Mistrzostwa Europy w 2024 roku

Mistrzostwa Europy w 2024 roku

357

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mistrzostwa Europy w 2024 roku
Mistrzostwa Europy w 2024 roku

Mistrzostwa Europy w 2024 roku. W sobotę 2 grudnia w niemieckim Hamburgu rozlosowano grupy przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się u naszych zachodnich sąsiadów. Turniej na starym kontynencie zainaugurowany zostanie 14 czerwca w Monachium meczem pomiędzy gospodarzami, a Szkocją. Finał mistrzostw zaś zaplanowano dokładnie miesiąc później w Berlinie. Nas oczywiście najbardziej interesuje reprezentacja Polski. Biało czerwoni nie mieli szczęścia w losowaniu gdzie trafili do grupy D z Francją, Holandią i Austrią. Problem w tym, że jeszcze nie wiadomo czy po kompromitacji w eliminacjach podopieczni Michała Probierza tam się w ogóle dostaną. O być albo nie być w Niemczech zadecydują marcowe baraże, do których Robert Lewandowski i spółka dostali się dzięki dobrym występom w Lidze Narodów.

Mistrzostwa Europy w 2024 roku – marcowe baraże

Polska, a raczej zespół, który wygra baraże w ścieżce A zagra w mistrzostwach Europy. Wiadomo już, że w półfinale na PGE Narodowym 21 marca przyszłego roku zmierzymy się z kadrą Estonii, a finał odbędzie się pięć dni później. Zdecydowana większość ludzi w naszym kraju, a nawet i poza nim okrzyknęła już nas jako finalistów jakoby spotkanie z Estonią miało być tylko formalnością. Nie ma wątpliwości, że Polska jest w tym starciu na papierze zdecydowanym faworytem. Naszą wyższość potwierdza chociażby miejsce w rankingu FIFA gdzie Polacy znajdują się na 31 miejscu, a Estończycy zajmują 118 lokatę. Kolejny dowód na naszą przewagę to kilku graczy światowego formatu i parę innych rzeczy by się jeszcze znalazło. Jednakże ja nie byłbym taki pewien awansu do finału zwłaszcza w obecnej formie. Dla porównania Mołdawia jest na 155 miejscu w rankingu, a we właśnie zakończonych eliminacjach stała się przekleństwem naszej drużyny.

Mistrzostwa Europy w 2024 roku – mocna Ukraina

W przypadku awansu do decydującego pojedynku czeka nas trudniejsze zadanie, a w dodatku zagramy na wyjeździe. W finale będzie czekał zwycięzca drugiej pary w naszej ścieżce czyli Walia, Finlandia, Ukraina lub Estonia. Teoretycznie najtrudniej z tego towarzystwa powinno być z Ukrainą (22 miejsce) lub z Walią (29 miejsce). Obojętnie z kim z tej dwójki nie zagramy to będzie ciężko, a w dodatku los chciał, że zagramy na wyjeździe. Właśnie atut własnego boiska może mieć tu kluczowe znaczenie ponieważ wymieniona dwójka wyśmienicie się czuje grając przed własnymi kibicami. Reprezentacja naszych sąsiadów w eliminacjach w swojej grupie zajęła 3 miejsce za Anglią i Włochami. Z tymi drugimi Ukraina nawet zrównała się punktami na końcu, ale miała gorszy bilans bezpośrednich starć. Dodać tu jednak trzeba, że z obiema wymienionymi ekipami podopieczni Sergiy Rebrova u siebie remisowali co musi robić wrażenie.

Mistrzostwa Europy w 2024 roku – Mocna Walia

Walijczycy także pomimo trzeciej lokaty za Chorwacją i Turcją również spisywali się dobrze, a zwłaszcza u siebie. W Walii gospodarze m. in. podzielili się punktami z tymi drugimi, a z Chorwatami nawet wygrali 2:1. Jednakże łatwo nie musi być także ewentualnie z dwoma pozostałymi reprezentacjami, a zwłaszcza z Finlandią, która w swojej grupie eliminacyjnej również była trzecia z 18 (oczkami) na koncie. Jedynie Estonia była qutsiderem i jednocześnie statystą w stawce gdzie zajęła ostatnie miejsce ze zdobytym jednym punktem. Podsumowując, pierwszą przeszkodę może uda się przejść, ale w ewentualnym finale będzie zdecydowanie ciężej i tu sprawa awansu pozostaje otwarta. Podkreślić należy, że ferując wyroki trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na nasze tegoroczne „popisy”

Mistrzostwa Europy w 2024 roku

Grupa A – Niemcy, Szkocja, Szwajcaria, Węgry

1 kolejka. Niemcy:Szkocja, Węgry:Szwajcaria. 2 kolejka. Niemcy:Węgry, Szkocja:Szwajcaria. 3 kolejka. Szkocja:Węgry, Szwajcaria:Niemcy.

Grupa B – Hiszpania, Chorwacja, Włochy, Albania

1 kolejka. Hiszpania:Chorwacja, Włochy:Albania. 2 kolejka. Chorwacja:Albania, Hiszpania:Włochy. 3 kolejka. Chorwacja:Włochy, Hiszpania:Albania

Grupa C – Słowenia, Dania, Serbia, Anglia

1 kolejka. Słowenia:Dania, Serbia:Anglia. 2 kolejka. Słowenia:Serbia, Dania:Anglia. 3 kolejka. Dania:Serbia, Anglia:Słowenia.

Grupa D – Francja, Holandia, Austria, zwycięzca ścieżki A

1 kolejka. Zwycięzca ścieżki A:Holandia, Francja:Austria. 2 kolejka. Zwycięzca baraży A:Austria, Holandia:Francja. 3 kolejka. Holandia:Austria, zwycięzca baraży A:Francja.

Grupa E. – Rumunia, Belgia, Słowacja, zwycięzca baraży B

1 kolejka. Rumunia:zwycięzca baraży B, Belgia:Słowacja. 2 kolejka. Słowacja:zwycięzca baraży B, Belgia:Rumunia. 3 kolejka. Słowacja:Rumunia, zwycięzca baraży B:Belgia.

Grupa F – Turcja, Portugalia, Czechy, zwycięzca baraży C

1 kolejka. Turcja:zwycięzca baraży C, Portugalia:Czechy. 2 kolejka. Zwycięzca baraży C:Czechy, Turcja:Portugalia. 3 kolejka. Zwycięzca baraży C:Portugalia, Czechy:Turcja.

1/8 finału – 29, 30 czerwca i 1, 2 lipca. 1/4 finału – 5, 6 lipca. 1/2 finału 9, 10 lipca. finał 14 lipca.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o co słychać u Andrzeja Gołoty

Warto także zobaczyć jak Legia Warszawa jechała do Szczecina

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia