Praga Południe dla osób niepełnosprawnych

93
Na zdjęciu rzecznik urzędu dzielnicy Praga Południe Andrzej Opala
Praga Południe dla osób niepełnosprawnych - na jakie formy pomocy mogą liczyć niepełnosprawni w tej dzielnicy Warszawy?

Praga Południe dla osób niepełnosprawnych – na jakie wsparcie mogą liczyć osoby z niepełnosprawnościami w tej warszawskiej dzielnicy? O tym na antenie Radia Bezpieczna Podróż w programie “Lokalne społeczności mają głos” mówił Andrzej Opala, rzecznik urzędu dzielnicy. Zapewnił on, że dzielnica Praga Południe na wszelkie możliwe sposoby stara się pomagać osobom z niepełnosprawnościami. Podobnie, jak i w innych dzielnicach stolicy wsparcie jest tutaj nie tylko instytucjonalne. Przede wszystkim Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dzielnicy Praga Południe przygotował cały katalog świadczeń dla osób z niepełnosprawnością. W związku z tym mogą one i ich opiekunowie ubiegać się m.in. o różnego rodzaju zasiłki, w tym opiekuńcze i pielęgnacyjne. W tym także dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka z niepełnosprawnością. Dzielnica Praga Południe prowadzi również świadczenie “Za życiem”. Jest to jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka, u którego zdiagnozowano ciężkie, nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, jeśli powstały one w rozwoju prenatalnym dziecka lub podczas porodu. A na jakie inne formy wsparcia mogą jeszcze liczyć niepełnosprawni mieszkańcy dzielnicy? O tym w naszym nagraniu.

Praga Południe dla osób niepełnosprawnych – Lokalne społeczności mają głos, 14.02.2022

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia osób z niepełnosprawnością przez samorządy? Przeczytaj także jak dzielnica Żoliborz pomaga niepełnosprawnym.