Plany Reprezentacji Polski siatkarzy przed MŚ

0
88
Plany Reprezentacji Polski siatkarzy przed MŚ
Plany Reprezentacji Polski siatkarzy przed MŚ

Plany Reprezentacji Polski siatkarzy przed MŚ – Przed mistrzostwami świata Polska reprezentacja. Ma w planie zgrupowania w trzech miejscach i pięć meczów kontrolnych. 26 sierpnia o godzinie 20.30 Polska rozpocznie w katowickim Spodku pierwszy mecz mistrzostw świata 2022. Rywalem naszej drużyny, która broni tytułu, będzie Bułgaria, 22. w rankingu FIVB. Po finałowym turnieju Ligi Narodów, w której Polacy zajęli trzecie miejsce, siatkarze dostali tydzień wolnego.

Plany Reprezentacji Polski siatkarzy przed MŚ
Centralny Ośrodek Sportu Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale

1 sierpnia wieczorem kadrowicze rozpoczęli zgrupowanie w Spale, by następnego dnia zacząć pierwsze zgrupowanie przez mistrzostwami świata. Ma się na nim pojawić 17 lub 18 zawodników. W spalskim COS podopieczni trenera Nikoli Grbicia będą trenować do 12 sierpnia.

Plany Reprezentacji Polski siatkarzy przed MŚ – mecze towarzyskie z Reprezentacjami Ukrainy i Argentyny

13 sierpnia w Radomskim Centrum Sportu męska reprezentacja Polski w siatkówce rozegra towarzyski mecz z Ukrainą.

Zarówno dla Biało-Czerwonych, jak i naszych wschodnich sąsiadów będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów przed zbliżającym się mistrzostwami świata. Sparing z Ukrainą w Radomiu będzie pierwszym z pięciu naszych siatkarzy na krótko przed mistrzostwami świata. (planowana jest transmisja telewizyjna).

Po Memoriale Wagnera reprezentanci znów będą mieć dzień wolnego. Po czym zbiorą się w Katowicach, gdzie zostaną już do mistrzostw świata. Na 23 sierpnia zaplanowany jest mecz towarzyski z Argentyną, a trzy dni później Polacy rozpoczną rywalizację o obronę tytułu.

Plany Reprezentacji Polski siatkarzy przed MŚ – XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Po meczu z Ukrainą zawodnicy dostaną wolne, ale tylko 24 godziny. Ponieważ już wieczorem 14 sierpnia zacznie się kolejne zgrupowanie, tym razem w Krakowie.

Plany Reprezentacji Polski siatkarzy przed MŚ XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera
XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

W Tauron Arenie w dniach 18-20 sierpnia odbędzie się XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. A rywalami Polski będą kolejno: Iran (18 sierpnia), Argentyna (19 sierpnia) i Serbia (20 sierpnia).

Plany Reprezentacji Polski siatkarzy przed MŚ – (26 sierpnia – 11 września)

Mistrzostwa Świata zaczną od meczu w fazie grupowej z Bułgarią (26 sierpnia), później zmierzą się z Meksykiem (28 sierpnia). A na koniec z półfinałowym rywalem z Ligi Narodów – Amerykanami (30 sierpnia). Jeśli znajdą się w gronie 16 najlepszych drużyn po rywalizacji grupowej, mecze 1/8 finału rozegrają w Gliwicach (3-6 września). Podobnie jak ćwierćfinały (7-8 września). Zmagania wrócą do katowickiego Spodka na półfinały i mecze o medale (10-11 września).

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Festiwal 28 Pol’and’Rock 2022

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!