Jaka będzie nowa Dacia Duster w 2024 roku

jeden z najchętniej kupowanych SUVów przejdzie kompletną przemianę, Jaką? poznaj historię zmian tego najchętniej kupowanego SUVa w Polsce

8320

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

nowa Dacia Duster 2024 w kolorze czerwony metalik
jeśli tak wygląda nowy Duster 3 generacji to ja go chcę
Dacia Duster 3 generacji wygląda rewelacyjnie
czy tak będzie wyglądał jeden z najlepiej sprzedających się SUVów w Polsce w 2024 roku?

 Dacia Daster od wielu lat w Polsce pozostaje na podium sprzedaży w kategorii SUV. Po ostatnim liftingu jest znowu atrakcyjnym samochodem i w sprzedaży ustępuje tylko nowej Kia Sportage. Pierwsza odsłona tego modelu była bardzo skromnym i prostym autem. Zespoły napędowe pochodziły z Renault ale były to starej generacji jednostki. Ewolucja tego modelu sprawiła to że w tej chwili jest wyposażony w najnowocześniejszy silnik Renault a karoseria jest coraz bardziej atrakcyjna. Co będzie dalej, jak będzie wyglądać Dacia Duster 3 bo klienci już się niecierpliwią. Natomiast w Brazylii już jest w sprzedaży najmocniejszy Duster tyle że nie Dacia. Duster z silnikiem 170KM występuje tam pod marką Renault. Zobacz aukcje samochodów Renaut z USA na portalu https://bid.cars/pl/samochody/renault/strona/1. Licytuj na żywo wybrany pojazd i ciesz się dostawą pod dom po ok. 6-8 tygodniach od wygrania licytacji.

Dacia Duster 1 generacji
pierwsza generacja Dustera

Pamiętacie pierwsze modele Dustera?

Duster po liftingu
Duster po liftingu

Renault zainspirowane sukcesem Volkswagena po przejęciu Marki Skoda postanowiło przejąć innego producenta z Europy Wschodniej mianowicie rumuńską Dacię. Początkowo w tych samochodach miały lądować przestarzałe wycofywane przez Renault zespoły napędowe silniki skrzynie biegów zawieszenia czy wręcz całe podłogi. Tą metodą czyli tak naprawdę bardzo niską ceną i gwarancją jakość koncernu Renault, właśnie model Dacia Duster I generacji zaczął zdobywać serca nie tylko polskich kierowców. Idąc za ciosem każdy facelifting i restyling tego modelu wynosił go coraz bardziej ponad średnią stosowanych technologii w tanich samochodach. Jaka będzie nowa Dacia Duster 2024?

Dacia Duster 2 generacji
Dacia Duster 2 generacji

Z roku na rok samochód stawał się coraz bardziej atrakcyjny a podzespoły które były w nim montowane były coraz nowocześniejsze. Tak właśnie przeszliśmy metamorfozę od jednostki 1600 czterocylindrowa benzyna o mocy 70 koni mechanicznych do 1300 turbodoładowana benzyna z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Ten ostatni silnik pomimo że ma mniejszą pojemność od pierwowzoru ma ponad 2 razy większą moc bo dysponuje mocą 150 koni mechanicznych. Moment obrotowy wzrósł ze 140 niutonometrów do 250. Miarą rozwoju technologicznego jest fakt znacznego obniżenia zużycia paliwa ze średniej w tamtych czasach oscylującej w okolicach 8,5 l do średniej 6,5 l pomimo 2 razy większej mocy.

lifting drugiej generacji
Duster robi się coraz bardziej atrakcyjny

Ewolucja wyglądu Dacii Duster

Dacia Duster w kolorze jasnej oliwki robi dobre wrażenie
ale światła są ledowe, widoczność w nocy rewelacyjna

Wygląd tego samochodu również przeszedł dość dużą ewolucję. O ile bryła nadwozia zmieniała się bardzo spokojnie o tyle detale i elementy uległy znacznym przemianom. Jeden z elementów poprawiających aktywnie bezpieczeństwo jazdy tym samochodem to oświetlenie zwłaszcza światła mijania. Przez bardzo długi okres czasu w Dusterze były montowane wyłącznie światła halogenowe czyli po prostu żarówki. Niestety technologia oświetleniowa była bardzo, bardzo droga a filozofia oferty modelu Dacia Duster to była po prostu niska cena. Dopiero od kilku lat zaczęto stosować w Dusterze światła mijania w technologii led. Dzięki temu strumień światła mamy ponad dwukrotnie większy o wyższej jasności jeszcze mniejszej barwie. Natomiast pobór mocy tych reflektorów jest trzykrotnie mniejszy.

Duster 3 generacji to na razie przypuszczenia oparte o przecieki informacyjne
Duster 3 generacji to na razie przypuszczenia oparte o przecieki informacyjne

Nowa technologia oświetleniowa spowodowała też zmiany wyglądu tego samochodu Duster 2023. Technologia led dała świeżość i nowoczesność nie tylko na pierwszy rzut oka i poprawiła walory estetyczne bryły auta. Zwróćcie uwagę na zdjęciach jak zmienił się kształt i wygląd przednich reflektorów. To samo stało się ze światłami z tyłu samochodu. Pierwszy model miał inny kształt lamp wyposażonych wyłącznie w żarówki. Analogicznie jak reflektory przednie tylne światła są wykonane w technologii led co znacznie poprawiło i widoczność ale też i estetykę tego samochodu. To są właśnie tak ja atrybuty tego samochodu które pomimo niskiej ceny na tle konkurencji potrafią przyciągnąć rzesze nabywców. Przypominam że za pierwsze półrocze 2023 Dacia Duster jest na drugim miejscu sprzedaży samochodów w kategorii SUV. Nowa Dacia Duster 2024 kiedy pojawi się w sprzedaży będziemy Was informować. Pierwszy test Dacii Duster 2024 już wkrótce u nas.

Jak będzie wyglądała Dacia Duster 3 ? czy to będzie hybryda?

czy nowa odsłona Dustera będzie hybrydą?
czy nowa odsłona Dustera będzie hybrydą?

Na podstawie wyciekło informacji z zespołu projektującego nową generację modelu Dacia Duster 3, graficy przy użyciu nowych technologii postanowili pofantazjować jak może wyglądać nowa generacja tego SUVa. Wygląd bryły nadwozia na pewno będzie nowoczesne a jak będzie z zespołem napędowym? Jeśli to ma być tani samochód to raczej nie będzie to elektryk ale być może będzie posiadać napęd hybrydowy. Jakie będą nowe silniki w Dacii Duster? Diesel zniknie? Opinie o Dacii Duster są z reguły pochlebne, Duster jest wytrzymały i prawie bezawaryjny. Czas pokaże. My odsłaniamy wam model Dacia duster 3 jaki będzie wielce prawdopodobny wygląd tego auta.

czy nowa Dacia Duster będzie elektryczna i czy będzie miała silniki diesla?

przetestowaliśmy dla was Dustera 2023 w benzynie i automacie

a kiedyś był diesel manual z żarówkami w Dusterze

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia