Zdrowie w białym uśmiechu – rozmowa

332

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zdrowie w białym uśmiechu
Biały uśmiech pozwala nam zrobić pierwsze, dobre wrażenie.

Zdrowie w białym uśmiechu – nie od dziś wiemy, jak zła kondycja naszych zębów może źle wpływać na nasze ciało. Sam uśmiech natomiast jest najlepszą receptą, by zrobić pierwsze, dobre wrażenie. O tym dlaczego warto o niego zadbać opowiada dr Monika Pordes. 

Zdrowie w białym uśmiechu – czuć się dobrze ze sobą 

Oczywiście nie można stwierdzić, że nasze samopoczucie psychiczne należy wyłącznie do atrakcyjnego wyglądu. Wprost przeciwnie – powinniśmy patrzeć na siebie holistycznie. Zdrowy uśmiech to czynnik, który powoduje, że czujemy się dobrze nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Rozmowa o pracę, pierwsze spotkanie z nowymi znajomymi czy randka to sytuacje, w których pierwsze wrażenie jest wręcz kluczowe. Biały uśmiech dodaje nam pewności siebie, dzięki czemu w wielu kwestiach jesteśmy skazani na sukces. Ponadto jeżeli sami dobrze czujemy się we własnej skórze, to lepiej myślą o nas inni. Krótko mówiąc – każdy dzień staje się lepszy. Jak wyżej wspomnieliśmy, zdrowe zęby mają ogromny wpływ na nasz organizm. Co więcej, już sama próchnica może powodować wręcz nietypowe dla chorego uzębienia dolegliwości. Wszelkiego rodzaju stany zapalne jamy ustnej powodują przede wszystkim dokuczliwy ból. W konsekwencji mogą także przyczynić się do zaburzeń snu czy odżywiania. Zdrowie w białym uśmiechu

Zdrowie w białym uśmiechu – bezcenna profilaktyka 

Niestety większość z nas nie potrafi zadbać o zdrowie zębów. Od lat panuje przekonanie, że kwestia ta jest priorytetem głównie dla kobiet w ciąży. Tymczasem codzienna profilaktyka powinna stać się kluczowa dla nas wszystkich. „Nieleczona próchnica może doprowadzić do stanów zapalnych struktur okalających zęby, kości, zatok szczękowych, oczu i wielu innych narządów, a także zaostrzenia chorób towarzyszących. Stopień przyswajalności bakterii do krwi za pośrednictwem naszej jamy ustnej jest ogromny i groźny w skutkach” – przekonuje dr Monika Pordes. Specjalistka podkreśla także, iż w takiej sytuacji zaczynamy tracić pewność siebie. Dodaje przy tym, że chore zęby nierzadko prowadzą do depresji. Nigdy nie jest też ani za wcześnie, ani za późno, by dbać o zdrowie naszych zębów. Sama dbałość nie powinna również opierać się wyłącznie na codziennej higienie i wizytach u stomatologa. A skoro o nich mowa, to te w ramach kontroli powinny się odbywać przynajmniej raz w roku. 

Zdrowie w białym uśmiechu

Zdrowie w białym uśmiechu – zadbać o zdrowe zęby 

Profesjonalne czyszczenie zębów i piaskowanie – m.in. tego typu zabiegi powinniśmy regularnie wykonywać. Ponadto warto cyklicznie przeprowadzać badania uzębienia, by w momencie pojawienia się próchnicy szybko zareagować. Niestety Polacy nadal niechętnie wybierają się do dentysty, co potwierdzają liczne statystyki. Jeżeli już decydujemy się na wizytę, to tylko wtedy, gdy dolegliwości nie pozwalają nam normalnie funkcjonować. Wówczas zwykle jest za późno, gdyż w naszej jamie ustnej zachodzą nieodwracalne zmiany. W tym wypadku dominują dwie przyczyny – jedną z nich jest strach przed bólem i wiertłem. Niekiedy pacjenci cierpią wręcz na chroniczny lęk przed wizytą u stomatologa. Tym bardziej w przypadku zabiegu warto ze specjalistą porozmawiać o swoich obawach. Drugi powód to wysokie koszty wizyty i zabiegów stomatologicznych. Niestety w naszym kraju w przypadku większości zabiegów nie ma mowy o refundacji. W Polsce powstały nawet kampanie społeczne mające na celu szerzenie świadomości względem profilaktyki jamy ustnej. 

Zdrowie w białym uśmiechu

Zdrowie w białym uśmiechu – rozmowa ze specjalistą 

Zdrowie w białym uśmiechu jest niezbędne dla naszego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Przed Wami rozmowa z dr Moniką Pordes, która od ponad 20 lat spełnia marzenia pacjentów o pięknych i zdrowych zębach. Specjalistka przekonuje, że połączenie wiedzy, technologii i precyzyjnie wykonywanych zabiegów decydują o sukcesie leczenia. Jak sama mówi, stomatologia to dla niej nie tylko praca, ale i nauka, pasja, fascynacja i zamiłowanie do piękna. Swoją profesję określa jako rzemiosło i sztukę w jednym. W swojej pracy dba nie tylko o samo zdrowie uzębienia. Poprzez wykorzystanie nowoczesnej chirurgii stomatologicznej pragnie, aby jej pacjenci poczuli się ze sobą dobrze i odzyskali dawny uśmiech. Wywiad miał miejsce w ramach kolejnej audycji „Z dobrej strony”, której możecie posłuchać na antenie naszego radia w każdy poniedziałek po g. 16:00.

Rozmowa z dr Moniką Pordes – cz. 1
Wywiad z dr Moniką Pordes – cz. 2
Rozmowa z dr Moniką Pordes – cz. 3
Wywiad z dr Moniką Pordes – cz. 4

Foto: Pexels.com

Przeczytaj także: Białe zęby – najlepsze sposoby na ich uzyskanie

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia