Ile kosztuje transport luksusowego auta na terenie kraju?

Transport luksusowego auta - ile kosztuje? Sprawdź jakie są ceny realizacji transportu samochodów z Krakowa, Warszawy, Gdańska, czy Poznania. Ile to kosztuje?

395

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ile kosztuje transport luksusowego auta na zdjęciu BMW serii 5
poznaj koszty transportu auta, te rzeczywiste

Transport samochodów luksusowych za pomocą lawety to popularna metoda przewożenia pojazdów z punktu A do punktu B. Ceny tego typu usług są uzależnione od wielu kryteriów jak, chociażby wymiary przewożonego samochodu, czy odległość do pokonania. Ile kosztuje transport luksusowego auta na terenie kraju? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części tekstu.

Jak wygląda transport samochodów na terenie kraju?

Transport samochodów na terenie Polski najczęściej odbywa się pomiędzy dużymi miastami. Wynika to z faktu, że usługami logistycznymi interesują się przede wszystkim firmy specjalizujące się w wynajmie samochodów, salony sprzedaży czy prywatni kolekcjonerzy. Na rynku istnieje wiele przedsiębiorstw, które specjalizują się w transporcie aut z Krakowa, Warszawy, Gdańska, czy Poznania.

Usługi poszczególnych firm różnią się od siebie przede wszystkim cennikiem, flotą dostępnych holowników, czy czasem realizacji usługi. W większości przypadków transport samochodów luksusowych możemy jednak zrealizować niemalże od ręki – w bardzo krótkim czasie.

Jak najczęściej transportuje się samochody luksusowe?

Przez wzgląd na unikatowość i wysoką wartość samochody luksusowe najczęściej transportuje się na lawecie. W zależności od oferty firmy transportowej możliwe jest wykorzystanie tradycyjnego holownika bądź przyczepy. Coraz częściej możemy ponadto napotkać sytuację, w której usługodawcy zajmują się przewożeniem pojazdów w specjalnych, zamkniętych przyczepach, które zapewniają nie tylko większe bezpieczeństwo, ale także pewnego rodzaju prywatność.

Niezależnie od wybranego rozwiązania, przewożony samochód odbierany jest przez kierowcę, który zajmuje się załadunkiem i zabezpieczeniem pojazdu na lawecie. Następnie ładunek jest odpowiednio zabezpieczany przy pomocy pasów transportowych, aby nie miał skłonności do przemieszczania się w trakcie jazdy. Po dotarciu do miejsca docelowego kierowca sprowadza samochód z lawety przy pomocy wciągarki lub, jeżeli jest taka możliwość, zjeżdżając z platformy w tradycyjny sposób – z włączonym silnikiem.

Ile kosztuje transport samochodów luksusowych na terenie kraju?

Co do zasady, koszty związane z transportem pojazdów luksusowych nie różnią się istotnie od usługi przewożenia zwykłych samochodów. Oczywiście warto zaznaczyć, że nie da się wprost oszacować ostatecznej ceny „w ciemno”, ponieważ jest ona uzależniona od wielu kryteriów. W większości przypadków koszt transportu samochodów luksusowych na terenie kraju mieści się w przedziale od 1,50 zł do nawet 5 złotych za każdy pokonany kilometr. Ta zasada jest jednak wyłącznie wskazówką.

Nieco inaczej sytuacja kształtuje się w przypadku krótkich dystansów. W takich sytuacjach stosuje się kwotę minimalną, która zazwyczaj wynosi około 300 – 400 złotych i wynika nie tyle z pokonanych kilometrów, ile z czynności związanych z załadunkiem i rozładunkiem pojazdu.

Od czego zależny jest ostateczny koszt transportu samochodu?

Pełna wycena usługi, jaką jest transport samochodów luksusowych lawetą, jest ściśle uzależniona od konkretnych, szczegółowych kryteriów. Do tego grona zaliczamy:

  • odległość, jaką należy pokonać z punktu A do punktu B,
  • wymiary oraz masa własna samochodu, które mogą wymagać zastosowania większej lawety,
  • czas dostawy pojazdu pod wskazany adres – usługa wykonywana „na cito” zawsze będzie droższa.

Powyższe kryteria to jedynie składowa cen usług firm transportowych. Wiele zależy także od renomy przedsiębiorstwa, czy wartości przewożonego samochodu. 

Decydując się na zlecenie transportu luksusowego auta na terenie kraju, musimy liczyć się z kosztem oscylującym od kwoty kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wiele w tej kwestii zależne jest od oferty konkretnej firmy przewozowej, dlatego warto zasięgnąć informacji i porównać propozycje poszczególnych usługodawców. A co z ekstremalnie drogimi autami jak Mercedes 600 czy Lexus LS400?

energetyczna MUZA

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia