Martyna Wojciechowska – kobieta sukcesu

470

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Martyna Wojciechowska - kobieta na krańcu świata
Martyna Wojciechowska - kobieta sukcesu

Martyna Wojciechowska – kobieta sukcesu – polska prezenterka telewizyjna, dziennikarka, ale przede wszystkim podróżniczka i autorka wielu książek. Kobieta, która ciągle poszukuje nowych wyzwań i inspiracji. Jej program ” Kobieta na Krańcu świata” cieszy się ogromną popularnością. Jest również laureatką licznych nagród za działalność dziennikarską i społeczną, m.in. Złotej Telekamery. Martyna Wojciechowska to także wielka miłośniczka motoryzacji oraz sportów ekstremalnych.

Martyna Wojciechowska – kobieta sukcesu – podróże


Podróżniczka odwiedziła ponad sto krajów, trudno jest jej nawet wymienić wszystkie miejsca, w których była, które pokochała i gdzie odpoczywała totalnie. Są to miejsca tak odległe jak na przykład El Alto w Boliwii, Etiopia, Nepal czy Wyspa Siberut.
W 2004 roku wyruszyła w świat kręcąc swój pierwszy program podróżniczy ” Misja Martyna”, z którym okrążyła dwukrotnie kulę ziemską. W 2009 roku zaczęła realizować program podróżniczy ” Kobieta na krańcu świata”. Pokazuje w nim różne miejsca na ziemi oczami kobiet – bohaterek jej programu, którym przyszło żyć na danych zakątkach globu. Opowiada historie kobiet borykających się z problemami dnia codziennego, czasami wręcz trudnymi do ogarnięcia ludzkim umysłem. Te podróże, jak sama twierdzi nauczyły ją tolerancji, cierpliwości ale także wytrwałości oraz dystansu do siebie i do świata.

Martyna Wojciechowska – kobieta sukcesu – sport


Motoryzacja to wielka pasja Martyny. Pierwszym jej osiągnięciem było uzyskanie w wieku 17 lat Międzynarodowej Sportowej Licencji Rajdowej i Wyścigowej na pojazdy dwu- i czterokołowe. Kilka lat później została prowadzącą popularnego programu motoryzacyjnego ” Automaniak” . Kolejnym sukcesem Martyny było ukończenie kilkunastoetapowego rajdu Dakar, który pokonała jako pierwsza Polka. Rok później wzięła udział w rajdzie Transsyberia.

Ale to nie jedyna miłość Martyny, która od zawsze lubiła adrenalinę. Pasjonuje się również nurkowaniem (posiada licencję nurka), a także sportami ekstremalnymi (między innymi wspinaczką wysokogórską). W 2010 roku stanęła na szczycie Piramidy Carstensz, ostatniej, siódmej górze, która została jej do zdobycia tak zwanej Korony Ziemi. Od niedawna do jej pasji zaliczyć można również skoki spadochronowe.

Martyna Wojciechowska – kobieta sukcesu – wypadek


Martyna od lat udowadnia, że niemożliwe nie istnieje i wszystko zależy od motywacji i siły charakteru. W październiku 2004 roku ekipa Martyny kręciła na Islandii program ” Misja Martyna”. Podczas powrotu przez pogarszające się warunki na drodze, auto wpadło w poślizg i uderzyło w betonowy słup. Na miejscu zginął operator, serdeczny przyjaciel Martyny. Ona natomiast złamała kręgosłup, co sprawiło, że wylądowała na wózku inwalidzkim. Te wydarzenia spowodowały, że wpadła w depresję, długo nie mogła się pozbierać. Momentem przełomowym w walce o sprawność była relacja z wyprawy w wysokie partie Himalajów, którą obejrzała jeszcze w szpitalnym łóżku. Postanowiła wówczas wyzdrowieć za wszelką cenę dla siebie jak również dla tragicznie zmarłego przyjaciela. Jej siła charakteru sprawiła, że zaledwie w półtora roku po wypadku stanęła na najwyższym szczycie świata – Mount Everest (8848 m n. p. m.) .Tak więc zdecydowanie można stwierdzić, że Martyna Wojciechowska jest kobietą sukcesu.

Martyna Wojciechowska – kobieta sukcesu- największe osiągnięcia


Dziennikarka od zawsze kochała podróże i wyzwania. Jej największym osiągnięciem jest zdobycie w ciągu 7 lat Korony Ziemi, czym pokazała, że niemożliwe nie istnieje, a ograniczenia są tylko w naszej głowie. Więcej na temat jej największych osiągnięć oraz podróży możemy dowiedzieć się z książki ” Przesunąć horyzont” https://www.empik.com/przesunac-horyzont-wojciechowska-martyna

Szczyty zdobyte przez Martynę to :
– Kilimandżaro – 5895 m n. p. m. – 26 luty 2003 r
– Aconcagua – 6962 m n. p. m. – 11 luty 2006 r
– Mont Everest – 8848 m n. p. m. – 18 maj 2006
– Mckinley-6194 m n. p. m. – 11 czerwiec 2007 r
– Elbrus – 5642 m n. p. m. – 29 sierpnia 2007 r
– Masyw Vinsona – 4897 m n. p. m. – 2 styczeń 2009r
– Puncak Jaya – 4884 m n. p. m. – 22 styczeń 2010r

Przeczytaj również: Czy ścianka wspinaczkowa dla każdego ?

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż !

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia