Renault Express Izoterma

0
128
dostawcza izoterma przed restauracją Zrdówko Legionowo

Samochody jakie Wam przedstawiamy w naszych testach to z reguły samochody rodzinne lub po prostu do użytku osobistego. Renault Express Izoterma to samochód użytkowy, mieliśmy zapytania czy możemy testować auta dla małego biznesu więc to początek naszego nowego cyklu.

agregat na dachu renault express izoterma

Renault Express Izoterma

Samochody użytkowe to oddzielna gałąź motoryzacji ale większość z nich to dostosowane do nowych zadań auta seryjne. W naszym przypadku podstawą do modelu jest Dacia Dokker, tak, w końcu Dacia jest własnością Renault. Do tej pory to Renault było dawcą starszych technologii do modeli Dacii. Teraz okazało się że potrzebny jest mały dostawczak z lodówką i lepszym znaczkiem na masce. Tak oto mamy nowy model izotermy Renault Express. W Polsce uznanie dla produktów zarówno Renault jak i Dacii datuje się od czasów powojennych. Renault było faworyzowane przez komunistyczne władze PRL bo we Francji rządzili socjaliści. Oczywiście nie tacy mordujący przeciwników politycznych ale tak się nazywali i lubili biznes z sovietami co im zostało do dziś.

Tak jak u nas Fiat był wybrany do produkcji licencyjnej bo włosi mieli rząd komunistyczny tak w Rumunii wybrano Renault jako partnera Dacii. Trochę inna filozofia bo modele Renault jak pierwszy nr 12 były produkowane pod znaczkiem Dacia. Intensywny rozwój gospodarczy małej przedsiębiorczości pomimo CoVid19 zmusił Renault do uzupełnienia oferty o małą izotermę. Coraz wyższy standard transportu produktów spożywczych wymusza na przedsiębiorcach dostosowanie także środków jego transportu. Latem kiedy temperatury przekraczają 20 st na plusie a auto jest na słońcu w przestrzeni ładunkowej jest strasznie gorrrąco. To zabija sens handlu bo towar traci jakość a konsumenci się odwracają.

otwarte tylne drzwi ładowni renault express izoterma

Renault Express Izoterma – przyjaciel przedsiębiorcy

Warunki jaki nam oferuje nasza mała lodówka są godne polecenia. Kiedy auto stało w korku przy 35 stopniowym upale w przestrzeni ładunkowej zanotowaliśmy 10 stopni plus czyli warunki chroniące towar. Nawet jogurt czy jajka przez parę godzin w takiej temperaturze nie ulegną degradacji. Myślę że w chwili obecnej jest to najlepsza oferta cenowa na rynku w kategorii małej dostawczej izotermy z lodówką. Rozwiązania znane z Dacii Dokker gwarantują komfort dla kierowcy oraz niezawodność dla właściciela. Auto jest ciche i ekonomiczne w eksploatacji.

otwarte drzwi boczne z parownikiem chłodniczym pod sufitem renault express izoterma

Do wyboru mamy kilka wersji silnikowych. Najtańsza ale chyba też najtrafniejsza to benzyna 1,3 tCe, przy cenie 64tys netto za lodówkę na kołach to na prawdę interesująca oferta. Diesle są w odwrocie bo za parę tysięcy więcej dostajemy 75KM. Z silnika 1,5dCi co nie jest żadną atrakcją przy 100KM z benzyny przy niewiele większym zużyciu paliwa. Nie mam pojęcia czemu w autach użytkowych standardem jest skrzynia ręczna. Automat to niższe zużycie paliwa oraz większa trwałość zespołu napędowego przy niewiele większym koszcie początkowym. Szczegóły zakupu znajdziesz w Decar, dealer Renault i Dacia.

tablica zegarów renault express izoterma

przeczytaj też o Dacii Dokker.