Criterium du Dauphine 2024

Michał Kwiatkowski z ekipy Ineos Grenadiers powrócił do ścigania po sześciotygodniowej przerwie, startując w Criterium du Dauphine.

100

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Criterium du Dauphine 2024.
Criterium du Dauphine 2024 - Źródło (x.com/dauphine)

Criterium du Dauphine 2024 – jest to oczywiście kolarstwo wyścig 8 etapowy zaliczany do UCI World Tour 2024. Od 2-9 czerwca w regionie Dauphine w południowo-wschodniej Francji.

Wyścig odbywający się w regionie Owernia-Rodan-Alpy dla wielu kolarzy stanowi obowiązkowy przystanek ku imprezie roku, Tour de France. Ponieważ w tym wyścigu najlepsi szlifują swoją formę przed Tour de France. Wśród kolarzy w wyścigu zaprezentuję się dwóch Polskich kolarzy Michał Kwiatkowski z (Ineos Grenadiers) i także Kamil Gradek z (Bahrian Victorious). Choć na starcie zabraknie wracającego po kontuzji do zdrowia Duńskiego kolarza Jonasa Vingegaarda, który w zeszłym roku był zdecydowanie najlepszy.

W ciągu ośmiu dni kolarze przejadą niemal 1200 kilometrów, w tym jazdę indywidualną na czas oraz pięć etapów zakończonych na większych i mniejszych podjazdach.

Criterium du Dauphine 2024 – etap 1

Oczywiście pierwszy etap odbywał się w miejscowości Saint-Pourcain-sur-Sioule na dystansie 172,5 km. Najszybszym kolarzem okazał się Duńczyk Mads Pedresen wygrał na mecie pierwszego etapu 76. wyścigu Criterium du Dauphine.

To właśnie kolarz z ekipy (Lidl-Trek) wygrał sprinterski pojedynek na ulicach Saint-Pourçain-sur-Sioule. Pokonując Irlandczyka Sama Bennetta (Decathlon-AG2R La Mondiale) i Francuza Hugo Page’a (Intermarche-Wanty). Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) zajął 43. miejsce. Kamil Gradek (Bahrain Victorious) uplasował się na 64. pozycji.

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. A jeżeli zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Czy to ostatni występ króla?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia