Łukasz Krasoń Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Łukasz Krasoń - Nowy Pełnomocnik Rządu: Nadzieja na Przyszłość Osobom Niepełnosprawnym. Osoba która sama zmaga się z dysfunkcjami a mimo to pracuje dla poprawy życia innych. Doświadczony organizator. Jak na Gwiezdnych Wojnach - NOWA NADZIEJA!!!

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rozmowa z Łukaszem Krasoniem
Według Łukasza Krasonia zarówno władze naszego kraju, jak i masowe media powinny kłaść większy nacisk na popularyzacje działań osób z niepełnosprawnościami.


Nie mogę się doczekać, by podzielić się tym entuzjastycznym wydarzeniem! Łukasz Krasoń, nowy Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, to prawdziwy skarb dla społeczeństwa. Jego dewiza, która stawia ludzi w centrum polityki, obiecuje pozytywne zmiany dla osób z niepełnosprawnościami.

Kim jest Łukasz Krasoń?

Krasoń, nie tylko trener i mówca motywacyjny, ale także aktywny działacz społeczny. Przewodzi zespołowi w Instytucie Strategie 2050, gdzie pracuje na rzecz wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Jego dokument, „Pełnoprawni”, to modelowe podejście do zagadnień związanych z tą grupą społeczną.

Jego zaangażowanie i determinacja w tym obszarze są nie do przecenienia. Właśnie teraz, gdy obejmuje stanowisko Pełnomocnika Rządu, wyraża nadzieję na przyszłość. Przyszłość gdzie osoby z niepełnosprawnościami będą traktowane z należytym szacunkiem i wsparciem.

Dlaczego to tak ważny wybór?

Jego optymistyczne spojrzenie na przyszłość daje nam wszystkim powód do radości. Zobowiązanie do realizacji Konwencji ONZ dotyczącej osób z niepełnosprawnościami i wykorzystanie całego potencjału Polski w tej dziedzinie zapowiada zupełnie nowy etap. To zdecydowanie budujący moment dla wszystkich, których ta kwestia dotyka.

Jego wizja zakłada, że Polska stanie się nowym miejscem. Miejscem gdzie odpowiedź na pytania dotyczące przyszłości dzieci z niepełnosprawnościami będzie pełna nadziei i wsparcia. To naprawdę budujący i radosny obraz przyszłości. Przyszłości w której każdy obywatel, bez względu na swoje wyzwania, będzie mógł cieszyć się pełnią życia i możliwościami, jakie przynosi każdy nowy dzień.

Łukasz Krasoń – plany, marzenia, nadzieje 

Łukasz Krasoń, człowiek który wie co to niepełnosprawność ale jest także świetnym organizatorem
Oto Łukasz Krasoń, człowiek który wie co to niepełnosprawność ale jest także świetnym organizatorem, Łukasz Krasoń, nowy Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych


Łukasz Krasoń, znany społecznik, dzielił scenę z wyjątkowymi postaciami, jak chociażby Nick Vujicic. Podczas tych spotkań poruszał historię swojego życia, w którym wózek inwalidzki towarzyszył mu od zawsze. Opowiadał o walce rodziny, która uparcie dążyła, by mógł uczęszczać do zwykłej szkoły. Odkrywał własne granice na skrzyżowaniu z determinacją bliskich. Dla Krasonia było to wyjątkowe doświadczenie, bowiem od zawsze towarzyszyła mu ta świadomość braku rzeczy, które inni uznają za oczywiste.

Jednak to, co wskazywał Łukasz, jest istotne – Dzień Osób z Niepełnosprawnościami staje się rocznicą jednorazowego wyróżnienia. Wbrew temu, co wydarzyło się w roku 2022, Krasoń pragnie, aby takie dni nie były wyłącznie okazją do wskazywania błędów i postulatów. Chce by pokazywały, jaką wartość reprezentują osoby z niepełnosprawnościami w społecznościach. W swoich wystąpieniach podkreślał, że jest to nie tylko kwestia przeciwdziałania niedoskonałościom, ale też wydobycia potencjału, jaki te osoby mogą wnosić do społeczeństwa.

Przez dwa miesiące w USA Łukasz Krasoń realizował swój projekt motywacyjnych przemówień. Realizował zanurzając się w przestrzeni, która pozwoliła mu jeszcze bardziej zgłębić wyzwania i możliwości, z jakimi zmagają się osoby z niepełnosprawnością.

Łukasz Krasoń, nowy Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

zapoznaj się co Łukasz ma do powiedzenia

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia