Wildtrak X i Tremor – wiosenna premiera Forda.

305

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wildtrak X i Tremor - wiosenna premiera Forda.

Ford nie zwalnia tempa. Wiosna 2023 to czas nowych wersji Wildtrak X i Tremor. Można więc dziś śmiało powiedzieć, że to właśnie ta marka dysponuje najszerszym w historii wyborem wersji w gamie Rangera. Pierwsze modele na europejskie drogi wyjadą w sierpniu 2023 roku.

Konstruktorzy tych modeli chcieli zaspokoić pragnienia tych, którzy oczekiwali od tego typu samochodów, że będą wreszcie posiadały większe zdolności pokonywania trudnego terenu. Ford jak widać nie zwalnia tempa.

Umożliwiają to miedzy innymi amortyzatory Bilstein wmontowane w zmodyfikowane w sposób znaczny zawieszenie, czy systemy wspomagające kierowcę. Te ostatnie, zorientowane na pomoc w warunkach terenowych powodują większą pewność podczas jazdy. Kolejna nowość to odzwierciedlająca ich sprawność surowa stylistyka.

Warto dodać, że Ford bije rekordy sprzedażowe w Europie. 2022 rok zamknął się 44.9% udziałem w rynku i 18% wzrostem rok do roku. To 8 rok dominacji modelu w tym segmencie.

Dyrektor Generalny Ford Pro Europe – Hans Schep opisując te dwa modele powiedział: „Nowy Ranger Wildtrak X i Tremor korzystają z tej samej reguły, jaka sprawdza się w naszym kultowym Rangerze Raptorze – każda z wersji dodaje do atutów najpopularniejszego pickupa w Europie więcej dzielności terenowej i oszałamiający wygląd. Wspólnie poszerzają najnowszą rodzinę Rangerów, wzmacniając jej siłę oddziaływania na szerszą niż kiedykolwiek grupę klientów”

Ford Pro Ranger – Wildtrak X.

Ranger Wildtrak X bazuje na swoim poprzedniku: modelu Wildtrak. Tym jednak co go wyróżnia, to szerzej rozstawione koła i wyższe zawieszenie. Mocniejsze wspomaganie kierownicy oraz stalowe płyty mające chronić silnik i skrzynię rozdzielczą dodają tylko pewności w jeździe.

Wildtrak X i Tremor – wiosenna premiera Forda. Wnętrze.

Ponadto modele te posiadają systemy terenowe Trail Turn Assist, dzięki któremu, można pokonać ciasne zakręty zmniejszając promień skrętu nawet o 25 %. Trail Control natomiast to rodzaj tempomatu. Pozwala określić dowolną prędkość do 32 km/h, a pojazd automatycznie przejmuje kontrolę nad przyspieszeniem i hamowaniem. Utrzymując przy tym oczywiście wybraną prędkość. Owe modele wzbogacono też o niedostępny wcześniej dla nich Tryb Rock Crawl.

Jeżeli chodzi o silnik to zastosowano wysokoprężny 2,0 litrowy Ford EcoBlue Bi-turbo, który współpracuje z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Informacją dla miłośników danych technicznych jest to, że maksymalny moment obrotowy przekazywany na koła wynosi 500 Nm od 1750 obr./min, a moc maksymalna przekracza 200 KM. Natomiast system stałego napędu na cztery koła z trybem „ustaw i zapomnij”, zaprojektowany z myślą o utrzymaniu wysokiej sprawności w wymagających tego sytuacjach to już standard.

Ranger Wildtrak X jest tak zbudowany, że już od pierwszego spojrzenia kojarzy się z potężnym tworem. To wszystko przez szerszą pozycję, osłony podwozia i zwiększony prześwit. Całości dopełnia lakier Asphalt Black, który pokrywa ramę osłony chłodnicy. Podobnie jest z obudową zderzaka typu H-bar oraz wykończeniem nadkoli.

Doskonałą widoczność zapewniają matrycowe reflektory LED oraz dodatkowe światła umieszczone w osłonie chłodnicy. Emblematy Wildtrak X, przyciemnione logo Forda i czarne, 17-calowe felgi oraz opony terenowe z białym napisem dopełniają całości.

Ford Ranger Tremor

Jeżeli mowa natomiast o nowym Fordzie Ranger Tremor – to powstał on w oparciu o Rangera XLT oraz systemy i podwozie rodem z Wildtraka X. Obecną sylwetkę uzyskano zmieniając nieco geometrię zawieszenia i poszerzając nadkola. Warto wspomnieć o takich drobiazgach, jak dedykowane dla Tremora detale nadwozia w kolorze Boulder Grey czy przyciemniony grill.

We wnętrzu Rangera Tremora podłogę wyposażono w wodoodporne, będące łatwymi w utrzymaniu czystości winylowe obicia. Dodatkową opcją, którą można zamówić jest wstępnie okablowany zestaw górnych przełączników oferuje sześć wejść dla wyciągarek, listew oświetleniowych LED i innych akcesoriów.

Wildtrak X i Tremor – wiosenna premiera Forda. Jakość ponad wszystko.

Ford – znaczy jakość

Zarówno Ranger Wildtrak X jak i Tremor jako opcję w wyposażeniu posiadają opracowany przez własnych inżynierów innowacyjny system mocowania ładunku. Polega to na tym, że system umożliwia przewożenie długich ładunków ponad dachem dzięki zintegrowanym z relingami dachowymi i chowanych w nich dwóch poprzeczkach oraz trzeciej chowanej w przesuwnej nakładce skrzyni ładunkowej. Dość istotnie przez to zwiększając bezpieczeństwo ładunku a tym samym uwalniając przestrzeń bagażową dla innych przedmiotów. Flexible Rack System będzie również od marca 2023 roku dostępny jako opcja dla Rangera Limited i Wildtrak.

Dla fanów motoryzacji i nowinek z nią związanych przeznaczyliśmy specjalny dział. Opisujemy w nim inne modele i marki pojawiające się na rynku. Zapraszamy do lektury.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia