Samochody elektryczne – Poczta Polska testuje elektryki

419

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Samochody elektryczne - Poczta Polska testuje elektryki Mercedes e-Viano źródło: Materiały prasowe Mercedesa

Samochody elektryczne – Poczta Polska testuje elektryki

W jakim kierunku zmierza motoryzacja nie jest trudno zauważyć. Elektryki są coraz częściej widoczne na ulicach, miejsc do ładowania przybywa, a kolejne firmy zasilają swoje floty elektrykami. Wręcz można zauważyć trend, że w wielu firmach auto elektryczne staje się wizytówką, której zdjęcia firmy chętnie promują na portalach społecznościowych. Jednak są firmy które na samochody elektryczne patrzą przez pryzmat przede wszystkim kosztów. Dokładnie tak na sprawę patrzy Poczta Polska, która obecnie testuje elektryki, które potencjalnie mogą zasilić ich flotę.

Samochody elektryczne – PocztaPolska testuje elektryki Renault Master Z.E. źródło: Materiały prasowe Renalut

Samochody elektryczne – Poczta Polska testuje elektryki.

Tak duży gracz jakim jest Poczta Polska z pewnością zwiększa apetyt na dobry kontrakt dla producentów samochodów. W związku z tym do tego typu testów udostępniają chętnie swoje samochody. Do testów Poczty Polskiej przystąpiły Mercedes, Volkswagen, Renault, oraz Hitachi. Wszystkie dostawczaki to najnowsze modele danych marek, czyli e-Vito, e-Crafter, Master Z.E. oraz Maxus EV80. Gdzie można spotkać listonosza z elektrycznym pojazdem? Póki co w siedmiu dużych polskich miastach – Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Pruszcz Gdański, Warszawa i Zabrze. Głównymi testerami będą kierowcy na co dzień dostarczający przesyłki. Oni mają sprawdzić zasięg aut, łatwość ładunku towarów, sprawność ładowania baterii oraz standardowe walory jezdne, użytkowe i komfortu. A od strony firmy będą sprawdzane przede wszystkim koszty i oszczędność. Po 3-miesięcznych testach ma być ogłoszony przetarg na dostawę kilkudziesięciu dostawczaków elektrycznych do 3,5t. Pierwsze z nich mają wyjechać na ulice jesienią bieżącego roku. Docelowo w najbliższym czasie Poczta Polska ma zamówić 2 tys. elektryków.

Samochody elektryczne – Poczta Polska testuje elektryki VW e-Crafter źródło: Materiały prasowe VW

Samochody elektryczne – Poczta Polska testuje elektryki.

Pierwsze testy Poczta Polska przeprowadzała już w 2018 roku. Wtedy były testowane auta o ładowności do 800 kg. W teście elektrycznym samochodów dostawczych zorganizowanym przez Pocztę Polską wezięły udział następujące marki: Renault, Peugeot,  Citroen, Nissan, Zeppelin Goupil, Melex, KOMEL (Konwertyk Instytutu Napędów i Maszyn Elektrycznych). Spółka dodatkowo podjęła współpracę z firmą Jednen Ślad w zakresie skuterów elektrycznych oraz pojazdów trójkołowych.

Zobacz także Audi e-tron Quattro – 20 tysięcy rezerwacji na elektryczne Audi

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia