Titanic II wypłynie w rejs za 3 lata

Budowa repliki Titanica to ambitny projekt, który budzi wiele pytań i wątpliwości. Czas pokaże, czy Palmerowi uda się zrealizować swoje marzenie i powtórzyć słynną podróż Titanica.

319

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Titanic II
Titanic II wypłynie w rejs w 2027 roku, będzie to kopia 1:1

Miliarder Clive Palmer znów obiecuje zbudować replikę Titanica i powtórzyć jego trasę z Southampton do Nowego Jorku. To już trzecie podejście Palmera do tego ambitnego projektu, który wzbudza mieszane uczucia.

Titanic II – podejście nr III

Pierwsze zapowiedzi budowy Titanica II padły w 2013 roku. Statek miał być gotowy w 2016 roku, ale potem termin przesunięto na 2018 rok. Ostatecznie projekt został wstrzymany. Teraz Palmer twierdzi, że jest poważny i ​​statek wyruszy w dziewiczy rejs w 2027 roku.

Replika Titanica ma być wierną kopią oryginału, zarówno pod względem wyglądu zewnętrznego, jak i wystroju wnętrz. Na dziewięciu pokładach znajdzie się 835 kabin, które pomieści 2345 pasażerów. Palmer obiecuje autentyczne przeżycie, z posiłkami dla trzeciej klasy serwowanymi w takich samych warunkach jak na oryginalnym Titanicu.

Media sceptycznie podchodzą do zapowiedzi Palmera. Wskazują, że dwa razy już nie dotrzymał słowa, a projekt budowy Titanica II jest niezwykle skomplikowany i kosztowny. Szacuje się, że budowa statku może pochłonąć od 500 milionów do 1 miliarda dolarów.

Na razie trwają negocjacje

Do tej pory Palmer nie podpisał jeszcze kontraktu ze stocznią, która zbuduje statek. Nie wiadomo też, jak zamierza sfinansować ten projekt. Palmer twierdzi, że ​​ma już wielu potencjalnych inwestorów, ale nie podał żadnych szczegółów.

Mimo wielu wątpliwości, Palmer zapewnia, że ​​jest zdeterminowany, aby zbudować Titanica II. Współpracuje z renomowanymi firmami, takimi jak V. Ships Leisure, Deltamarin i Tillberg Design, które mają doświadczenie w projektowaniu i budowie luksusowych statków wycieczkowych.

Możliwe, że w projektowaniu statku będą brać udział Polacy, bo Deltamarin i Tillberg Design mają swoje biura w Polsce.

Oryginalny Titanic zatonął w 1912 roku podczas dziewiczej podróży, zabijając 1500 osób. Budowa repliki tego legendarnego statku to śmiałe przedsięwzięcie, które może wzbudzać kontrowersje, ale też budzić ogromne zainteresowanie.

Czas pokaże, czy Palmerowi uda się zrealizować swój ambitny plan.

Titanic II

Rzeczy konieczne by zbudować Titanic II

 • To już trzecie podejście Palmera do budowy Titanica II.
 • Statek ma być gotowy w 2027 roku, ale wiele osób wątpi w realność tego terminu.
 • Budowa repliki Titanica jest niezwykle skomplikowana i kosztowna.
 • Palmer nie podpisał jeszcze kontraktu ze stocznią i nie wiadomo, jak zamierza sfinansować projekt.
 • Współpraca z renomowanymi firmami może zwiększyć szanse na sukces.
 • Udział polskich firm w projektowaniu statku jest dodatkowym atutem.
 • Budowa repliki Titanica to śmiałe przedsięwzięcie, które może wzbudzać kontrowersje, ale też budzić ogromne zainteresowanie.

Pytania, które pozostają bez odpowiedzi:

 • Czy Palmerowi uda się tym razem zrealizować swój plan?
 • Jak uda się zapewnić bezpieczeństwo pasażerów repliki Titanica?
 • Jakie będą ceny biletów na rejs Titanica II?
 • Jak replika Titanica wpłynie na turystykę morską?

Podsumowanie:

Budowa repliki Titanica to ambitny projekt, który budzi wiele pytań i wątpliwości. Czas pokaże, czy Palmerowi uda się zrealizować swoje marzenie i powtórzyć słynną podróż Titanica.

————————

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia