brat ks Olszewskiego tego od 100mln traci robotę w Alior Banku

Olszewski, podobnie jak inni odwołani członkowie zarządu, był nominowany za czasów poprzedniego rządu, co mogło wpłynąć na decyzję o jego odwołaniu.

669

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ks Michał Olszewski - brat ks Olszewskiego tracie robotę w Alior Banku
brat ks Olszewskiego tracie robotę w Alior Banku

Alior Bank przeszedł przez gruntowne zmiany kadrowe w swojej radzie nadzorczej, niemal całkowicie zmieniając skład zarządu. Decyzja ta jest częścią szerszej restrukturyzacji mającej na celu wzmocnienie banku i dostosowanie go do obecnych wyzwań rynkowych. Bank ogłosił konkursy na nowych członków rady, co potwierdza wcześniejsze doniesienia medialne o planowanych zmianach. Brat ks Olszewskiego był szefem Rady Alior Banku

Kadrowe Trzęsienie Ziemi: Sześć Osób w tym brat ks „Profeto” tego od 100mln

Na posiedzeniu rady nadzorczej Alior Banku podjęto kluczowe decyzje dotyczące składu zarządu. Ze swoich stanowisk odwołano sześć osób: Grzegorza Olszewskiego, Pawła Broniewskiego, Szymona Kamińskiego, Rafała Litwińczuka, Jacka Polańczyka i Pawła Tymczyszyna. W komunikacie giełdowym bank wyraził podziękowania dla dotychczasowych członków zarządu. Podziękowania za ich wkład w rozwój i budowanie pozycji rynkowej Alior Banku.

Tymczasowo do kierowania pracami banku delegowany został z rady nadzorczej Artur Chołoda, który obejmie stanowisko wiceprezesa. Jego mandat obowiązuje od 15 maja 2024 r. do 14 sierpnia 2024 r., z możliwością wcześniejszego zakończenia delegacji. Alior Bank zapowiedział otwarte postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa i członków zarządu. To ma na celu wyłonienie odpowiednich kandydatów na te kluczowe stanowiska.

Polityczne Tło – Grzegorz Olszewski: Brat Księdza Olszewskiego na Liście Odwołanych

Od 2015 roku PZU posiada 25% akcji Alior Banku. Jak przypomina „Rzeczpospolita”, wewnętrzne frakcyjne walki w Zjednoczonej Prawicy o wpływy w spółkach Skarbu Państwa miały wpływ na obecny stan rzeczy. Pekao przypadł ludziom premiera Mateusza Morawieckiego, podczas gdy Alior od 2019 roku był uważany za bastion ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. W ramach jednej z rekonstrukcji władz banku, około 40 osób związanych z Ziobrą i PiS trafiło do Alior Banku, obejmując główne stanowiska kierownicze.

Wśród odwołanych znalazł się Grzegorz Olszewski, brat znanego księdza Olszewskiego. Jego usunięcie ze stanowiska wzbudziło dodatkowe zainteresowanie mediów. Olszewski, podobnie jak inni odwołani członkowie zarządu, był nominowany za czasów poprzedniego rządu, co mogło wpłynąć na decyzję o jego odwołaniu. Zmiany te wpisują się w szerszy kontekst politycznych przetasowań i wpływów w spółkach Skarbu Państwa. Czy brat ks Olszewskiego teraz znajdzie robotę w Profeto?

Przyszłość Alior Banku

Alior Bank stoi przed wyzwaniem zbudowania nowego zespołu zarządzającego, który będzie w stanie skutecznie odpowiedzieć na dynamicznie zmieniające się warunki rynkowe. Kluczowe będzie wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań i strategii, które umożliwią bankowi utrzymanie i wzmocnienie jego pozycji na rynku finansowym. W najbliższych miesiącach okaże się, czy wprowadzone zmiany przyniosą oczekiwane rezultaty i jak wpłyną na przyszłość Alior Banku.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia