Luna zaśpiewa na Eurowizji

Luna zaśpiewa na Eurowizji

93

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Luna zaśpiewa na Eurowizji
Luna zaśpiewa na Eurowizji
Luna zaśpiewa na Eurowizji. W tym roku Polskę na konkursie Eurowizji będzie reprezentować Luna, a zaprezentuje ona utwór „The Tower”. Trochę nieoczekiwanie piosenkarka pokonała na ostatniej prostej Justynę Steczkowską, która przez fanów uznawana była za główną faworytkę. Polka w maju najpierw powalczy w szwedzkim Malmo na 68 konkursie Eurowizji o awans do konkursu głównego, a następnie w przypadku promocji o tytuł najlepszej piosenkarki Eurowizji.
Luna zaśpiewa na Eurowizji
Luna zaśpiewa na Eurowizji – „The Tower”


„The Tower” opowiada o sile, wolności, a także wyjściu z ciemności i z mroku mówi Luna. Porzuceniu więzów, ograniczeń, wszelakich blokad, a także negatywnych, toksycznych schematów i relacji. By się nie bać i wyjść z czterech ścian, uświadomić sobie, że o wszystkim co nas dotyczy to my decydujemy, a ograniczenia wymyślamy my sami – dodaje. Wieża to miejsce, które sami wymyśliliśmy. W tym roku utwór, który powalczy na Eurowizji w Szwecji wybrała pięcioosobowa komisja konkursowa. Do dnia 2 lutego dowolni wokaliści mogli nadsyłać swoje propozycję, z których eksperci wybrali według nich ten najlepszy. Luna współpracuje z producentami z Wielkiej Brytanii, a także ze Szwecji, a piosenki pisała zarówno dla siebie jak i dla artystów zagranicznych. „Subterranean” Luny nagrane dla DJ Miss osiągnął już ponad 2,2 miliona odtworzeni i ciągle pojawia się w streamingowych playlistach.

Luna zaśpiewa na Eurowizji – utwór na Eurowizję

Dzięki współpracy z Fyfe oraz Maxem Cookew w Wielkiej Brytanii utwór powstał specjalnie na Eurowizję. Luna od prawie zawsze marzyła o spróbowaniu swoich sił w Eurowizji, a w tym roku nic już nie mogło jej powstrzymać. Ogłaszając wyniki Telewizja Polska się pomyliła planując na swoim oficjalnym kanale you tube premierę teledysku Luny „The Tower”. Pracownicy przez pomyłkę zapomnieli, że internauci mogą oglądać co znajduje się na platformie.

Luna zaśpiewa na Eurowizji – Luna

Aleksandra Wielgomas (luna) to wszechstronnie utalentowana polska artystka, znana ze swojej twórczości jako piosenkarka, autorka tekstów i aktorka. Urodziła się 28 sierpnia 1999 w Warszawie. Karierę rozpoczęła od aktorstwa w spektaklu „Cud albo Krakowiaki i Górale” od 2015 do 2017 roku. Zyskała uznanie jako piosenkarka pod pseudonimem Luna, znana jest ze swojego unikalnego stylu łączącego wpływy popu, elektroniki i muzyki alternatywnej. W 2019 roku wydała swój debiutancki singiel „Zasnę”, a następnie inne popularne utwory, takie jak „Nie pytaj”, „Szklana” i „Światło”. Luna będzie reprezentowała Polskę w tym roku na Konkursie Piosenki Eurowizji z utworem „The Tower”. Jest ona ambasadorką kampanii Equal Spotify, której wizerunek przedstawia polskie artystki na Times Square w Nowym Jorku.

Luna zaśpiewa na Eurowizji – Luna

Muzykę Luny charakteryzują introspektywne teksty, klimatyczne pejzaże dźwiękowe i mocny wokal. Pisze i komponuje własne piosenki, czerpiąc inspirację z osobistych doświadczeń i obserwacji otaczającego ją świata. Jej muzyka zyskała uznanie krytyków za autentyczność i emocjonalną głębię. Aleksandra skupiała się głównie na muzyce, ale nadal działała. Wystąpiła w filmach „Czas krwawego księżyca”, „Siostrzeństwo świętej sauny” oraz „Bóg i wojownicy lunaparków”. Miała także role w serialu Netflix „Leo” i kanadyjskim serialu „Falcon Lake”.

Link do utworu Luny „The Tower”

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o Kraft wygrywa w Sapporo
Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia