Lokata w złoto inwestycyjne

401

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Lokata w złoto inwestycyjne. Na ciemnym tle Stoi osiem sztabek złota inwestycyjnego. Od najmniejszej do największej.
Lokata w złoto inwestycyjne.

Złoty kruszec uznawano za cenny już 6 tysięcy lat przed naszą erą. Piękne złote wyroby pochodzące z wykopalisk, zawdzięczamy starożytnym Egipcjanom i Babilończykom. Ich artystyczny kunszt można podziwiać w muzeach całego świata. Ten rzadki i unikalny metal od zawsze budził u ludzi pożądanie i stanowił o bogactwie i statusie społecznym. Pod koniec XIX wieku złoto inwestycyjne stało się podstawą międzynarodowego systemu monetarnego, powszechnie określanego standardem złota. W obrocie złotem biorą udział zarówno banki emisyjne jak i duże międzynarodowe koncerny. Również indywidualni inwestorzy przekonani, że lokata w złoto inwestycyjne jest gwarancją zabezpieczenia majątku przed zawirowaniami na rynkach finansowych.

Lokata w złoto inwestycyjne – czy warto

Złoto inwestycyjne jest zwolnione z podatku VAT, więc może być traktowane jako waluta, a nie surowiec. Jest ono najlepszym sposobem na ochronę kapitału w obliczu różnego rodzaju konfliktów na tle politycznym i geopolitycznym. Zakup złota inwestycyjnego jest również odpowiedzią na pytanie, jak zabezpieczyć kapitał przed inflacją i niepewnością na rynkach finansowych. Inwestowanie w fizyczne złoto nie należy do skomplikowanych kwestii. Inwestując w złoto na rynku polskim należy pamiętać, że jego cena zależy od dwóch równie ważnych czynników. Pierwszym z nich jest cena kruszcu w Londynie, tak zwany LBMA Gold Price, który ogłaszany jest dwa razy dziennie każdego dnia roboczego w Wielkiej Brytanii. Drugim czynnikiem jest kurs dolara amerykańskiego do złotówki.

To wszystko sprawia, że warto zastanowić się nad lokatą w złoto inwestycyjne.

Lokata w złoto. W przezroczystym etui znajduje się złota południowoafrykańska moneta z wizerunkiem gazeli. Krugerrand waży jedną uncję.
Lokata w złoto inwestycyjne. Najbardziej znana na świecie moneta bulionowa, południowoafrykański Krugerrand.

Lokata w złoto inwestycyjne – co wybrać

Złoto inwestycyjne jest stopem o bardzo wysokiej zawartości tego szlachetnego pierwiastka. Według ustawy o podatku od towarów i usług, złotem inwestycyjnym można nazwać złoto w postaci sztabek lub płytek o próbie co najmniej 995 tysięcznych. Oznacza to, że stop musi zawierać minimum 99,5% czystego pierwiastka. W przypadku monet wymagana próba wynosi co najmniej 900 tysięcznych (90% czystego złota w stopie). Czyli już z samej definicji złota inwestycyjnego należy się domyślać, że nie należy brać pod uwagę wyrobów jubilerskich itp. Ponieważ taka forma inwestowania cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, Mennica Polska wprowadziła do swojej oferty sztabki złota oraz złote monety bulionowe, zarówno produkcji rodzimej, jak i wytwarzane przez zagranicznych producentów.

Materiał wideo: Mennica Polska

Może cię również zainteresować: Inflacja w marcu osiągnęła 10.9%

Więcej ciekawych materiałów w: Radio Bezpieczna Podróż

Przekaż 1% podatku na rzecz: Fundacji Emanio Arcus

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia