Samochody elektryczne – TESLA MODEL X

1502

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tesla Model X - autor zdjęcia: Jacek Marczenko

TESLA MODEL X

Jeszcze kilka lat temu kiedy Elon Musk opowiadał o planach rozwoju Tesli, o tym jakie będą ich samochody wiele osób nie wierzyło w to, że przedsiębiorstwo wyprodukuje jakikolwiek samochód seryjnie. Dziś po 16 latach od założenia przedsiębiorstwa, Tesla wyznacza trendy na rynku samochodów elektrycznych, a ich samochody dla wielu stały się marzeniem. Obecnie w ofercie amerykańskiego producenta do wyboru są 3 modele – TESLA Model X, 3 oraz S. Każdy z modeli regularnie zdobywa przeróżne nagrody w różnych kategoriach typu „zielony samochód roku” czy „najbardziej luksusowy samochód roku”. Dziś przyjrzymy się bliżej SUV-owi.

Tesla Model X – autor zdjęcia: Jacek Marczenko

TESLA MODEL X – elektronika na każdym kroku

Model X to całkowicie elektryczny średniej wielkości SUV. Zaprezentowany był już w 2012 roku, natomiast produkcja ruszyła dopiero 3 lata później. Produkowany jest w Kalifornii. Nadwozie zostało opracowane na platformie wykorzystywanej do bardziej popularnego modelu – S. W środku może podróżować 7 pasażerów. Jeśli chodzi o wnętrze to jak przystało na Teslę jest bardzo nowocześnie. Uwagę zwraca ogromny tablet na desce rozdzielczej, którym można obsługiwać praktycznie wszystkie funkcje dostępne w samochodzie. Kolejną rzeczą obok której nie można przejść obojętnie są tylne drzwi, a właściwie skrzydła otwierane do góry. Chociaż z tymi akurat Tesla miała spore problemy, ponieważ wielu użytkowników skarżyło się na słabe domykanie się drzwi oraz blokowanie, przez co nie można było ich w ogóle otworzyć.

Tesla Model X – autor zdjęcia: Jacek Marczenko

TESLA MODEL X – niebywałe osiągi

Z roku na rok coraz rzadziej używa się stwierdzenia „szczyt technologiczny”. I nie ma to związku z tym, że został osiągnięty i dlatego przestano o tym mówić. Wręcz przeciwnie, każdy jest coraz bardziej świadomy tego, że technologia będzie się w najbliższych latach rozwijać bardzo szybko. Jak to będzie wyglądać w przypadku Tesli? Obecnie osiągnięto poziom przyśpieszenia do 100km/h około 3 sekund. Tesla w najmocniejszej wersji osiąga moc przekraczającą 500KM. Koleją bardzo istotną jeśli nie najistotniejszą kwestią jest zasięg. Tu też jest bardzo dobrze, ponieważ na jednym ładowaniu można przejechać około 475km. W czym szukać więc wad Tesli X? W .. technologii. Przykładowo w 2017 roku badacze bezpieczeństwa uzyskali zdalną kontrolę na samochodem. Mogli robić praktycznie wszystko od otwarcia drzwi, ustawienia wszystkich kontrolek oraz hamowanie. Zdecydowanie tego typu sytuacje nie powinny mieć miejsca.

źródło – wikipedia.pl
autor zdjęcia: Jacek Marczenko

Bez gwiazdy nie ma jazdy? Zobacz także artykuł o konkurencie Tesli X.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia