Praga Południe dla osób niepełnosprawnych

298

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu rzecznik urzędu dzielnicy Praga Południe Andrzej Opala
Praga Południe dla osób niepełnosprawnych - na jakie formy pomocy mogą liczyć niepełnosprawni w tej dzielnicy Warszawy?

Praga Południe dla osób niepełnosprawnych – na jakie wsparcie mogą liczyć osoby z niepełnosprawnościami w tej warszawskiej dzielnicy? O tym na antenie Radia Bezpieczna Podróż w programie “Lokalne społeczności mają głos” mówił Andrzej Opala, rzecznik urzędu dzielnicy. Zapewnił on, że dzielnica Praga Południe na wszelkie możliwe sposoby stara się pomagać osobom z niepełnosprawnościami. Podobnie, jak i w innych dzielnicach stolicy wsparcie jest tutaj nie tylko instytucjonalne. Przede wszystkim Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dzielnicy Praga Południe przygotował cały katalog świadczeń dla osób z niepełnosprawnością. W związku z tym mogą one i ich opiekunowie ubiegać się m.in. o różnego rodzaju zasiłki, w tym opiekuńcze i pielęgnacyjne. W tym także dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka z niepełnosprawnością. Dzielnica Praga Południe prowadzi również świadczenie „Za życiem”. Jest to jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka, u którego zdiagnozowano ciężkie, nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, jeśli powstały one w rozwoju prenatalnym dziecka lub podczas porodu. A na jakie inne formy wsparcia mogą jeszcze liczyć niepełnosprawni mieszkańcy dzielnicy? O tym w naszym nagraniu.

Praga Południe dla osób niepełnosprawnych – Lokalne społeczności mają głos, 14.02.2022

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia osób z niepełnosprawnością przez samorządy? Przeczytaj także jak dzielnica Żoliborz pomaga niepełnosprawnym.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia