Leki na rzucenie palenia

341

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Leki na rzucenie palenia
Przez nałogowe palenie papierosów rocznie umiera ok. 7 milionów osób.

Leki na rzucenie palenia niewątpliwie pomagają. Co roku liczba osób palących maleje, to dobra wiadomość. Z drugiej strony w Polsce pali 8 milionów Polaków. Dużo młodych osób zaczyna sięgać po papierosy. To w konsekwencji prowadzi do bardzo szkodliwego działania na organizm.

Leki na rzucenie palenia – szkodliwość palenia

Palenie papierosów naprawdę powoduje wiele chorób, a nawet zmiany w wyglądzie. Na dodatek warto wspomnieć, że palacze miewają kłopoty z płucami, astmą oskrzeli czy kaszlem palacza. Znacząco u tej grupy osób widać problemy sercowo-naczyniowe. Dodatkowo można mieć przez palenie chore serce. Bowiem palenie uszkadza naczynia krwionośne. Palacze częściej od osób niepalących skarżą się na bóle głowy, w konsekwencji nawet na migrenę. Szacuje się, że palenie zabija rocznie 7 milionów osób rocznie. Palenie powoduję raka, co jest godne uwagi. Najgroźniejszy podczas palenia to czynnik rakotwórczy. Nawet szacowany współczynnik przez specjalistów wynosi 9 na 10 osób, u których doszło do rozwoju raka płuca były lub są palaczami. Dodatkowo u osób palących znacząco zwiększa się ryzyko zachorowania na raka pęcherza moczowego.

Leki na rzucenie palenia – szkodliwość palenia cd.

W sumie kłopoty mają też bierni palacze, czyli osoby wdychające dym papierosowy. Tlenek węgla zmniejsza dopływ tlenu do serca, mózgu i wszystkich tkanek. Bierni palacze łatwiej zapadają na choroby układu oddechowego, zapalenie oskrzeli i płuc. Też mogą tej grupie osób towarzyszyć bóle głowy. Dodatkowo można byłoby wymienić wiele czynników niekorzystnych nawet samego biernego palenie, dlatego nie opaca się palić.Na dodatek palacze częściej mają zaburzenia snu, kłopoty z pamięcią i koncentracją, a nawet depresją. Od palenia łatwiej psują się zęby i ciało się szybciej starzeje. Kości są bardziej kruchę i wyginają się, co w konsekwencji może prowadzic do ostooperozy. W przeciwieństwie do zwiększonego ryzyka zachorowania na chorobę Alzheimera, ryzyko na zachorowania na Parkinsona jest niższe.

Leki na rzucanie palenia

Leki na rzucenie palenia

Według rankingu na pewnej stronie internetowej, najlepszy na rzucenie palenie jest Desmoxan. Drugi to Desmoxan w plastrach, który niewiele różni się składem od Desmoxanu. Do grupy osób, która ma przeciwskazania do spożywania tych leków należą osoby: zniedokrwieniem lub niewydolnością serca, zaburzoną drożnością tętnic, nadciśnieniem, nadczynnością tarczycy i cukrzycą.

Leki na rzucanie palenia

Leki na rzucenie palenia – sposoby na rzucenie palenia

Leki na rzucenie palenia nie tylko pomagają, oczywiście tutaj trzeba chcieć i wystarczy silna wola. Łatwo się mówi, ale z każdego nałogu można wyjść. Są różne terapie poznawczo-behawioralne pomagające rzucić z nałogiem. Zdalne wsparcie też może być pomocne w rzuceniu palenia. Specjalista może dodatkowo udzielić porad, dzięki którym wyjście z nałogu staje się prostsze. Specjalista może doradzić między innymi zrezygnowanie z niezdrowej żywności. Na dodatek warto jeść produkty takie jak: białko ryb czy też mięso drobiowe oraz węglowodany złożone w tym brązowy ryż i pieczywo razowe.

Foto: Pexels.com

Przeczytaj także: Leki przeciwbólowe – Ibuprom

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia