Znani aktywni seniorzy

0
147
Znani aktywni seniorzy

Znani aktywni seniorzy stanowią doskonały przykład na to, że radość z życia nie ma granic wieku. Uprawiają sport, odkrywają nowe pasje i doskonale wyglądają. Niekiedy jest to zasługa genów, jednak gwiazdy po 60. roku życia przede wszystkim pragną pokazać, że z upływem lat wcale nie trzeba myśleć o życiowej stagnacji.  

Znani aktywni seniorzy – radość z życia 

Maryla Rodowicz, królowa polskiej estrady, wylansowała wiele hitów, które dziś znane są  kilku pokoleniom. Artystka w wywiadach wielokrotnie przyznała, że obecnie zarówno stara się pamiętać o zdrowym ruchu, zwraca też uwagę na swoją dietę. Aktualnie piosenkarka czuje się doskonale i nie myśli o tym, by przejść na muzyczną emeryturę. Kolejną gwiazdą, która pokazuje, jak można cieszyć się życiem w starszym wieku, jest Teresa Lipowska. Aktorka od lat cieszy widzów rolą Barbary Mostowiak w serialu „M jak miłość”. Co jakiś czas pojawiają się plotki o usunięciu jej postaci. Seniorka jednak konsekwentnie zaprzecza tym pogłoskom. Patrząc na urodę i figurę Grażyny Szapołowskiej, trudno uwierzyć, że skończyła 67 lat. Sama aktorka wielokrotnie musiała zaprzeczać, że korzystała z pomocy medycyny estetycznej. Obecnie gwiazda jest bardzo aktywna, m.in. w mediach społecznościowych.

Znani aktywni seniorzy 

Znani aktywni seniorzy – zadbać o siebie 

Magda Gessler to jedna z najsłynniejszych restauratorek w Polsce. Fani cenią ją nie tylko ze względu na kunszt kulinarny, ale barwny styl i cięte riposty. Kolejną gwiazdą, u której nie widać upływającego czasu jest Ewa Kasprzyk. Aktorkę w ostatnich latach mogliśmy oglądać m.in. w trzeciej części kultowej komedii „Kogel-Mogel” czy w „Tańcu z gwiazdami”. Wraz ze swoim partnerem brała także udział w najnowszym programie stacji TVN – „Power Couple”. Warto podkreślić, że wśród aktywnych seniorów nie brakuje również panów. Karol Strasburger – aktor, a także prowadzący słynny teleturniej „Familiada” w 2019 roku poślubił o 37 lat młodszą Małgorzatę Weremczuk. Tego samego roku małżeństwo powitało na świecie córkę – Laurę. Sekretem młodego wyglądu i dobrej sprawności fizycznej aktorki Bożeny Dykiel jest basen. Gwiazda serialu „Na Wspólnej” regularnie pływa, a jej pasję podzielają zarówno dzieci, jak i wnuki. 

Znani, aktywni seniorzy – odnaleźć swoją pasję 

Wędkowanie może być lekiem na stres i zmęczenie, a także sposobem na życie. Znany z roli Jerzego Chojnickiego w serialu „Klan” Andrzej Grabarczyk jest doskonałym przykładem. Aktor każdą wolną chwilę stara się spędzać przy swojej pasji. Polskie społeczeństwo Wirginię Szmyt kojarzy głównie pod pseudonimem DJ Wika. Działaczka od lat zaangażowana jest w sprawy seniorów. Po przejściu na emeryturę początkowo włączyła się w działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Z czasem zaczęła pisać wiersze i teksty satyryczne. Dziś trzeba przyznać, że DJ Wika swoją postawą zdecydowanie łamie stereotypy dotyczące przeciętnego polskiego seniora. 

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: https://bezpiecznapodroz.org/?p=107834&preview=true – Przemoc w świecie sportu – szokujące fakty