Akademickie Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim

Łyżwiarstwo szybkie. Natalia Jabrzyk i Marek Kania złotymi medalistami Akademickich Mistrzostw Świata. Kapitalne otwarcie imprezy!

109

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu Natalia Jabrzyk i Marek Kania ze złotym medalem. Akademickie Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim
Akademickie Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim - Natalia Jabrzyk i Marek Kania ze złotymi medalami w Hamar (Norwegia). Źródło: (pzls.pl).

Akademickie Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim – co za niesamowita forma Polaków, oczywiście na rozpoczęcie imprezy w łyżwiarstwie szybkim w ramach AMŚ. Ponieważ Polacy znakomicie spisali się w pierwszym dniu Akademickich Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim w norweskim Hamar. Natalia Jabrzyk i Marek Kania zdobyli złote medale na dystansie 1000 metrów. W czwartek w norweskim Hamar ruszyły Akademickie Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim. Oczywiście to stamtąd napłynęły rewelacyjne wiadomości o dwóch złotych medalach polskich panczenistów!

Otóż jest dobrym sygnałem, ponieważ jeszcze przed wylotem do Skandynawii biało-czerwoni nie ukrywali wysokich aspiracji i liczyli, że udział w siódmych AMŚ w łyżwiarstwie szybkim. Dla naszej reprezentacji będzie kolejnym pasmem sukcesów i jak widać przeczucia, były bez wątpienia słuszne. Panczeniści Akademickiej Reprezentacji Polski, prowadzeni przez trenerów Dariusza Stanucha i Rafała Ślusarskiego, doskonale odnaleźli się na torze w Hamar, jak już wiadomo premierowego dnia mistrzostw otworzyli worek z medalami.

Akademickie Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim – zawody

Jako pierwsza na dystansie 1000 metrów wystąpiła Natalia Jabrzyk. Polska reprezentantka z czasem 1:20,02 była najlepsza! Tym samym pierwszą polską medalistką AMŚ 2024 została Jabrzyk. Studentka Politechniki Łódzkiej. Na podium stanęły też Japonki Hina Onodera i Hana Noake. Czwarta była Iga Wojtasik, na szóstej pozycji uplasowała się Martyna Baran, a także jeszcze ósma Magdalena Smędzik.

Oczywiście chwilę później do rywalizacji na tym samym dystansie przystąpili panowie Marek Kania. Tutaj również mogliśmy świętować złoty medal, ponieważ Marek Kania triumfował z ponadsekundową przewagą nad resztą stawki. Podobnie jak u kobiet, podium uzupełnili Japończycy Issa Gunji i Yuuta Hirose.

Pozostali biało-czerwoni nie spisali się aż tak wybitnie. Michał Kopacz uplasował się na szóstej lokacie, Antoni Pluta na dziewiątej, i także Maksymilian Rzepka na jedenastej.

Akademickie Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim – Reprezentacja Polski na AMŚ 2024

Na MŚ w łyżwiarstwie szybkim, oczywiście o to nasza kadra składająca się z Pań i Panów.

Kobiety: Liwia Kubin (uczelnia: Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu / klub: KS SNPTT 1907 Zakopane). Martyna Baran (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach / WTŁ Stegny Warszawa). Natalia Jabrzyk (Politechnika Łódzka / KS Pilica Tomaszów Maz.). Olga Piotrowska, Iga Wojtasik, Maja Płończyk (wszystkie AWF Katowice / AZS AWF Katowice). Magdalena Smędzik (Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie / KS SNPTT 1907 Zakopane).

Mężczyźni: Marek Kania (Politechnika Warszawska / Legia Warszawa). Karol Karczewski (AWF Katowice / Legia Warszawa). Maksymilian Rzepka (AWF Kraków / KS SNPTT 1907 Zakopane). Antoni Pluta (AWF Katowice / KS Pilica Tomaszów Maz.). Michał Kopacz (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie / KS Pilica Tomaszów Maz.).

Akademickie Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim – program dalszych zawodów

23 lutego.
14:00 – 1500 m kobiet.
15:01 – 1500 m mężczyzn.

24 lutego.
13:00 – 500 m kobiet.
13:42 – 500 m mężczyzn.
14:56 – bieg drużynowy kobiet.
15:16 – bieg drużynowy mężczyzn.

25 lutego.
13:00 – sztafeta mieszana.
13:53 – bieg masowy kobiet.
14:10 – bieg masowy mężczyzn.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Snowboard alpejski w Jaworzynie Krynickiej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia