Zamarznięty płyn do spryskiwaczy – jak sobie z tym poradzić

3000

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

zamarznięty płyn do spryskiwaczy

Zamarznięty płyn do spryskiwaczy – jak sobie z tym poradzić

Temperatury za oknami są coraz niższe, temperatura już niedługo coraz częściej będzie spadać w okolice lub poniżej zera. To oznacza, że któregoś ranka może nas czekać niemiła niespodzianka polegająca na tym, że nasz płyn do spryskiwaczy zamarznie. Jazda w naszym klimacie jesienią i zimą jest na tyle wymagająca, że utrzymanie dobrej przejrzystości szyb niejednokrotnie jest bardzo trudne. Wybawieniem w tej sytuacji są spryskiwacze szyb. Niestety niejednokrotnie może się okazać, że po użyciu spryskiwaczy z dysz nic nie wyleci. Winowajcą może być zamarznięty płyn. Aby uniknąć takiej sytuacji należy pewne czynności wykonać zawczasu. Może się czasem okazać, że zamarznięty płyn do spryskiwaczy to duży problem.

Zamarznięty płyn do spryskiwaczy – lepiej zapobiegać niż leczyć

zamarznięty płyn do spryskiwaczy
Sprawne spryskiwacze odpowiadają za dobrą przejrzystość przedniej szyby w trudnych warunkach jesienno-zimowych

Aby uniknąć zamarznięcia płynu należy odpowiednio wcześniej wymienić płyn letni na zimowy. Warto to uczynić w momencie kiedy temperatura zewnętrzna coraz częściej zbliża się w okolice zera zarówno nocami jak i o poranku. Jeżeli pomimo tego będziemy jeździć z letnim płynem, może nas spotkać niemiła niespodzianka z rana. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nawet zimowy płyn do spryskiwaczy może zamarznąć. Ważne jest, aby unikać najtańszych specyfików dostępnych na rynku. Nie dość że brzydko pachną, to także nie spełniają należycie swojej roli, aw skrajnych przypadkach mogą uszkodzić powłokę lakierniczą. W przypadku zimowego płynu nie należy oszczędzać.

Zamarznięty płyn do spryskiwaczy – co robić jeśli już płyn zamarznie

W takiej sytuacji największym sprzymierzeńcem kierowcy jest ciepło. Najprościej jest schować samochód do ciepłego garażu, a temperatura sama zrobi swoje i płyn odmarznie. Jeżeli jednak nie mamy możliwości trzymać samochodu w garażu to możemy udać się do najbliższej galerii handlowej na drobne zakupy. Zaparkowanie auta w garażu podziemnym powinno załatwić sprawę. Ciepło to najlepszy sposób. Nie warto jednak stosować rozwiązań opisywanych często w internecie. Mówią one o tym, że w takiej sytuacji warto wlać do zbiorniczka płynu od spryskiwaczy specyfik przyspieszający odmarzanie. A już pod żadnym pozorem nie należy dolewać benzyny. Pamiętajmy także o tym, że w przypadku zamarzniętego płynu nie należy na siłę używać pompki spryskiwaczy, gdyż możemy w ten sposób ją uszkodzić.

Zobacz również: Jesienne podróże – na co zwrócić uwagę?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia