Nowe środki UE z instrumentu Łącząc Europę – 550mln zł

Unia Europejska przyznała Polsce dofinansowanie portów w postaci instrumentu CEF „Łącząc Europę”. Inwestycje w Gdyni i Szczecinie wzmocnią bezpieczeństwo i potencjał gospodarczy kraju.

150

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

zabawny kurs euro ale poważne zamieszanie
Unia Europejska przyznała Polsce dofinansowanie portów w postaci instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Nowe środki z UE zostały przyznane m.in. na dofinansowanie portów. To bardzo dobra wiadomość dla Polski. Dofinansowanie z instrumentu „Łącząc Europę” to ogromna szansa dla naszego kraju na rozwój infrastruktury portowej i poprawę bezpieczeństwa.

Łącząc Europę to rozwój polskiej infrastruktury morskiej

Inwestycje, które uzyskały dofinansowanie, są bardzo ważne dla Polski. Budowa terminalu intermodalnego w Gdyni i multimodalnego kolejowego węzła przeładunkowego w Szczecinie to inwestycje, które wzmocnią potencjał gospodarczy naszych portów. Dzięki nim, porty w Gdyni i Szczecinie będą mogły przyjmować więcej ładunków, zarówno cywilnych, jak i wojskowych.

Obecna sytuacja geopolityczna w Europie sprawia, że bezpieczeństwo kraju jest szczególnie ważne. Dofinansowanie z CEF dla projektów o podwójnym, cywilno-wojskowym zastosowaniu, to dowód na to, że Unia Europejska rozumie potrzeby Polski i wspiera ją w działaniach na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa.

Szeroko ujmując, inwestycje te przyniosą Polsce następujące korzyści:

  • Wzmocnienie pozycji Polski jako hubu logistycznego w regionie Morza Bałtyckiego. Porty w Gdyni i Szczecinie to ważne ośrodki gospodarcze, które przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki. Dzięki inwestycjom w infrastrukturę portową, Polska będzie mogła jeszcze lepiej konkurować z innymi krajami regionu o przeładunek towarów.
  • Poprawa bezpieczeństwa dostaw towarów, w tym towarów strategicznych. Wzmocnienie potencjału portowego Polski ułatwi transport towarów, w tym towarów strategicznych, takich jak broń i amunicja. Jest to szczególnie ważne w kontekście obecnej sytuacji geopolitycznej w Europie.
  • Stworzenie nowych miejsc pracy. Inwestycje w infrastrukturę portową wymagają zaangażowania wielu firm i pracowników. Powstanie nowych miejsc pracy w branży logistycznej przyczyni się do wzrostu gospodarczego i poprawy sytuacji na rynku pracy.

Oprócz tego, inwestycje te mogą przyczynić się do rozwoju turystyki w regionie. Porty w Gdyni i Szczecinie to popularne destynacje turystyczne. Dzięki inwestycjom w infrastrukturę portową, te miejsca staną się jeszcze bardziej atrakcyjne dla turystów.

Podsumowując, inwestycje w infrastrukturę portową w Polsce to bardzo dobra wiadomość dla naszego kraju. Przyniosą one korzyści gospodarcze, społeczne i strategiczne.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia