Dziś Roman Polański staje przed sądem

Roman Polański, znany reżyser, był wielokrotnie oskarżony o wykorzystanie seksualne 16-letniej aktorki Charlotte Lewis, dziś rusza proces. W 1978 Polański przed wymierzeniem kary uciekł ze Stanów Zjednoczonych i nigdy tam nie powrócił.

703

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dziś Roman Polański staje przed sądem o wykorzystanie seksualne 16-letniej aktorki Charlotte Lewis..
Dziś Roman Polański staje przed sądem o wykorzystanie seksualne 16-letniej aktorki Charlotte Lewis..

5 marca 2024 Roman Polański staje przed sądem w Paryżu za zniesławienie oraz kwestionowanie prawdziwości oskarżeń o wykorzystywanie seksualne wniesionych przeciwko niemu przez aktorkę Charlotte Lewis

Roman Polański, znany reżyser, był oskarżony o wykorzystanie seksualne 16-letniej aktorki Charlotte Lewis. Sprawa do dziś wywołuje wiele kontrowersji i jest szeroko komentowana w mediach. Charlotte Lewis, brytyjska aktorka, twierdzi, że była wykorzystywana seksualnie przez Polańskiego w jego paryskim mieszkaniu na początku lat 80. Miała wówczas 16 lat, on 50. W 2010 roku, w wywiadzie opublikowanym przez magazyn “Paris Match”, Roman Polański zakwestionował oskarżenia Lewis i zarzucił jej kłamstwo.

Aktorka Charlotte Lewis podczas konferencji prasowej w Los Angeles wyznała, że padła ofiarą Romana Polańskiego, gdy miała zaledwie 16 lat. Opowiedziała o dwukrotnym gwałcie, do którego miało dojść w 1986 roku w paryskim apartamencie Polaka. Warto podkreślić, że ta sprawa jest nadal kontrowersyjna i wciąż budzi wielkie emocje. Polański przyznał się przed sądem w Los Angeles do seksualnego wykorzystania nieletniej. Zgodnie z ustawodawstwem stanu Kalifornia, kontakt seksualny z nieletnią jest traktowany jako gwałt, za co groziło mu nawet 50 lat więzienia. Reżyser już kilkukrotnie odpowiadał za gwałt. Tym razem został ponownie oskarżony o przemoc seksualną wobec nieletniej dziewczynki, której miał dokonać w 1973 roku. Najpierw Polański miał podać dziewczynie alkohol, a następnie ją zgwałcić.

Roman Polański wykorzystywał nieletnie dziewczyny, dziś staje przed sądem 

Samantha Gailey jest kolejną ofiarą Romana Polańskiego. W posiadłości Jacka Nicholsona 10 marca 1977 r., podczas sesji zdjęciowej Roman Polański odurzył alkoholem i silnym środkiem nasennym 13-letnią modelkę. Gdy dziewczynka była nieprzytomna, odbył z nią stosunek seksualny i już następnego dnia został aresztowany pod zarzutem gwałtu. Wydarzenie to rozpoczęło trwającą ponad 45 lat sprawę karną. Polański przed wymierzeniem kary uciekł ze Stanów Zjednoczonych i nigdy tam nie powrócił. Od momentu ucieczki Polańskiego w 1978 r. siedem osób pełniło funkcję prokuratora okręgowego hrabstwa Los Angeles. Wszyscy stali na stanowisku, że reżyser musi wrócić do USA i stawić się przed sądem. Ekstradycja Polańskiego co jakiś czas wraca, niestety nic nie zapowiada, aby przestępca poniósł konsekwencje. Powyższe przestępstwa na tle seksualnym nie są jedyne wobec Polańskiego. Kolejnymi ofiarami były 15 letnia niemiecka aktorka Renate Langer, 10-letnia amerykańska artystka Marianne Barnard, a także francuska fotograf Valentine Monnier.

Bogaci przestępcy ponad prawem, Roman Polański jest wśród nich

Jeden z prokuratorów Steve Cooley był zdania, że zanim dojdzie do umorzenia postępowania, Roman Polański powinien stanąć przed amerykańskim sądem. „Dlaczego miałby zostać skazany zaocznie?„. „Ponieważ jest laureatem Oscara? Bo jest wielkim reżyserem? To nie ma znaczenia, nie jest wyjątkiem w świetle prawa„.

Roman Polański w maju 2018 roku został wyrzucony z Amerykańskiej Akademii Filmowej. Członkowie Akademii zdecydowali, że skazany przez sąd za seks z nieletnią reżyser nie spełnia wymogów etycznych, by brać udział w pracach Akademii.

Roman Polański ZALICZAŁ PANIENKI i brał LSD. CAŁA PRAWDA Historia z Koprem

Na koniec zachęcam do zapoznania się z artykułem Gwiazdy i największe skandale.

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy! 

Poznaj swoje miasto, za naszym pośrednictwem i dowiedz się, co się w nim dzieje.

Cotygodniowy kalendarz Miasto moje a w nim, kalendarz warszawski na tydzień 29.02-6.03.2024

Dziś gratka dla miłośników historii Warszawy – WARSZAWA 1927 ROK, 14 minutowa podróż w czasie.

Tak zmieniały się granice państw europejskich od 330 przed Chrystusem do dziś

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia