Tatrzański Park Narodowy podnosi ceny biletów

Od 1 Marca drożeją bilety do TPN

165

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

wichury w Tatrach, dolina w górach
wichury w Tatrach - TPN ostrzega turystów

Od 1 Marca 2024 roku Tatrzański Park Narodowy podnosi ceny biletów. Podwyżka ma na celu dofinansowanie utrzymania infrastruktury turystycznej, ochrony przyrody oraz działalności Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Nowe ceny biletów do TPN kształtują się następująco:

• Jednodniowy:

◦ Normalny: 10 zł,

◦ Ulgowy: 5 zł,

• 7-dniowy:

◦ Normalny: 50 zł,

◦ Ulgowy: 25 zł,

• Grupowy (dla 10 osób):

◦ Normalny: 90 zł,

◦ Ulgowy: 45 zł.

Ponadto w Tatrzańskim Parku Narodowym obowiązują dodatkowe opłaty. Dotyczą one wstępu do Jaskini Mroźnej. Koszt biletu dla osoby dorosłej to 10 zł. Dzieci do 7 roku życia mogą odwiedzać to miejsce za darmo.

Z kolei z bezpłatnego wstępu do TPN skorzystają posiadacze Karty Dużej Rodziny, dzieci do 7 lat oraz mieszkańcy gmin przyległych do parku. Nie zapłacą również osoby udające się najkrótszą drogą do wyznaczonych miejsc kultu religijnego na terenie parku (kaplica na Wiktorówkach, kaplica sióstr Albertynek i kaplica braci Albertynów na Kalatówkach).

Tatrzański Park Narodowy podnosi ceny – co na to turyści?

Nowe ceny biletów wzbudziły mieszane uczucia wśród turystów odwiedzających Tatry. Część osób uważa, że podwyżka jest uzasadniona:

◦ Wzrost cen biletów okazał się niższy niż inflacja w 2023 roku.

◦ Środki z biletów są niezbędne do utrzymania infrastruktury turystycznej, ochrony przyrody i działalności TOPR.

◦ Nowe ceny mogą pomóc w rozłożeniu ruchu turystycznego w Tatrach i zmniejszeniu presji na popularne szlaki.

• Inni twierdzą, że ceny biletów są zbyt wysokie. Argumentują, iż mogą zniechęcić turystów do odwiedzania Tatr, szczególnie rodziny z dziećmi i osoby o niższych dochodach. Ponadto istnieje ryzyko, że część osób będzie próbować unikać płacenia za bilety, co może negatywnie wpłynąć na ochronę przyrody i możliwość rozbudowy parku. Czas pokaże, jaki wpływ na frekwencję turystyczną w Tatrach będzie miała podwyżka cen biletów wstępu do TPN.

Dlaczego warto odwiedzić park?

Tatrzański Park Narodowy podnosi ceny. Nie oznacza to jednak, że nie warto go odwiedzić. Majestatyczne szczyty gór, malownicze doliny, krystalicznie czyste jeziora i bujna roślinność tworzą niepowtarzalny krajobraz, który zachwyca turystów z całego świata. W Tatrach każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy wspinaczki mogą spróbować swoich sił na trudniejszych szlakach, a rodziny z dziećmi wybrać łatwiejszy spacer po dolinach. Park oferuje również wiele atrakcji dla miłośników przyrody, takich jak obserwacja ptaków i zwierząt czy poznawanie bogatej flory tatrzańskiej.

Dodatkowo pobyt w Tatrach to doskonała okazja do:

• Poprawy kondycji fizycznej: Wędrówki po górach to świetny sposób na spalenie kalorii, wzmocnienie mięśni i poprawę wydolności organizmu.

• Odprężenia i relaksu: Kontakt z naturą pozwala na odreagowanie stresu i codziennych trosk.

• Spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi: Wspólne wycieczki w góry to doskonała okazja do budowania więzi i tworzenia niezapomnianych wspomnień.

Bilety do TPN można kupić online tutaj.

Przeczytaj też o tym, jak przygotować się na wycieczkę w góry.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne. Zjesz w niej pyszne posiłki i zamówisz najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia