Bagażnik na zimę – wybór z rozsądkiem

To jaki bagażnik wybierzemy na nasze podróże zależy ich komfort i bezpieczeństwo. Zatem na co zwrócić uwagę.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Bagażnik na zimę - box dachowy

Podróże zimowe zyskują na atrakcyjności, jednakże komfort tych wypraw zależy w dużej mierze od sprzętu, którym dysponujemy. W kontekście zimowego tournée, wybór odpowiedniego bagażnika staje się kluczowym elementem planowania. Niniejszy przewodnik zwraca uwagę na ważne aspekty decydujące o funkcjonalności i komforcie w czasie podróży. A więc jak wybrać bagażnik na zimę?.

Przypomnijmy najpierw typy bagażników dostępnych na rynku:

 1. Bagażniki na Haki Holownicze:
  • Zazwyczaj mocowane na haku holowniczym samochodu. Doskonałe do przewożenia rowerów, wózków czy platform ładunkowych. Łatwo dostępne i szybkie w montażu.
 2. Bagażniki na Klapę Tylną:
  • Montowane na tylnej klapie lub drzwiach samochodu. Nadają się do przewożenia lekkich przedmiotów, takich jak torby czy sprzęt kempingowy. Wymagają odpowiedniego mocowania.
 3. Bagażniki na Hak Holowniczy (Wieszaki):
  • Mocowane na haku holowniczym, służą do przewożenia rowerów. Składane i łatwe do przechowywania po zakończeniu podróży.
 4. Bagażniki Wewnętrzne:
  • Znajdują się wewnątrz samochodu, najczęściej w bagażniku. Idealne do przechowywania mniejszych przedmiotów, zapobiegają ryzyku kradzieży i są łatwo dostępne.
 5. Bagażniki na Rower:
  • Specjalnie zaprojektowane bagażniki do przewożenia rowerów, montowane na dachu, haku holowniczym lub na tylnej klapie.
 6. Bagażniki na Narty:
  • Dedykowane systemy do transportu nart, montowane zazwyczaj na dachu. Zabezpieczają narty przed uszkodzeniami i ułatwiają transport.
 7. Boxy Dachowe:
  • Przestrzenne skrzynie montowane na dachu samochodu. Idealne do przechowywania większych ilości bagażu, często stosowane w podróżach rodzinnych.
 8. Półki i Organizery Wewnętrzne:
  • Elementy wnętrza samochodu, które pomagają zorganizować przestrzeń bagażową, utrzymując porządek i zabezpieczając przed przemieszczaniem się przedmiotów.
 9. Bagażniki Multifunkcyjne:
  • Innowacyjne rozwiązania, łączące kilka funkcji w jednym bagażniku, na przykład umożliwiające przewóz rowerów i bagażu jednocześnie.

Dostępność różnych rodzajów bagażników umożliwia, w konsekwencji dostosowanie wyboru do konkretnych potrzeb podróżujących oraz rodzaju przewożonych przedmiotów.

Bagażnik na zimę - kosz na hak
Bagażnik na zimę – kosz na hak

Bagażniki dachowe na zimę – dobry pomysł?

Bagażnik dachowy zdaje się być rozwiązaniem pozwalającym maksymalnie wykorzystać potencjał przestrzeni transportowej. W pierwszej kolejności, decydując się na zakup, warto dokładnie ocenić możliwość dopasowania do konkretnego modelu samochodu. Marka, rocznik, typ nadwozia – każdy z tych elementów odgrywa kluczową rolę w wyborze. Pamiętajmy, że przewożony na dachu ładunek nie może wystawać poza obrys pojazdu.

Jeżeli na przykład chodzi o bagażnik dachowy do samochodu z relingami, to tu mamy duże pole manewru. Dodatkowo poza walorami i rozwiązaniami czysto praktycznymi oferują one też elegancję. Te precyzyjnie skonstruowane akcesoria łączą w sobie funkcjonalność z estetyką, tworząc idealne rozwiązanie dla kierowców.

Jak połączyć bezpieczeństwo z parametrami i wygodą.

Zastanawiając się jak wybrać bagażnik musimy pamiętać o kilku kwestiach. Niezależnie od indywidualnych potrzeb podróżnych, bagażnik dachowy na zimę powinien sprostać oczekiwaniom dotyczącym pojemności i bezpiecznego obciążenia. Decydując się na konkretny model, warto znać parametry najczęściej przewożonych przedmiotów, dbając o zapewnienie dobrego balansu między pojemnością a wagą. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jest niekwestionowanym priorytetem. Przy wyborze bagażnika dachowego, precyzyjna analiza maksymalnej dopuszczalnej wagi oraz wymiarów jest kluczowa. Zwłaszcza zimą, podczas często trudnych warunków pogodowych. Wówczas to te kwestie wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo naszej podróży.

Zadbajmy o łatwy montaż bagażnika

Modele bagażników dachowych obecnie dostępne na rynku oferują nie tylko bezpieczeństwo i pojemność, ale również nieskomplikowany montaż. Innowacyjne rozwiązania w zakresie systemów montażowych sprawiają, że zarówno zakładanie, jak i demontaż bagażnika stają się procesami komfortowymi i błyskawicznie wykonywanymi, co z pewnością jest dla nas istotne podczas eksploatacji.

Bagażnik na zimę
Bagażnik na zimę – pamiętajmy o przepisach

Bagażnik dachowy na zimę nie musi być jedynie praktycznym rozwiązaniem. Warto spojrzeć na ten element jak na inwestycję w ekskluzywną mobilność. Wybór bagażnika, który spełnia, w konsekwencji najwyższe standardy estetyczne, funkcjonalne i bezpieczeństwa, wpływa na komfort i prestiż zimowej podróży. Zatem, skoro wiesz już jak wybrać bagażnik na zimę, wydaje się zostaje tylko dokonać świadomego wyboru, zapewniając wygodną i bezpieczną podróż zimową.

Jeżeli interesują Cię imprezy motoryzacyjne w ciekawych miejscach – poczytaj o jednej z nich.

A także przekonaj się jak Ford Transit Connect promuje mobilność dla każdego.

Słuchaj nas online! – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Brak postów do wyświetlenia