Wykształcenie polskich gwiazd

0
35
Wykształcenie polskich gwiazd

Wykształcenie polskich gwiazd od dawna budzi duże zainteresowanie. Choć wielu naszych celebrytów może pochwalić się dyplomem ukończonych studiów, to jednak dziś nie mają wiele wspólnego z wyuczonym zawodem. Niektóre przykłady mogą wręcz zaskakiwać. Jakie szkoły ukończyły polskie gwiazdy?

Wykształcenie polskich gwiazd – stać się sławnym

Wiele gwiazd już od dziecka wiedziało, kim chce zostać w przyszłości, dlatego konsekwentnie edukowały się w wybranej dziedzinie. Kończąc szkoły muzyczne i akademie teatralne, marzyły o największych scenach świata. Z drugiej strony mamy przykłady sław, które postanowiły zapewnić sobie wykształcenie także w zupełnie innej dziedzinie. Wiele z nich potraktowało to rozwiązanie jako „wyjście awaryjne” na wypadek, gdyby kariera przed kamerą okazała się niepowodzeniem. Przykładowo – nie wszyscy dziennikarze szkolili się stricte w swoim zawodzie. Kinga Rusin ukończyła italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości chciała nauczać języka włoskiego w szkole. Obecnie, jak wiemy, jej losy potoczyły się zupełnie inaczej. Gwiazda programu „Kropka nad i”, Monika Olejnik ukończyła z kolei zootechnikę. Katarzyna Cichopek jest absolwentką psychologii stosunków międzynarodowych. Aktorka znana przede wszystkim z roli Kingi Zduńskiej w serialu „M jak miłość” przyznała, że po zakończeniu kariery bardzo chciałaby pracować w tym zawodzie.

Wykształcenie polskich gwiazd – plan awaryjny

Małgorzata Rozenek-Majdan, która zasłynęła jako Perfekcyjna Pani Domu, z zawodu jest prawniczką. Studia o podobnym profilu ukończyli także: producentka Weronika Marczuk, dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch oraz aktorka Joanna Jabłczyńska. Dziennikarz Robert Janowski, znany także z działalności muzycznej, w przeszłości mógł zostać weterynarzem, bowiem szkolił się właśnie w tym zawodzie. Słynna jurorka kilkunastu edycji programu „Taniec z gwiazdami” Iwona Pavlović również może zaskakiwać swoim wykształceniem. Utytułowana tancerka ukończyła kierunek „bibliotekoznawstwo i informacja naukowa”. Studia na wydziale architektury ukończył piosenkarz, lider grupy Zakopower – Sebastian Karpiel-Bułecka. Czy wyobrażacie sobie Magdę Gessler w roli malarki? Okazuje się, że najsłynniejsza restauratorka w naszym kraju, prowadząca „Kuchenne rewolucje”, ukończyła studia malarskie na Akademii Sztuk Pięknych w Madrycie. O karierze aktorskiej marzyła z kolei dziennikarka Jolanta Pieńkowska, która jest absolwentką Wydziału Aktorskiego warszawskiej PWST.

Wykształcenie polskich gwiazd

Wykształcenie polskich gwiazd – właściwe wybory

Podobnym wykształceniem do wyżej wspomnianego Sebastiana Karpiela-Buecki może pochwalić się Cleo. Znana m.in. z hitu „My Słowianie” wokalistka z wykształcenia jest architektem krajobrazu. Jedna z największych gwiazd polskiej piosenki, Maryla Rodowicz, od zawsze wiązała swoje życie ze sceną. Tym bardziej mogą dziwić jej ukończone studia na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Znany z wielu filmowych kreacji Maciej Stuhr ukończył nie tylko studia aktorskie, ale i psychologiczne. Z kolei edukacja związana z zarządzaniem i marketingiem z pewnością przydała się Natalii Siwiec – celebrytce, obecnie jednej z najpopularniejszych influencerek w Polsce. Niektóre gwiazdy postanowiły przerwać naukę, gdy ich kariera nabrała tempa. Tak uczyniła Edyta Górniak, która uczyła się najpierw w Technikum Ogrodniczym, a następnie w Technikum Ogrodniczo-Pszczelarskim.  

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także:https://bezpiecznapodroz.org/2021/05/12/sprawdzone-sposoby-na-bol-zeba/