Plany Reprezentacji Polski siatkarzy przed MŚ

370

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Plany Reprezentacji Polski siatkarzy przed MŚ
Plany Reprezentacji Polski siatkarzy przed MŚ

Plany Reprezentacji Polski siatkarzy przed MŚ – Przed mistrzostwami świata Polska reprezentacja. Ma w planie zgrupowania w trzech miejscach i pięć meczów kontrolnych. 26 sierpnia o godzinie 20.30 Polska rozpocznie w katowickim Spodku pierwszy mecz mistrzostw świata 2022. Rywalem naszej drużyny, która broni tytułu, będzie Bułgaria, 22. w rankingu FIVB. Po finałowym turnieju Ligi Narodów, w której Polacy zajęli trzecie miejsce, siatkarze dostali tydzień wolnego.

Plany Reprezentacji Polski siatkarzy przed MŚ
Centralny Ośrodek Sportu Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale

1 sierpnia wieczorem kadrowicze rozpoczęli zgrupowanie w Spale, by następnego dnia zacząć pierwsze zgrupowanie przez mistrzostwami świata. Ma się na nim pojawić 17 lub 18 zawodników. W spalskim COS podopieczni trenera Nikoli Grbicia będą trenować do 12 sierpnia.

Plany Reprezentacji Polski siatkarzy przed MŚ – mecze towarzyskie z Reprezentacjami Ukrainy i Argentyny

13 sierpnia w Radomskim Centrum Sportu męska reprezentacja Polski w siatkówce rozegra towarzyski mecz z Ukrainą.

Zarówno dla Biało-Czerwonych, jak i naszych wschodnich sąsiadów będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów przed zbliżającym się mistrzostwami świata. Sparing z Ukrainą w Radomiu będzie pierwszym z pięciu naszych siatkarzy na krótko przed mistrzostwami świata. (planowana jest transmisja telewizyjna).

Po Memoriale Wagnera reprezentanci znów będą mieć dzień wolnego. Po czym zbiorą się w Katowicach, gdzie zostaną już do mistrzostw świata. Na 23 sierpnia zaplanowany jest mecz towarzyski z Argentyną, a trzy dni później Polacy rozpoczną rywalizację o obronę tytułu.

Plany Reprezentacji Polski siatkarzy przed MŚ – XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Po meczu z Ukrainą zawodnicy dostaną wolne, ale tylko 24 godziny. Ponieważ już wieczorem 14 sierpnia zacznie się kolejne zgrupowanie, tym razem w Krakowie.

Plany Reprezentacji Polski siatkarzy przed MŚ XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera
XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

W Tauron Arenie w dniach 18-20 sierpnia odbędzie się XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. A rywalami Polski będą kolejno: Iran (18 sierpnia), Argentyna (19 sierpnia) i Serbia (20 sierpnia).

Plany Reprezentacji Polski siatkarzy przed MŚ – (26 sierpnia – 11 września)

Mistrzostwa Świata zaczną od meczu w fazie grupowej z Bułgarią (26 sierpnia), później zmierzą się z Meksykiem (28 sierpnia). A na koniec z półfinałowym rywalem z Ligi Narodów – Amerykanami (30 sierpnia). Jeśli znajdą się w gronie 16 najlepszych drużyn po rywalizacji grupowej, mecze 1/8 finału rozegrają w Gliwicach (3-6 września). Podobnie jak ćwierćfinały (7-8 września). Zmagania wrócą do katowickiego Spodka na półfinały i mecze o medale (10-11 września).

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Festiwal 28 Pol’and’Rock 2022

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia