WORD o nietrzeźwych kierowcach

344

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

WORD o nietrzeźwych kierowcach
WORD o nietrzeźwych kierowcach

W czwartym odcinku programu “Bezpieczni na drodze, bo bez alkoholu” rozmawialiśmy z wieloletnim egzaminatorem WORD o nietrzeźwych kierowcach.

O czym jest mowa w audycji?

Co przedstawiciel WORD uważa o nietrzeźwych kierowcach? Dlaczego zdaniem naszego gościa apele do kierowców o wstrzemięźliwość od alkoholu są nieskuteczne? Owe apele są nieefektywne, ponieważ spowszechniały kierowcom i zaczęli je bagatelizować. Z pewnością nie bez znaczenia jest fakt, że w naszym społeczeństwie jest duże przyzwolenie na jazdę pod wpływem alkoholu. Taryfikator mandatów oraz stosunkowo niska częstotliwość kontroli nie odstraszają kierowców, dlatego pijani kierowcy są częstym widokiem na naszych drogach. Ponadto wielu kierowców nie jest świadomych zagrożenia, jakie stwarzają w momencie, gdy wsiadają do auta pod wpływem.

WORD o nietrzeźwych kierowcach

Jakie rozwiązanie tej sytuacji proponuje nasz gość? Aby częściej były organizowane badania jak w filmie “Eksperyment”, gdzie grupa kierowców miała przejechać się po torze z przeszkodami jak opowiadał nasz rozmówca. Następnie badani wypili ilość alkoholu, która ich zdaniem nie umożliwiała prowadzenia auta. Ku ich zaskoczeniu po wypiciu tej dawki alkoholu nie byli w stanie ominąć przeszkód. Co diametralnie zmieniło ich podejście do picia oraz jazdy pod wpływem. Wydaję się, że tego typu eksperymenty lepiej trafiłyby do kierowców.

O szczegółach rozmawiał redaktor Dominik Morawski z Tomaszem Matuszewskim, egzaminatorem Warszawskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Bezpieczni na drodze, bo bez alkoholu, cz. 1

Bezpieczni na drodze, bo bez alkoholu, cz. 2

Bezpieczni na drodze, bo bez alkoholu, cz. 3

Więcej odcinków audycji z cyklu “Bezpieczni na drogach, bo bez alkoholu” znajdziesz tutaj.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logotyp_wersja_polska_format_jpg-3-1024x273.jpg
Zadanie publiczne sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Zrealizowano w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia