Czy Olena K. jest rosyjską agentką? Tajemnicza partnerka Tomasza Szmydta.

Szpiegowska intryga. Zagadkowa przeszłość i zniknięcie Oleny K.

157

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tomasz Szmydt uciekł na Białoruś

Olena K., partnerka byłego polskiego sędziego Tomasza Szmydta, który obecnie jest ścigany za szpiegostwo, wzbudza coraz więcej podejrzeń. Jak wynika z ustaleń „Rzeczpospolitej”, Olena K. mogła być podstawiona przez służby specjalne. Jej życie pełne jest zagadkowych zwrotów, które sugerują, że nie jest zwykłą obywatelką.

Olena K. przyjechała do Polski w 2010 roku, legitymując się paszportem ukraińskim. W 2015 roku uzyskała stały pobyt w Polsce, argumentując to małżeństwem z Polakiem. Jednak od kilku lat nie używa już ukraińskiego paszportu i twierdzi, że jest bezpaństwowcem. W jej wniosku o rejestrację działalności gospodarczej z grudnia 2021 roku zaznaczyła, że nie posiada żadnego obywatelstwa.

Według informatorów „Rzeczpospolitej” ze służb specjalnych, status bezpaństwowca to klasyczna metoda wykorzystywana przez szpiegów do ukrywania swojej tożsamości. Co więcej, nazwisko Oleny K. wydaje się być bardziej łotewskie lub litewskie niż ukraińskie, co jest częstą praktyką rosyjskich służb, które nadają swoim agentom fikcyjne nazwiska pochodzące z innych krajów. Wysoko postawiony oficer ABW ocenia, że Olena K. może być Rosjanką.

Zacieranie śladów. Zniknięcie i sprzedaż mieszkania

Po ucieczce Tomasza Szmydta na Białoruś, Olena K. zaczęła zniknąć z radarów polskich służb. Zlikwidowała swoją jednoosobową działalność gospodarczą w Warszawie i sprzedała mieszkanie w Grójcu, w którym zameldowany był Szmydt. Policja, w związku z tymi zmianami, usunęła adres z listu gończego za Szmydtem.

To zagadkowe zachowanie Oleny K., jej brak tożsamości oraz ukrywanie śladów przeszłości, budzą wiele pytań. Czy była jedynie partnerką Szmydta, czy może jednak działała na zlecenie rosyjskich służb specjalnych? Tajemnica tej historii wciąż czeka na rozwiązanie, a polskie służby starają się połączyć wszystkie wątki tej intrygującej układanki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia