Historyczny triumf siatkarzy Aluronu CMC Warty Zawiercie

Finałowy mecz rozegrano w krakowskiej Tauron Arenie. Gdzie siatkarze Warty Zawiercie pokonali siatkarzy z Jastrzębskiego Węgla 3:1 (25:22, 20:25, 25:21, 25:20). Mecz oglądało aż 13.935 kibiców!

125

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu są TRIUMFATORZY TAURON PUCHAR POLSKI 2024! Historyczny triumf siatkarzy Aluronu CMC Warty Zawiercie.
Historyczny triumf siatkarzy Aluronu CMC Warty Zawiercie - TRIUMFATORZY TAURON PUCHAR POLSKI 2024! Źródło: (www.facebook.com/plusligaofficial).

Historyczny triumf siatkarzy Aluronu CMC Warty Zawiercie – jest to oczywiście bez wątpienia wielki sukces legendy reprezentacji Polski. Ponieważ zespół prowadzony przez Michała Winiarskiego (Aluronu CMC Warty Zawiercie), po raz pierwszy sięgnął po siatkarski TAURON Puchar Polski. W finale w czterech setach pokonał mistrzów Polski z Jastrzębskiego Węgla, którzy przegrali mecz o to trofeum po raz piąty z rzędu. W półfinałach obie drużyny poradziły sobie w trzech setach. Chociaż trudniejszą przeprawę miała Warta, która ogrywała Projekt Warszawa w końcówkach.

Ostatecznie w półfinale Pucharze Polski pokonali Projekt Warszawa 3:0, a w niedzielę 3:1 Jastrzębski Węgiel. Zawiercianie zespół, który jeszcze nigdy wcześniej nie wystąpił w finale tych rozgrywek. Choć towarzyszyły im duże emocje, ale potrafili je okiełznać i poradzili sobie z emocjami. Które sięgały zenitu, podczas rozgrywania meczu finałowego.

A o to dwa składy drużyn, którzy zagrali w finale:

Jastrzębski Węgiel: Jean Patry, Benjamin Toniutti, Jurij Gladyr, Norbert Huber, Tomasz Fornal, Rafał Szymura, Jakub Popiwczak (libero) oraz Marko Sedlacek, Ryan Sclater, Edvins Skruders, Moustapha M’Baye.

Warta: Karol Butryn, Miguel Tavares Rodrigues, Miłosz Zniszczoł, Mateusz Bieniek, Trévor Clevenot, Bartosz Kwolek, Luke Perry (libero) także Thibault Rossard, Daniel Gąsior, Michał Kozłowski.

Historyczny triumf siatkarzy Aluronu CMC Warty Zawiercie – historia klubu

Korzenie klubu sięgają Międzyszkolnego Klubu Sportowego, w Zawierciu sięgają 1957 roku. Oczywiście to właśnie wtedy założono klub MKS Zawiercie, który został zgłoszony do rozgrywek klasy A.

Zawiercie zaczęła odnosić pierwsze sukcesy. W 1964 roku wywalczyła złoto w kategorii młodzików na Mistrzostwach Polski Szkół Średnich w Piłce Siatkowej.

Klub został założony w 1972 roku jako siatkarska sekcja Warty Zawiercie, a w latach 1993–1995 uczestniczył w II lidze. Ten zespół został rozwiązany w 1995 roku. W 2011 roku nastąpiła reaktywacja klubu, który w 2017 roku wywalczył awans do PlusLigi. Od 2020 roku występuje pod nazwą Aluron CMC Warta Zawiercie.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Międzynarodowy Dzień Wózka Inwalidzkiego

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia