Cytadela Warszawska – pamiątka po zaborach

368

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

sdr

W kolejnym odcinku audycji realizowanej przez Radio Bezpieczna Podróż wspólnie ze Stowarzyszeniem ULICA DZIELNICA STOLICA i portalem „Północna Ćwiartka” rozmawiamy o historii Cytadeli Warszawskiej. A po tej charakterystycznej „czerwonej” twierdzy naszym przewodnikiem jest znany i ceniony warszawski historyk Jarosław Zieliński. Rozmowę prowadzi Piotr Radecki. W programie obaj między innymi poruszają kwestię legend, jakimi obrosła twierdza, mówią o rzekomym tunelu łączącym Cytadelę z Twierdzą Modlin, o tym, jak jej mury zmieniły wzgórze żoliborskie, dlaczego w ogóle została wzniesiona i kto był pomysłodawcą jej budowy. Zapraszamy do wysłuchania nie tylko pasjonatów dziejów stolicy.

dav
Cytadela Warszawska

Posłuchaj również: https://bezpiecznapodroz.org/2021/04/01/audycja-stowarzyszenia-ulica-dzielnica-stolica-i-portalu-polnocna-cwiartka/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia