Pistorius ostrzega przed Putinem

Pistorius ostrzega przed Putinem.

159

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pistorius ostrzega przed Putinem
Pistorius ostrzega przed Putinem

Pistorius ostrzega przed Putinem. Niemiecki minister obrony Boris Pistorius udzielił wywiadu dla portalu onet.pl, w którym informuje i jednocześnie ostrzega, że według niemieckich ekspertów prezydent Rosji Wladimir Putin w ciągu 5-8 lat może zaatakować kraj NATO. W takim przypadku wszyscy wiedzą co by się stało, uruchomiony by został artykuł piąty NATO i wszyscy członkowie Sojuszu Północnoatlantyckiego musieliby ruszyć z pomocą. Wtedy prawdopodobnie zaczęłaby się III Wojna światowa. To są jednak tylko przewidywania, które, miejmy nadzieje się nie sprawdzą. Niemniej jednak to głównie z tego powodu 17 lutego 2024 roku rozpoczną się manewry NATO nazwane „Steadfast Defender 2024”. Niemiecki minister obrony dodaje także, że jego kraj nie może już zwiększyć pomocy militarnej dla Ukrainy ponieważ Niemcy i tak już robią co mogą.

Pistorius ostrzega przed Putinem – groźby Putina

Praktycznie codziennie słychać w mediach jak Putin grozi NATO, a w szczególności krajom bałtyckim (w tym także Polsce). Bardzo małe jest prawdopodobieństwo, że rosyjski dyktator zdecydowałby się teraz zaatakować jedno z państw NATO, ale nie można tego wykluczyć. Pistorius już teraz woli ostrzec niemieckie społeczeństwo i nie wyklucza pomysłu obowiązkowej służby wojskowej. Minister dodaje, że jest otwarty na otwarcie niemieckich sił zbrojnych dla żołnierzy bez niemieckiego paszportu. W Niemczech niektórzy ludzie mieszkają od dziesiątek lat, a mimo to nie posiadają niemieckiego obywatelstwa, dodaje. Zdaniem Pistoriusa brakuje pieniędzy w budżecie by zapewnić jednocześnie bezpieczeństwo kraju, załagodzić skutki pandemii i inwestować w edukację i cyfryzację, mówi dla „Tagesspiegel”.

Pistorius ostrzega przed Putinem – pomoc dla Ukrainy

Według Borisa Pistoriusa Niemcy „nie mogą pójść na całość” jeśli chodzi o pomoc militarną Kijowowi ponieważ w takim wypadku jego kraj sam się rozbroi. Berlin zdaniem ministra obrony i tak już jest liderem wśród państw Unii Europejskiej pod względem dostarczania sprzętu wojskowego Ukrainie. Szef niemieckiego resortu stwierdził, że teraz inni muszą wykazać się szczególnym wsparciem dla państwa napadniętego przez Rosję. Dla wszystkich musi być jasne, że gdyby Putin wygrał wojnę z Ukrainą to zagrożenie dla Sojuszu Północnoatlantyckiego diametralnie wzrośnie, ostrzega.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o jak Hubert Hurkacz pokonuje Mensika

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia