Festiwal 28 Pol’and’Rock 2022

456

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Festiwal 28 Pol'and'Rock 2022
Festiwal 28 Pol'and'Rock 2022

Festiwal 28 Pol’and’Rock 2022 – czyli Woodstock odbędzie się na terenie Lotniska Czaplinek – Broczyno w dniach 4 – 5 – 6 sierpnia 2022.

Jest to miasto w województwie zachodniopomorskim, w powiecie drawskim, położone między jeziorami Drawsko i Czaplino. W tym roku organizatorzy zapraszają na pierwszą ponownie w pełni otwartą formułę po pandemii koronawirusa. Choć to kolejna nowa lokalizacja imprezy – ubiegłoroczna edycja zorganizowana została na terenie byłego lotniska Makowice-Płoty (woj. zachodniopomorskie). Zgodnie z ówczesnymi obostrzeniami bawiło się wówczas 20 tys. osób.

Wraca główna zasada festiwalu, znanego przez lata jako Przystanek Woodstock – wstęp na koncerty i wydarzenia towarzyszące będzie bezpłatny. Darmowe będzie też pole namiotowe — każdy może przyjechać i rozbić się w dowolnym miejscu. Tegoroczny festiwal odbywa się pod hasłem „Wojnie nie”

Festiwal 28 Pol’and’Rock 2022 – kto zagra?

W tym roku na terenie Lotniska Czaplinek – Broczyno pojawi się prawdziwie bogate grono artystów. Na Pol’and’Rock Festival 2022 Wśród zagranicznych gwiazd są m.in. Clutch, Gwar, Wolf Alice, Tagada Jones, King Gizzard. The Lizard Wizard, Fun Lovin’ Criminals, Stake, Jinjer, Fiddler’s Green, Ferocious Dog, Laura Cox. Dirty Shirt (laureat Złotego Bączka, nagrody woodstockowej publiczności) oraz Skindred.

Festiwal 28 Pol'and'Rock 2022
Festiwal 28 Pol’and’Rock 2022

Rodzimą scenę na Pol’and’Rock 2022 reprezentować będą Voo Voo, Strachy Na Lachy. Kwiat Jabłoni, Organek, Luxtorpeda, Me And That Man, Spięty, Kashell, Dagadana, Kirszenbaum, House Of Death, Psy Wojny. Uliczny Opryszek, Blenders, Gutek, Sztywny Pal Azji i Piotr Bukartyk. Zagrają również laureaci eliminacji: Żurkowski, Dziwna Wiosna, Pull the Wire. Dance Like Dynamite, Gorgonzolla, Trangresja, Stach Bukowski, Makiwara i Criminal Tango. W ciągu trzech dni zaplanowano ponad 40 koncertów.

Będą też spotkania w ramach Akademii Sztuk Przepięknych – codziennie o godz. 10, 11.30 i 13.30. Gośćmi będą m.in. pisarz Jakub Żulczyk, muzyk Krzysztof Sokołowski, podróżnicy Kamila Kielar i Piotr Strzeżysz. Korespondenci wojenni Wojciech Bojanowski i Marcin Wyrwał, aktor Marcin Dorociński, aktywiści Janina Bąk i Piotr Jacoń, aktorka Barbara Kurdej-Szatan. Warsztaty, quizy, konkursy, stoiska organizacji pozarządowych – będzie się działo!

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Tour de Pologne 2022

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia