmy przyjemność rozmowy z Panem Tomkiem Parolem, założycielem portalu Anuluj Mandat. Z naszym gościem rozmawiał Paweł Kubalski.
Monitoring na skrzyżowaniach rejestrujący wjazdy na czerwonym świetle, obsługiwany przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego, który od 26 kwietnia 2016 roku nie ma uprawnień do przetwarzania danych osobowych obywateli jest naszym dzisiejszym tematem.

Organem nadzorującym jest Inspekcja Transportu Drogowego, która ma w swej pieczy wszystkie wyżej wymienione urządzenia, takie jak fotoradary, monitoring na skrzyżowaniach. Wszystkie mandaty z takich maszyn po 26 kwietnia 2016r. są bezprawne. Inspekcja nie posiada możliwości obróbki danych osobowych. Mają prawo do podłączenia urządzeń, obsługi, robienia zdjęć, ale nie mają prawa do pobierania naszych danych, obróbki ich i wypluwania wezwań. Państwo Polskie wysyła rocznie ok. 500 tys. takich wezwań mandatowych z fotoradarów.

Anuluj Mandat Monitoring wjazdu na czerwonym – Biznes

Większość bardzo grzecznie płaci i na tym polega ten biznes. Żadna stacja telewizyjna jakoś nie drąży tego tematu, że Inspektorat działa bezprawnie. Przychody z takich urządzeń są zależne od ustawienia. Śmiejemy się, że są dwa programy: praworządność i biznes.

Program „Biznes”, ten lepszy dla gospodarki, niekoniecznie rejestruje wykroczenie, może nam zrobić zdjęcie na pomarańczowym. Nikt nie analizuje fotografii po jej wykonaniu, następuje fabryka wezwań. Zdarzały się przypadki, że na zdjęciu było widoczne pomarańczowe światło na sygnalizatorze i mandat pomimo tego przychodził. I ludzie to opłacają. Kolejną sytuacją jest wjechanie podczas zatoru na zielonym na skrzyżowanie, mamy obowiązek z niego zjechać, a światło zmieniło nam się w tym czasie na czerwone. Nie łamiemy prawa, nie jest to wykroczenie. Ale maszyna ustawiona w trybie „biznes” wykona nam zdjęcie.

Monitoring wjazdu na czerwonym świetle - Bezprawie

Anuluj Mandat Monitoring wjazdu na czerwonym – Bezpieczeństwo

Zdjęcie 1500 tysiąca fotoradarów straży miejskiej, po straceniu przez nich uprawnień nie wykazało pogorszenia bezpieczeństwa na drogach! Jest może mniej stłuczek, ale one nie są groźne, liczba wypadków jest taka sama. Wypadki powoduje przede wszystkim nieuwaga, a nie drobne wykroczenia. Monitoring na skrzyżowaniu często wprowadza dla kierowcy niepokój. Zapala się pomarańczowe światło i nagle nie wiemy, co zrobić. Czy przejechać i może dostać mandat? Czy gwałtownie zahamować, mogąc spowodować wypadek? Wiele kierowców myli taki monitoring wjazdu na czerwonym z odczytem prędkości. Zwalniają na takim skrzyżowaniu, tamują ruch, a potem próbują na innych odcinkach drogi to zwolnienie nadrobić.
Budowa fotoradarów to tylko pretekst podpięty pod bezpieczeństwo, służący powiększeniu budżetu naszego kraju. Nie prawdą jest, że jak będziemy jeździć wolniej, to wypadków będzie mniej.

Anuluj Mandat Monitoring wjazdu na czerwonym – Bezprawie 1

Anuluj Mandat Monitoring wjazdu na czerwonym – Bezprawie 2

Anuluj Mandat Monitoring wjazdu na czerwonym – Bezprawie 3

Anuluj Mandat Monitoring wjazdu na czerwonym – Bezprawie 4

Anuluj Mandat Monitoring wjazdu na czerwonym świetle – Nasza propozycja

Lepszymi maszynami podpiętymi do sygnalizatorów byłyby liczniki czasu jak w Opolu. Nie denerwujemy się, wiemy jak się zachować, ile musimy czekać, czy przyspieszyć czy zwolnić.
Lepiej zainstalować takie liczniki niż fotoradary, poprawią one bardziej bezpieczeństwo.  Co o tym myślicie?

Dużo kierowców nie słusznie otrzymuje mandaty. Niewielu z nich wie jak się bronić. I właśnie z myślą o takich kierowcach, planujemy utworzyć Biuro Wsparcia Kierowcy. Potrzebujemy Twojej pomocy, by móc się rozwijać. Przekaż swój 1 % podatku na pomoc i wsparcie kierowców.  https://bezpiecznapodroz.org/przekaz-1/

Audycja Na Biegu Skoda Rapid 1.2TSI – multimedia test – zapraszamy

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia