Ford Ranger rośnie w siłę

361

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ford Ranger rośnie w siłę Zdjęcie przdestawia trzy różne grille Forda
Ford Ranger rośnie w siłę

Jakiś czas temu Ford poszerzył swoją drużynę Rangerów. Niedawno na rynku zadebiutowały kolejne wersje nowego Rangera – Tremor i Wildtrak X. Oznacza to, że kultowy pickup ma już osiem możliwości. Koncern Forda wypuszcza co chwila nowe modele.  Pojawiła się też nowa Puma. Ford Ranger rośnie w siłę. 

Cecha wspólna to duże możliwości terenowe, najnowocześniejsze systemy multimedialne i pakiety nowoczesnych technologii. Forda doceniają też inni. (Czytaj tutaj). I tutaj :). Różni je tylko przeznaczenie i możliwość dopasowania modelu do własnych potrzeb. Ale po kolei.

Zacznijmy od Wildtraka – najpopularniejszej wersji Rangera jeżeli chodzi o piątą generację. Pewnie dlatego, że okazała się kompromisem w temacie predyspozycji do ciężkiej pracy. Oprócz tego ma doskonałe wyposażenie. Wersja z silnikiem 3.0 V6 EcoBlue posiada. system monitorowania martwego pole obejmujący również holowaną przyczepę. Ponadto funkcję ostrzegania o nadjeżdżających pojazdach podczas wyjazdu tyłem z miejsca parkingowego. Samochód oferuje także słynny silnik V6 Diesel Forda oferujący moc 240 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 600 Nm. Można też wybrać EcoBlue Bi-Turbo Forda o mocy 205 KM z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów

Następne w kolejności wersje XL i XLT są przeznaczone do ciężkiej pracy. Można je skonfigurować m.in. z 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym EcoBlue o mocy 170 KM i 6-biegową skrzynią manualną lub automatyczną Z  racji parametrów są doskonałym wyborem np. dla służb leśnych, ratowniczych, czy ratowniczych. Ogólnie rzecz ujmując XLT to styl i praktyka, a XL oferuje maksimum funkcjonalności.

W silnik 2.0 o mocy 205 KM można wyposażyć wersję Limited, oferującą w standardzie bogate wyposażenie za nieco korzystniejszą cenę. Wystarczy wspomnieć o  podgrzewanej kierownicy obszytej materiałem Sensico™ czy skórzane fotele Soho z przetłoczeniami w stylu Apex.

Ford Ranger rośnie w siłę – Tremor i reszta

Tym nieco bardziej wymagającym klientom Ford z dumą prezentuje wersją Tremor. Zmodyfikowane podwozie wzbogacone specjalnym zawieszeniem z amortyzatorami Bilstein. Niewątpliwie jego surowa stylistyka dodaje mu tylko charakteru.

Ford Ranger rośnie w siłę  Zdjęcie przedstawia Tremora w plenerze.
Ford Ranger rośnie w siłę – Tremor

Przejdźmy do wersji Wildtrak X. To jeszcze lepsze wyposażenie niż to, posiadane przez Tremora. Podwyższone zawieszenie, czy szerszy rozstaw kół polepszą prowadzenie w trudnym terenie. Pewności doda między innymi zmodernizowany układ wspomagania kierownicy i stalowe płyty chroniące silnik i skrzynię rozdzielczą.

Platinum to luksus i wyposażenie. W samym tylko wnętrzu znajdziemy fotele z pikowanej skóry premium z kontrastowymi przeszyciami, i 10-kierunkową elektryczną regulację. Ciemne drewno klonowe, 8-głośnikowy system audio B&O w standardzie oraz wysublimowane oświetlenie, czy ciemne drewno klonowe. To wszystko  dopełni relaksującego klimatu w kabinie. Listę udogodnień zamyka system kamer 360 stopni.

Szczytem oferty Rangera jest legendarny Raptor, który w nowej generacji oferuje jeszcze więcej wyczynowych możliwości, będąc jednak produkcyjnym samochodem dostępnym w salonach. Jego sercem jest przygotowanym przez Ford Performance 3-litrowy silnik V6 EcoBoost o mocy 292 i 491 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Samochód oferuje nowy, zaawansowany układ stałego napędu na cztery koła, a także aż siedem trybów jazdy – 3 drogowe i 4 terenowe. W trybie Baja systemy samochodu są ustawione pod kątem maksymalnych osiągów, które są po prostu imponujące. Ranger Raptor może mieć różne twarze także dzięki aktywnemu układowi wydechowemu, który oferuje cztery możliwości – od trybu Cichy aż do Baja, w którym samochód daje się bardzo szybko zauważyć. Do tego dochodzą sportowe fotele i niepodrabialny wygląd zewnętrzny, który sprawia, że tej wersji nie sposób pomylić z żadną inną. Raptor jest także dostępny z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2 litrów.

Ford Ranger rośnie w siłę Zdjęci e przedstawia wersję Raptor
Ford Ranger rośnie w siłę – oto Raptor

Reasumując, obecna oferta prezentuje się najbardziej okazale w  historii. Od pick-upa do wyczynowego samochodu do off-roadu. Więc jest w czym wybierać.

Skoro wybraliście swojego Rangera to pora poszaleć – czytaj więcej

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia