Ile kosztuje nowe Ferrari Cristiano Ronaldo?

1459
Christiano Ronaldo ferrari glowne

Nowe Ferrari Cristiano Ronaldo za ponad półtora miliona złotych.

Nie można zaprzeczyć, że Cristiano Ronaldo to jeden z najlepszych i najbardziej popularnych piłkarzy na całym świecie. Miliony fanów na całym świecie cenią go za ogromny talent, skuteczność na boisku i zaangażowanie w pomoc charytatywną. Jest również duże grono osób, które śmieją się z jego obsesji na punkcie wyglądu, nienagannej fryzury i „lalusiowatego” wyglądu. Niezależnie od tego, co o nim myślimy, Ronaldo jest jednym z najlepszych i najbogatszych piłkarzy, co sprawia, że może pozwolić sobie na kupno niemal wszystkiego. Nie powinien więc dziwić fakt, że jest posiadaczem spektakularnej i niepowtarzalnej kolekcji samochodów. Ostatnio w jego garażu pojawiło się nowe Ferrari. Auto naprawdę robi ogromne wrażenie!

Cristiano Ronaldo – niesamowite Ferrari warte 350 tysięcy funtów

Cristiano Ronaldo - FerrariKolejny udany sezon, sukcesy i kolejne nowe auto. Tak chyba najlepiej można opisać sytuację portugalskiego piłkarza Ferrari F12fdf to jedno z najbardziej niezwykłych i zaskakujących aut, jakie powstały w ostatnich latach. Jest to maksymalnie „podkręcona” wersja modelu F12 Berlinetta. Podobno koncern Ferrari wyprodukuje jedynie 799 sztuk tego modelu, więc bardzo prawdopodobne, że inwestycja Ronaldo już niedługo będzie warta o wiele więcej. Auto bez wątpienia wejdzie do grona „klasyków”, a jego cena już za kilak lat może być nawet kilka razy wyższa. Za co trzeba zapłacić aż tak dużo?

770 KM mocy i 705 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik F12tdf to wolnossąca, klasyczna, 6,3 litrowa V-drunastka. Auto jest mocniejsze od pierwowzoru o 40 KM oraz ok. 110 kg lżejsze. To oczywiście bardzo widocznie przekłada się na jego osiągi. Model Ferrari, na który zdecydował się Ronaldo, rozpędza się do setki w 2,9 sekundy. Natomiast jeśli piłkarz będzie chciał jechać 200 na godzinę, potrzebuje na to niespełna 8 sekund. Podobno maksymalna prędkość tego modelu sięga 340 km/h.

Mówiąc o tym modelu Ferrari warto dodatkowo wspomnieć co oznacza skrót „fdf” w nazwie modelu. Jest to zwrócenie uwagi na samochodowy Tour de France, podczas którego, w latach 50. 60. XX wielu samochody Maranello odnosiły największe sukcesy. Klasyka, nowoczesność, design i prestiż. Chyba tak możemy najlepiej opisać to auto w kilku słowach. A jeśli dodamy do tego, że właśnie tym modelem jeździ Christiano Ronaldo, nie można chcieć od samochodu niczego więcej.

Cristiano Ronaldo – właściciel najlepszych aut na świecie

cristiano ronaldo maserati-grancabrio-key-10Jak już wcześniej wspomnieliśmy, piłkarz jest prawdziwym koneserem samochodów. Patrząc na to, jakimi samochodami jeździ, łatwo zauważyć, że lubi szybkie i robiące ogromne wrażenie modele. W jakich autach można go było zobaczyć?
Jednym z modeli, którymi jeździł jest Range Rover SPORT SRV. Wersja kultowego SUV-a, na którą zdecydował się piłkarz kosztowała ponad 115 tysięcy euro. Nie mniejsze wrażenie robił również RollsRoyce Glohst za ok. 275 tysięcy euro. Auto warte ponad milion złotych jest w stanie rozpędzić się do setki w 4,9 sekundy a jego prędkość maksymalna to 249 km/h. Przy tym brytyjskim klasyku Maserati GranCabrio za 120 tysięcy euro wydaje się być dość skromnym. Piłkarz jako typowy Portugalczyk musiał jednak zainwestować w samochód cabrio. Trzeba przyznać, że wygląda przy nim naprawdę bardzo dobrze.

Cristiano Ronaldo – najdroższe samochody piłkarza

Cristiano Ronaldo lamborghihiO autach Cristiano Ronaldo spokojnie można napisać książkę. Piłkarz posiada przynajmniej kilkanaście samochodów, a jego kolekcja z roku na rok jest coraz większa. Jak zwykle najbardziej interesujące są te auta, które kosztują najwięcej. Jakie modele w garażu Ronaldo to „miliony” na kółkach? Jednym z najbardziej okazałych samochodów kolekcji piłkarza jest Lamborghini Aventador, które jest warte ok. 360 tysięcy euro. Auto rozpędza się do 100 km/h w niewiele ponad 3 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 325 kilometrów na godzinę.

Cristiano RonaldoKolejna droga zabawka Ronaldo to Bugatti Veyron Super Sport. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z najszybszych samochodów na świecie, który kosztuje.. 2 miliony 390 tysięcy euro! Płacąc takie pieniądze dostaniemy auto jadące z maksymalną prędkością 415 km/g oraz rozpędzające się do setki w 2,4 sekundy. Cena z pewnością bardzo wysoka, ale wrażenia…. na pewno bezcenne.

Na koniec „top of the top”, czyli najdroższy samochód, który piłkarz miał do tej poru Ferrari LaFerrari kosztuje 1 200 000 euro! Nie zrobiliśmy błędu ani nie dodaliśmy niepotrzebnych zer. Ferrari za ponad milion euro rozpędza się do setki w 2,4 sekundy oraz osiąga prędkość 350 km/h. Nie można również nie wspomnieć o jego niesamowitym wyglądzie. Ciężko powiedzieć, co robi większe wrażenie: suma, jaką trzeba zapłacić za Ferrari, jego wygląd, czy Cristiano Ronaldo za kierownicą jednego z najdroższych aut świata.

Cristiano Ronaldo – na co jeszcze zdecyduje się piłkarz?

Kariera Ronaldo rozwija się bardzo dynamicznie. To już kolejny sezon, kiedy piłkarz jest jednym z najlepszych na świecie i nic nie wskazuje na to, aby jego kariera miała się niedługo skończyć. W związku z tym możemy spodziewać się, że wkrótce pochwali się kolejnym autem. Ferrari, Maserati, a może kolejny RollsRoyce? My już nie możemy doczekać się, jaki samochód jako kolejny pojawi się w garażu piłkarza.

 

Przeczytaj również:

Kolejny tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym. Czy można mu było zapobiec?