Wykształcenie polskich gwiazd

254

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wykształcenie polskich gwiazd

Wykształcenie polskich gwiazd od dawna budzi duże zainteresowanie. Choć wielu naszych celebrytów może pochwalić się dyplomem ukończonych studiów, to jednak dziś nie mają wiele wspólnego z wyuczonym zawodem. Niektóre przykłady mogą wręcz zaskakiwać. Jakie szkoły ukończyły polskie gwiazdy?

Wykształcenie polskich gwiazd – stać się sławnym

Wiele gwiazd już od dziecka wiedziało, kim chce zostać w przyszłości, dlatego konsekwentnie edukowały się w wybranej dziedzinie. Kończąc szkoły muzyczne i akademie teatralne, marzyły o największych scenach świata. Z drugiej strony mamy przykłady sław, które postanowiły zapewnić sobie wykształcenie także w zupełnie innej dziedzinie. Wiele z nich potraktowało to rozwiązanie jako „wyjście awaryjne” na wypadek, gdyby kariera przed kamerą okazała się niepowodzeniem. Przykładowo – nie wszyscy dziennikarze szkolili się stricte w swoim zawodzie. Kinga Rusin ukończyła italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości chciała nauczać języka włoskiego w szkole. Obecnie, jak wiemy, jej losy potoczyły się zupełnie inaczej. Gwiazda programu „Kropka nad i”, Monika Olejnik ukończyła z kolei zootechnikę. Katarzyna Cichopek jest absolwentką psychologii stosunków międzynarodowych. Aktorka znana przede wszystkim z roli Kingi Zduńskiej w serialu „M jak miłość” przyznała, że po zakończeniu kariery bardzo chciałaby pracować w tym zawodzie.

Wykształcenie polskich gwiazd – plan awaryjny

Małgorzata Rozenek-Majdan, która zasłynęła jako Perfekcyjna Pani Domu, z zawodu jest prawniczką. Studia o podobnym profilu ukończyli także: producentka Weronika Marczuk, dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch oraz aktorka Joanna Jabłczyńska. Dziennikarz Robert Janowski, znany także z działalności muzycznej, w przeszłości mógł zostać weterynarzem, bowiem szkolił się właśnie w tym zawodzie. Słynna jurorka kilkunastu edycji programu „Taniec z gwiazdami” Iwona Pavlović również może zaskakiwać swoim wykształceniem. Utytułowana tancerka ukończyła kierunek „bibliotekoznawstwo i informacja naukowa”. Studia na wydziale architektury ukończył piosenkarz, lider grupy Zakopower – Sebastian Karpiel-Bułecka. Czy wyobrażacie sobie Magdę Gessler w roli malarki? Okazuje się, że najsłynniejsza restauratorka w naszym kraju, prowadząca „Kuchenne rewolucje”, ukończyła studia malarskie na Akademii Sztuk Pięknych w Madrycie. O karierze aktorskiej marzyła z kolei dziennikarka Jolanta Pieńkowska, która jest absolwentką Wydziału Aktorskiego warszawskiej PWST.

Wykształcenie polskich gwiazd

Wykształcenie polskich gwiazd – właściwe wybory

Podobnym wykształceniem do wyżej wspomnianego Sebastiana Karpiela-Buecki może pochwalić się Cleo. Znana m.in. z hitu „My Słowianie” wokalistka z wykształcenia jest architektem krajobrazu. Jedna z największych gwiazd polskiej piosenki, Maryla Rodowicz, od zawsze wiązała swoje życie ze sceną. Tym bardziej mogą dziwić jej ukończone studia na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Znany z wielu filmowych kreacji Maciej Stuhr ukończył nie tylko studia aktorskie, ale i psychologiczne. Z kolei edukacja związana z zarządzaniem i marketingiem z pewnością przydała się Natalii Siwiec – celebrytce, obecnie jednej z najpopularniejszych influencerek w Polsce. Niektóre gwiazdy postanowiły przerwać naukę, gdy ich kariera nabrała tempa. Tak uczyniła Edyta Górniak, która uczyła się najpierw w Technikum Ogrodniczym, a następnie w Technikum Ogrodniczo-Pszczelarskim.  

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także:https://bezpiecznapodroz.org/2021/05/12/sprawdzone-sposoby-na-bol-zeba/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia