Czas podsumować MŚ w Planicy

285

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu jest Bloudkova velikanka – kompleks dwóch skoczni narciarskich Czas podsumować MŚ w Planicy.
Czas podsumować MŚ w Planicy - Bloudkova velikanka – kompleks dwóch skoczni narciarskich.

Czas podsumować MŚ w Planicy – w Słoweni zakończyły się Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich na skoczniach normalnej i dużej w Planicy (Bloudkova velikanka). Rozegrano 7 konkursów, w tym cztery indywidualne mężczyzn oraz kobiet na skoczni dużej i normalnej. Oraz trzy drużynowe mężczyzn na skoczni dużej oraz kobiet i mieszany na skoczni normalnej. I oczywiście gdzie rozdano medale.

Czas podsumować MŚ w Planicy – skocznia normalna

Zacznę od skoczni normalnej, gdzie mamy Polski sukces, ponieważ znakomita obrona tytułu mistrzowskiego. Oczywiście przez Piotra Żyłę już wcześniej pisałem o tym niesamowitym konkursie na skoczni normalnej i o tym, jak Piotr cieszył się ze złotego medalu. Srebrny medal zdobył Andreas Wellinger, a brąz jego kolega z reprezentacji Niemiec Karl Geiger.

Oczywiście to nie wszystko, co do skoczni normalnej, ponieważ odbyły się jeszcze trzy konkursy jeden indywidualny kobiet, drużynowy i mieszany. Konkurs indywidualny wygrała Niemka Katharina Althaus. A srebro zdobyła zawodniczka z Austrii Eva Pinkelnig. Brązowy medal Anna Odine Strom Norwegia. Konkurs drużynowy kobiet padł łupem oczywiście przez reprezentację Niemiec. Niemcy w składzie Anna Rupprecht, Luisa Gorlich, Selina Freitag, Katharina Althaus. Srebrny medal wygrała reprezentacja Austrii w składzie Chiara Kreuzer, Julia Muhlbacher, Jacqueline Seifriedsberger, Eva Pinkelnig. I oczywiście brąz zdobyły reprezentantki Norwegii w składzie Maren Lundby, Eirin Maria Kvandal, Thea Minyan Bjorseth, Anna Odine Strom. I niestety słaby występ naszych Pań na skoczni normalnej w drużynówce, ponieważ w składzie Kinga Rajda, Paulina Cieślar, Anna Twardosz, Nicole Konderla nie awansowały do drugiej serii i ostatecznie uplasowały się na 9 pozycji.

Warto wspomnieć, że odbył się jeszcze konkurs mieszany, który oczywiście znowu padł łupem reprezentacji Niemiec, ponieważ kolejne złoto w składzie Selina Freitag, Karl Geiger, Katharina Althaus, Andreas Wellinger. Srebro zdobyła reprezentacja Norwegii w składzie Anna Odine Strom, Johann Andre Forfang, Thea Minyan Bjorseth, Halvor Egner Granerud. Jeszcze medal brązowy zdobyła reprezentacji Słowenii w składzie Nika Kriznar, Timi Zajc, Ema Klinec, Anze Lanisek. Reprezentacja Polski w składzie Kinga Rajda, Kamil Stoch, Nicole Konderla, Piotr Żyła tym razem udało się zająć 8 miejsce. Ogólnie w tym konkursie wystąpiło, aż 15 reprezentacji.

Czas podsumować MŚ w Planicy – skocznia duża

Pora na skocznię dużą w konkursie indywidualnym kobiet tutaj nie miała sobie równych Kanadyjka Alexandria Loutitt, która zdobył złoty medal. Ze srebra cieszyła się Norweżka Maren Lundby. I brązowy medal padł łupem znowu reprezentantka Niemiec Katharina Althaus. I oczywiście Niemka ma najwięcej medali na Mistrzostwach Świata, a są to 7 złotych i 1 srebra, co daję jej razem 8 medali i pierwsze miejsce wśród medalistek mistrzostw świata w skokach narciarskich.

Konkurs indywidualny mężczyzn tutaj najlepszym zawodnikiem okazał się reprezentant Słowenii Timi Zajc. Srebro zdobył zawodnik z Japonii Ryoyu Kobayashi. I oczywiście został jeszcze medal brązowy zdobył Dawid Kubacki. Bardzo ważnym aspektem jest to, że tuż za podium na 4 miejscu i z niewielką stratą do 3 miejsca, był Kamil Stoch. A Piotr Żyła w tym konkursie zajął 9 miejsce. Na 23 miejscu uplasował się Aleksander Zniszczoł.

I oczywiście pozostaje jeszcze konkurs drużynowy mężczyzn. Złoto wygrała reprezentacja gospodarzy Słowenia w składzie Lovro Kos, Ziga Jelar, Timi Zajc, Anze Lanisek. Reprezentacja Słowenii zwyciężyła przed własną publicznością i to było pierwsze w historii drużynowe złoto.

Źródło: FIS Ski Jumping

Reprezentacja Norwegii w składzie Johann Andre Forfang, Kristoffer Eriksen Sundal, Marius Lindvik, Halvor Egner Granerud srebrny medal zdobyli. W składzie Daniel Tschofenig, Michael Haybock, Jan Horl, Stefan Kraft reprezentacja Austrii zajęła 3 miejsce, co dało brązowy medal. Reprezentacja Polski w składzie Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Dawid Kubacki zajęli najgorsze miejsce dla sportowca, bo 4 miejsce.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Piotr Żyła znowu to zrobił

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia