Majówka 2024 – ile wydamy na grilla?

Jak grillować w majówkę, aby było tanio, zdrowo i przyjemnie?

129

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ile wydamy na grilla, grillowane kiełbaski
ile wydamy na grilla podczas majówki? - możemy zaoszczędzić

Majówka zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią czas grillowania! Polacy uwielbiają ten sposób spędzania wolnego czasu. Zatem ile wydamy na grilla w tym roku?

W tym roku musimy liczyć się z nieco wyższymi cenami artykułów spożywczych. Jak wynika z badania UCE Research i Grupy BLIX, większość z nas (57,7%) zamierza szukać promocji, aby zaoszczędzić na majówkowym grillu. Średnio o 3,9% podrożały w ostatnim miesiącu artykuły spożywcze na grilla. Mimo to, aż 66,2% ankietowanych deklaruje, że zamierza wydać na ten cel od 50 do 150 zł. To pokazuje, że Polacy nie chcą rezygnować z majówkowej tradycji, mimo rosnących cen. Warto więc śledzić oferty sklepów i szukać okazji. Promocje na majówkę na pewno się pojawią, choć może ich być nieco mniej niż rok temu. Sieci handlowe kuszą rabatami, aby przyciągnąć klientów, a tuż przed majówką możemy liczyć na szczególnie atrakcyjne oferty.

Ile wydamy na grilla? – Jak zaoszczędzić?

Pamiętajmy, że grillowanie nie musi być drogie. Możemy zaoszczędzić, wybierając tańsze produkty. Zamiast drogich mięs z grilla, możemy postawić na warzywa i kiełbaski z supermarketu. Część potraw również przygotujemy samodzielnie, zamiast kupować gotowe marynaty czy sosy. Aby majówkowy grill był tańszy pamiętajmy, by:

• Planować menu z wyprzedzeniem i robić listy zakupów. Pozwoli to nam uniknąć spontanicznych wydatków pod wpływem impulsu.

• Wybierać tańsze produkty – zamiast wołowiny, możemy postawić na kurczaka lub indyka. Warto również sięgnąć po sezonowe warzywa, które są tańsze i bardziej dostępne.

• Szukać promocji – przeglądać gazetki promocyjne sklepów i porównywać ceny. Można również skorzystać z aplikacji mobilnych, które pomagają w znalezieniu najlepszych okazji.

• Przygotować część potraw samodzielnie – zamiast kupować gotowe marynaty czy sosy, możemy zrobić je sami. Jest to tańsze i zdrowsze.

• Grillować z grupą znajomych – możemy zorganizować wspólne grillowanie i podzielić się kosztami.

O czym warto pomyśleć podczas zakupów?

To, ile wydamy na grilla, nie zależy tylko od cen mięs, ryb, warzyw i dodatków. Równie ważne są produkty tj.: węgiel drzewny, rozpałka, patyczki do szaszłyków czy papierowe talerze (jeśli impreza jest duża lub organizujemy ją na świeżym powietrzu. Te produkty również mogą kosztować, dlatego warto również na nie zwrócić uwagę podczas planowania zakupów. Wybierając się na grilla, trzeba także zadbać o ochronę środowiska. Segregujmy śmieci i nie zostawiajmy po sobie odpadków. Dbajmy o lasy i parki, abyśmy mogli cieszyć się ich pięknem również w przyszłości.

Majówka to czas na relaks i wspólne spędzanie czasu z bliskimi. Nie pozwólmy, aby rosnące ceny psuły nam ten wyjątkowy weekend. Grillujmy mądrze i oszczędzajmy, ciesząc się jednocześnie pysznym jedzeniem i dobrą zabawą!

Posłuchaj kilku porad dotyczących grillowania i poznaj naszą Kulinarną Nawigację.

Przeczytaj też o tym, jak zdrowo grillować.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby z niepełnosprawnościami. Oferuje ona pyszne posiłki i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia