Odejścia z zarządu Orlenu

Odejścia z zarządu Orlenu

225

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Odejścia z zarządu Orlenu. Koncern giełdowy Orlen S. A. poinformował, że z zarządu odchodzą dwie osoby. Rezygnacje ze swoich stanowisk złożyli pani Patrycja Klarecka i pan Armen Artwich. Jutro ma odbyć się nadzwyczajne zgromadzenie zarządu jak można przeczytać w komunikacie.

Odejścia z zarządu Orlenu – Klarecka i Artwich

Oboje pracownicy Orlenu do spółki dołączyli w 2018 roku. Klarecka w gigancie paliwowym odpowiedzialna była m. in. za relacje z otoczeniem, sprzedaż detaliczną, a także za bezpieczeństwo infrastruktury. Artwich z kolei zajmował się nadzorem nad kwestiami korporacyjnymi. Business Insider twierdzi, że owa dwójka należała do otoczenia byłego premiera Mateusza Morawieckiego. Z rady nadzorczej przed wymianą odeszło już łącznie 6 z 11-osobowego zespołu.

Odejścia z zarządu Orlenu – Daniel Obajtek

Przypomnieć trzeba, że wraz z początkiem obecnego miesiąca obowiązki prezesa Orlenu przestał pełnić Daniel Obajtek. Jak dodał, nie obawia się działań służb ponieważ nie ma sobie nic do zarzucenia. Najwyższa Izba Kontroli w lipcu 2023 roku sporządziła raport na temat fuzji Orlenu z Lotosem. Według NIK spółka Saudi Aramco zapłaciła kilka miliardów mniej za część Lotosu niż była ona warta. Według dziennikarza Onetu Jacka Harłukowicza 100 razy w ciągu czterech lat Obajtka odwiedzał Paweł Malinowski, prezes deweloperskiej spółki Profbud. Były już prezes Orlenu kilka lat temu miał kupić od niego apartament ze znaczną bonifikatą.

Odejścia z zarządu Orlenu – Patrycja Klarecka

Patrycja Klarecka to polska bizneswoman i menadżerka, która od 2018 roku pełniła funkcję członka zarządu PKN Orlen. Wcześniej w latach 2016-2018 była prezesem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Klarecka urodziła się w 1974 roku w Polsce. W 1998 roku ukończyła studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, uzyskując tytuł magistra ekonomii. Po ukończeniu studiów Klarecka pracowała jako konsultant w Boston Consulting Group oraz McKinsey & Company. W 2004 roku dołączyła do TVP, polskiej telewizji publicznej, gdzie piastowała różne stanowiska, m.in. dyrektora działu strategii i rozwoju oraz członka zarządu. Dwanaście lat później Klarecka została prezesem PARP. W trakcie swojej kadencji nadzorowała realizację szeregu programów mających na celu wsparcie polskich przedsiębiorców, m.in. program Startup Poland oraz program Go to Brand.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o dzisiejszym wypadku w Macierzy

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia