Barbara Kosmal – tragiczna śmierć młodej aktorki

2900

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Barbara Kosmal 2

Barbara Kosmal — tragiczna śmierć młodej aktorki

Kiedy Barbara Kosmal rozpoczynała swoją karierę modelki i aktorki wydawało się, że ma u stóp cały świat. Była młoda, piękna i utalentowana. Córka znanej aktorki Barbary Brylskiej była jedną z najlepiej zapowiadających się gwiazd lat 90. XX wieku. Niestety zginęła w wypadku samochodowym, mając zaledwie 20 lat. Barbara Kosmal 26 lutego obchodziłaby swoje 45 urodziny.

Barbara Kosmal – wypadek na trasie Warszawa-Łódź

Barbara Kosmal
Basia Kosmal

Wypadek, w którym zginęła Barbara Kosmal wydarzył się 15 maja 1993 roku w Brzezinach. Córka Barbary Brylskiej wraz ze swoim przyjacielem, Xawerym Żuławskim. Para wracała z Łodzi do Warszawy, a syn znanego reżysera prowadził auto. W pewnej chwili, na prostej drodze samochód wpadł w poślizg. Żuławski stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Brylska, która siedziała na przednim siedzeniu zginęła na miejscu z powodu wielu obrażeń wewnętrznych. Na ciele młodej aktorki nie było widać śladów wypadku, miała zaledwie kilka zadrapań i siniaków.

Basia Kosmal – tragiczny wypadek, który wpłynął na życie wielu osób

Barbara Kosmal
Basia Kosmal

Wypadek, w którym zginęła Barbara Kosmal był prawdziwym szokiem dla jej matki, która była jedną z najbardziej popularnych polskich aktorek. To tragiczne wydarzenie miało również diametralny wpływ na życie Żuławskiego. Od tego dnia mężczyzna zmienił swoje postępowanie i zrezygnował z rockandrollowego życia. Stwierdził, że skoro udało mu się przeżyć, to jest w świecie „po coś” i musi nadać swojemu życiu sens.
Wbrew pozorom tragiczna śmierć Barbary nie była powodem kłótni i nienawiści Barbary Brylskiej i Żuławskiego. Mało tego, to tragiczne wydarzenie zbliżyło ich do siebie. Brylska doskonale wiedziała, że uporanie się z wyrzutami sumienia i pogodzenie się z niesprawiedliwością losu będzie dla młodego mężczyzny największą karą. Być może właśnie dlatego, kiedy Żuławski przyszedł do niej w dniu śmierci Kosmal, kobiet go po prostu przytuliła.

Barbara Kosmal – krótka kariera aktorska

Barbara Kosmal zagrała zaledwie w kilku filmach, a w jednym, w wieku 15 lat zagrała wraz ze swoją matką. Po tragicznej śmierci aktorki odbyły się premiery dwóch filmów, w których grała: „Wynajmę pokój” w reżyserii Andrzeja Titkowa oraz „Motyw Cienia” Józefa i Michała Skolimowskich.
Zapewne, gdyby nie tragiczny wypadek, dziś Kosmal miałaby na swoim koncie znacznie więcej znanych i cenionych tytułów. Wspomnienia o młodej, utalentowanej polskiej aktorce powracają każdego roku, nie tylko w obrębie naszego kraju.

Przeczytaj również:

Wojewódzki sprzedaje samochód – Czas na zmiany?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia